Де можна тримати велосипед, якщо ви живете в багатоповерховому будинку? У кімнаті, на балконі, на сходовій клітці, у підвалі, гаражі чи на велопарковці – ми зібрали “за” та “проти” різних місць зберігання.
Щодня на вулицях міст ми бачимо все більше велосипедистів. Вдень вони їздять ними на роботу, до магазину, на прогулянку. А де тримають вночі? А взимку? Велопарковок із десятками велосипедів біля багатоповерхівок ми особливо не помітили. Тому вирішили розпитати киян, де ж вони тримають своїх залізних друзів.
На сходовій клітці
Переваги:
- Не займає місце в квартирі, особливо зручно, якщо квартира невелика.
- Власник велосипеда буде частіше на ньому їздити, адже щодня буде проходити повз нього на сходовій клітці. Ну, хіба ж можна отак просто його залишити, не покатавшись?
- Чудова нагода познайомитися з сусідами і запросити їх на спільні веломандрівки.
Недоліки:
- Велосипед можуть вкрасти, навіть якщо він пристебнутий до батареї чи поручнів.
- Сусіди можуть бути невдоволені тим, що постійно перечіплюються через нього.
- Якщо ліфт не працює, доведеться велосипед зносити по сходах.
Маргарита і Тарас живуть на 6-му поверсі в одній із багатоповерхівок на Оболоні. Минулого року у них вкрали велосипеди, які стояли на сходовій клітці.«На велосипедах були замки, та ще це був 6-й поверх, тому ми навіть подумати не могли, що їх хтось украде, – розповідає Маргарита, – Ми одразу розмістили пост із описом і фото велосипедів у соцмережах з надією, що хтось випадково може їх побачити у місті і нас повідомить».
Молоді люди намагалися знайти пропажу і на ринках, проте безуспішно. Нещодавно вони придбали собі нові велосипеди, які знову стоять на сходовій клітці, проте змінили велозамки на більш надійні.
На балконі
Переваги:
- Не займає багато місця в квартирі.
- Не потрібно хвилюватись, що його можуть вкрасти.
Недоліки:
- Якщо балкон відкритий, то погодні умови можуть негативно впливати на стан велосипеда, він буде швидко зношуватись.
- Якщо балкон далеко від вхідних дверей, прийдеться постійно переносити велосипед через усі кімнати, а через це доведеться частіше прибирати. Звісно, якщо ви після кожної прогулянки його ретельно миєте, то це не проблема.
- Якщо на балконі ви сушите білизну, п’єте каву, зберігаєте старі коробки, то велосипед може
Фото: Вадим Скварко
Усі ми знаємо любов мешканців міст до захаращування своїх балконів якимось мотлохом. Якщо до нього додасться ще й велосипед, то це не буде дуже помітно.
Велосипед можна тримати і ззовні балкону, підвішеним на металевих гаках. Це, звісно, якщо ви живете хоч трохи вище другого поверху.
У кімнаті
Переваги:
- Ніхто не вкраде.
- Постійно нагадує про те, що пора вирушати у мандрівку.
- Постійно нагадує, що пора щось полагодити після минулої прогулянки і купити запасну камеру.
- Можна використовувати як вішак для речей.
Недоліки:
- Займає багато місця.
- Швидко наноситься пил, бруд – треба частіше прибирати.
Фото: Павло Кучапін
30-річний киянин Іван – велосипедист з чималеньким стажем. Щоб вирішити проблему з місцем для велосипеда у квартирі, він підвісив його на стіну на 2 маленькі цвяхи і алюмінієвий дріт.
«Спеціальне кріплення можна купити в магазині. Це може бути гак, який кріпиться до стелі, до нього за переднє колесо чіпляється велосипед. Можна придумати чимало способів, як його повісити на стіну. Якщо не вистачає фантазії, можна сходити у магазин, де продаються аксесуари для велосипедів, консультанти порадять кріплення», – радить Іван.
Фото: http://forum.te.ua/showthread.php?t=143907
На одному із форумів велосипедистів користувач під ніком Locksmith із Житомира розповідає, що зберігання велосипеда у вертикальному положенні може негативно позначитися на гальмах: «Можливий підйом бульбашок повітря, які в невеликій кількості можуть бути в гідравліці гальм, і це вимагатиме їх прокачування. При підвішуванні за педаль велике навантаження на підшипники».
Він радить розширювати кількість варіантів кріплень, при більшому виборі можна знайти те, що підходить.
Тернополянка Леся живе у 3-кімнатній квартирі, а велосипед уже три роки зберігає на стіні у коридорі – на спеціальній кронштейн-вилці (така собі 2-зубцева вилка із загнутими догори зубцями).
«Для мене це єдиний варіант зберігання велосипеда, бо в на жоден з балконів він не влазить, – каже дівчина. – Інколи просто стоїть спертий у вітальні, ми нею рідко користуємось. Але зазвичай велосипед висить на стіні, донизу кермом».
Через те, що стіна невелика, велосипед створює трохи незручностей: двері в кімнату закриваються з зусиллям, випихаючи велосипед чи не на середину коридору. «Коли ж двері не закривати – частина колеса в мене в кімнаті, частина керма – в коридорі, решта – в межах стіни. Якийсь час звикаєш до того, що він там висить, то потім вже й не помічаєш незручностей».
Є й плюси. Коли велосипед прикріплений до стіни, його ніхто не перекине, він не стоїть на проході, по ньому лазять коти, можна використати як тимчасовий вішак для одягу.
Якщо у квартирі багато кімнат, можна виділити окрему кімнату для велосипедів. Або шафу. Можливо, це буде не дуже зручно, але зимувати у шафі велосипед зможе.
У підвалі
Переваги:
- Не потрібно звозити велосипед по сходах, ні у ліфті, досить лише вивести на вулицю – і вперед.
- Надійно, якщо це ваш підвал і він зачиняється на ключ, – ніхто не вкраде вашого залізного друга.
- Не займає місця у квартирі.
Недоліки:
- Можна забути, що у вас є велосипед.
- Підвали часто грабують, тому ставте міцний замок на двері й на велосипед.
У гаражі
Якщо у вас є гараж, у якому ви можете ставити свій велосипед, то ми за вас дуже раді.
На велопарковці
Велосипед можуть вкрасти. Не радимо його залишати на ніч біля будинку. Звісно, якщо у вас цілодобова охорона, тому – на ваш розсуд.
Ми поділилися з вами лише кількома найбільш поширеними варіантами, де можна тримати велосипед. Ще можна домовитись на роботі і залишати велосипед в офісі, або автомобільній паркові, яка охороняється. Або… щоб ви порадили?
Автор – Іванна Кобєлєва.
Асоціація велосипедистів Києва є неприбутковою організацією та значною мірою існує за рахунок пожертв і підтримки членів Асоціації. Якщо Ви бажаєте допомогти нашій діяльності, зробіть
благодійний внесок.