Вкрали велосипед? Знайти буде непросто, але все ж бувають успішні випадки. Що робити і куди звертатись – читайте далі.

Якщо у вас вкрали велосипед, то вам потрібно:

1.     Написати заяву про викрадення в міліцію.

2.     Перевірити всі ресурси продажу – місцеві ринки, інтернет-магазини і т.д.

3.     Поширити інформацію серед велосипедистів та небайдужих

Досвід щасливих історій повернення вкрадених велосипедів дає зрозуміти, що  чим більше людей знають про крадіжку і бачать фото як виглядає ваш велосипед, тим більше шансів його відшукати. У мережі існує декілька спеціалізованих ресурсів, де можна заявити про крадіжку.

Bikehelping

Ідея створення “Bikehelping” виникла в учасників соціального проекту “Велосипедом на роботу”. На “Велофорумі 2013“, що проходив у Полтаві, оголосили про створення ініціативи “Bikehelping – боротьби з велосипедними крадіжками і велозлодіями”. До неї приєдналися небайдужі велосипедисти, організації, велобізнес – проект став всеукраїнським. Команда розробила 5 кроків для зменшення кількості крадіжок. Першим кроком було розпочате 18 листопада 2013 року соціологічне дослідження у вигляді онлайн-опитування велосипедистів України з метою виявити рівень проблеми  і притягнути увагу громадськості та відповідних інститутів влади до такого явища як велозлочинність.

Розмістити інформацію про викрадення свого ровера можна в соцмережах проекту facebookвконтактеtwitter

bikehelping

Backmy.bike

Backmy.bike  започаткувала команда активістів з  DC Media. На сайті можна перевірити велосипед перед купівлею чи він «чистий» і повідомити про викрадення власного ровера. Для цього необхідно вказати інформацію про сам велосипед: фото, виробник, модель, номер рами, номер вилки, колір, тип велосипеду та інформацію про власника: місто де вкрали, дата викрадення, контакти власника, деталі і обставини викрадення.

Ресурс був створений івано-франківськими активістами, про те тут вже є інформація про викрадені велосипеди зі Львова, Києва, Харкова, Одеси, Стрия, Борисполя, Полтави та ін.  На презентації даного проекту в липні цього року в Чернівцях організатори повідомили: “На нашому сайті вже зареєстровано близько 300 учасників, які шукають своїх двохколісних друзів, цікаво, що за 1,5 місяця вже десятеро людей знайшли свого велосипеда”.

Back my bike promo from WOODSEE on Vimeo.

Велоінкубатор / filter.bike

Ще одна платформа, на якій можна подати заявку про викраденнявелосипеда та подивитися базу даних була створена в червні 2014 року активістами Велоінкубатора. Зараз її перенесено на платформу filter.bike.

Filter.Bike є «чорним списком» викрадених велосипедів. Можливо, Ви не зможете знайти вашого велосипеда швидко, але Ваш байк знаходитиметься в чорному списку весь час допоки не повернеться до свого справжнього хазяїна.

Зараз ресурс працює в бета-режимі, але вже можна додавати та шукати інформацію про крадені велосипеди. Автори приймають рекомендації від велосипедистів по вдосконаленню сайту.

Вкрали ровер! Львів.

І для тих, хто у Львові автор блогу  Ровером по Львову  Тарас Назарук створив львівську міську пошукову мережу Вкрали ровер!, до якої долучилося вже 504 людини.

Знаєте інші бази даних чи ресурси, де шукають викрадені велосипеди? Залишайте посилання на них у коментарях до цієї статті.

А якщо вкрали в Одесі?

Локальні групи пошуку вкрадених велосипедів: Facebook | Vkontakte.

Читайте також поради, як попередити крадіжку велосипеда.

Бажаємо успіху в пошуку вашого велодруга!

Підготувала Олеся Архипчук, для АВК.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

 • Константин Кравченко

  Украли из авто Tern Link В8 черный складной велосипед для города. Серийный номер CZ 33 2 CPVA 008 N – Tern Link D8

  7.06.2015 Разбили стекло в автомобиле и украли мой любимый складной велосипед… г. Киев, Русановская набережная. Буду очень признателен за любую информацию. Очень любил кататься со своим 6 летним сыном…

 • Сашко

  13.09.2015 в Славуті вкрали велосипед Atlanta Street XT темно-синього кольору, німецького виробництва.
  Вкрали підло, вночі з під’їзду. З інформацією звертатись 0962751O12

 • Марія

  17 жовтня 2015 року викрали велосипед в івано_франківську з підїзда, велосипед і підїзд був замкнутий. пильнуйте свої велосипеди, а хто знає щось про мій прохання повідомити, не будьте байдужими, щоб це не сталось з вами. 0994313449 Марія

 • Яна Биляченко

  ВНИМАНИЕ, НАШЕДШЕМУ ВОЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!
  Сегодня, 03.04.17, в 11 утра со стоянки служебного входа ТЦ «Ярмарок» по ул. Киевской г. Житомира был украден велосипед Bianchi Kuma 4600. Бело-бирюзовой расцветки, колеса 28’’.
  Похититель перекусил велосипедный тросовый замок кусачками и скрылся с места преступления
  По поводу инцидента возбуждено уголовное дело!!!
  Огромная просьба: всем, кто увидит велосипед в городе, сообщить о месте его нахождения владельцу.
  0984649278 – Алексей https://vk.com/id24606372
  При реальной помощи в поисках вознаграждение гарантировано!!!
  Максимальный репост https://uploads.disquscdn.com/images/645c4cf3c954ba337fe746dd33bf23a47d8a6113f6902bde178511717564b493.jpg

інші цікаві матеріали

Як уникнути поширених помилок, коли ви тільки починаєте кататися Якщо ви велосипедист-початківець, то знань самих тільки правил дорожнього руху може бути не достатньо. У статті

Асоціація велосипедистів Києва збирає, перекладає та публікує корисні поради, цікаві практики та приклади щодо розвитку велотранспорту на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту. Ми збираємо практики

Де можна тримати велосипед, якщо ви живете в багатоповерховому будинку? У кімнаті, на балконі, на сходовій клітці, у підвалі, гаражі чи на велопарковці – ми