Де можна тримати велосипед, якщо ви живете в багатоповерховому будинку? У кімнаті, на балконі, на сходовій клітці, у підвалі, гаражі чи на велопарковці – ми зібрали “за” та “проти” різних місць зберігання.

Щодня на вулицях міст ми бачимо все більше велосипедистів. Вдень вони їздять ними на роботу, до магазину, на прогулянку. А де тримають вночі? А взимку? Велопарковок із десятками велосипедів біля багатоповерхівок ми особливо не помітили. Тому вирішили розпитати киян, де ж вони тримають своїх залізних друзів.

На сходовій клітці

Переваги:

 • Не займає місце в квартирі, особливо зручно, якщо квартира невелика.
 • Власник велосипеда буде частіше на ньому їздити, адже щодня буде проходити повз нього на сходовій клітці. Ну, хіба ж можна отак просто його залишити, не покатавшись?
 • Чудова нагода познайомитися з сусідами і запросити їх на спільні веломандрівки.

Недоліки:

 • Велосипед можуть вкрасти, навіть якщо він пристебнутий до батареї чи поручнів.
 • Сусіди можуть бути невдоволені тим, що постійно перечіплюються через нього.
 • Якщо ліфт не працює, доведеться велосипед зносити по сходах.

Маргарита і Тарас живуть на 6-му поверсі в одній із багатоповерхівок на Оболоні. Минулого року у них вкрали велосипеди, які стояли на сходовій клітці.«На велосипедах були замки, та ще це був 6-й поверх, тому ми навіть подумати не могли, що їх хтось украде, – розповідає Маргарита, – Ми одразу розмістили пост із описом і фото велосипедів у соцмережах з надією, що хтось випадково може їх побачити у місті і нас повідомить».

Молоді люди намагалися знайти пропажу і на ринках, проте безуспішно. Нещодавно вони придбали собі нові велосипеди, які знову стоять на сходовій клітці, проте змінили велозамки на більш надійні.

На балконі

Переваги:

 • Не займає багато місця в квартирі.
 • Не потрібно хвилюватись, що його можуть вкрасти.

Недоліки:

 • Якщо балкон відкритий, то погодні умови можуть негативно впливати на стан велосипеда, він буде швидко зношуватись.
 • Якщо балкон далеко від вхідних дверей, прийдеться постійно переносити велосипед через усі кімнати, а через це доведеться частіше прибирати. Звісно, якщо ви після кожної прогулянки його ретельно миєте, то це не проблема.
 • Якщо на балконі ви сушите білизну, п’єте каву, зберігаєте старі коробки, то велосипед може

velo balkon

Фото: Вадим Скварко

Усі ми знаємо любов мешканців міст до захаращування своїх балконів якимось мотлохом. Якщо до нього додасться ще й велосипед, то це не буде дуже помітно.

Велосипед можна тримати і ззовні балкону, підвішеним на металевих гаках. Це, звісно, якщо ви живете хоч трохи вище другого поверху.

У кімнаті

Переваги:

 • Ніхто не вкраде.
 • Постійно нагадує про те, що пора вирушати у мандрівку.
 • Постійно нагадує, що пора щось полагодити після минулої прогулянки і купити запасну камеру.
 • Можна використовувати як вішак для речей.

Недоліки:

 • Займає багато місця.
 • Швидко наноситься пил, бруд – треба частіше прибирати.

pavlo vel

Фото: Павло Кучапін

30-річний киянин Іван – велосипедист з чималеньким стажем. Щоб вирішити проблему з місцем для велосипеда у квартирі, він підвісив його на стіну на 2 маленькі цвяхи і алюмінієвий дріт.

«Спеціальне кріплення можна купити в магазині. Це може бути гак, який кріпиться до стелі, до нього за переднє колесо чіпляється велосипед. Можна придумати чимало способів, як його повісити на стіну. Якщо не вистачає фантазії, можна сходити у магазин, де продаються аксесуари для велосипедів, консультанти порадять кріплення», – радить Іван.

ровер2

Фото: http://forum.te.ua/showthread.php?t=143907

На одному із форумів велосипедистів користувач під ніком Locksmith із Житомира розповідає, що зберігання велосипеда у вертикальному положенні може негативно позначитися на гальмах: «Можливий підйом бульбашок повітря, які в невеликій кількості можуть бути в гідравліці гальм, і це вимагатиме їх прокачування. При підвішуванні за педаль велике навантаження на підшипники».

Він радить розширювати кількість варіантів кріплень, при більшому виборі можна знайти те, що підходить.

Тернополянка Леся живе у 3-кімнатній квартирі, а велосипед уже три роки зберігає на стіні у коридорі – на спеціальній кронштейн-вилці (така собі 2-зубцева вилка із загнутими догори зубцями).

«Для мене це єдиний варіант зберігання велосипеда, бо в на жоден з балконів він не влазить, – каже дівчина. – Інколи просто стоїть спертий у вітальні, ми нею рідко користуємось. Але зазвичай велосипед висить на стіні, донизу кермом».

Через те, що стіна невелика, велосипед створює трохи незручностей: двері в кімнату закриваються з зусиллям, випихаючи велосипед чи не на середину коридору. «Коли ж двері не закривати – частина колеса в мене в кімнаті, частина керма – в коридорі, решта – в межах стіни. Якийсь час звикаєш до того, що він там висить, то потім вже й не помічаєш незручностей».

ira vel

Фото: Іра Бондаренко

Є й плюси. Коли велосипед прикріплений до стіни, його ніхто не перекине, він не стоїть на проході, по ньому лазять коти, можна використати як тимчасовий вішак для одягу.

Якщо у квартирі багато кімнат, можна виділити окрему кімнату для велосипедів. Або шафу. Можливо, це буде не дуже зручно, але зимувати у шафі велосипед зможе.

У підвалі

Переваги:

 • Не потрібно звозити велосипед по сходах, ні у ліфті, досить лише вивести на вулицю – і вперед.
 • Надійно, якщо це ваш підвал і він зачиняється на ключ, – ніхто не вкраде вашого залізного друга.
 • Не займає місця у квартирі.

Недоліки:

 • Можна забути, що у вас є велосипед.
 • Підвали часто грабують, тому ставте міцний замок на двері й на велосипед.

У гаражі

Якщо у вас є гараж, у якому ви можете ставити свій велосипед, то ми за вас дуже раді.

На велопарковці

Велосипед можуть вкрасти. Не радимо його залишати на ніч біля будинку. Звісно, якщо у вас цілодобова охорона, тому – на ваш розсуд.

Ми поділилися з вами лише кількома найбільш поширеними варіантами, де можна тримати велосипед. Ще можна домовитись на роботі і залишати велосипед в офісі, або автомобільній паркові, яка охороняється. Або… щоб ви порадили? 

Автор – Іванна Кобєлєва.

Асоціація велосипедистів Києва є неприбутковою організацією та значною мірою існує за рахунок пожертв і підтримки членів Асоціації. Якщо Ви бажаєте допомогти нашій діяльності, зробіть благодійний внесок.

 • Suzanna Elpy

  Тримаю велосипед у кімнаті. На балконі живе велосипед мого батька, він їздить рідше, я – часто, тримати на балконі два велосипеди – дуже незручно діставати один з них. Тому свій тримаю в кімнаті, багато місця він не займає, на самому проході не стоїть, на ньому ж висить шолом і захист, а ще – по ньому іноді лазить шиншилла, коли я випускаю її побігати 🙂 На зиму переганяю його до гаражу, де у нас з групою репетеційна база, там він зимує, а з початком сезону знову переселяється до кімнати 🙂

  • Олеся

   фото є?)

 • Guest
 • Олеся
 • Andriy Maygutyak

  “…При підвішуванні за педаль велике навантаження на підшипники»…” а як туша вагою кілограм 100 стає на педаль то педальки також від цього гнуться?

інші цікаві матеріали

Як уникнути поширених помилок, коли ви тільки починаєте кататися Якщо ви велосипедист-початківець, то знань самих тільки правил дорожнього руху може бути не достатньо. У статті

Асоціація велосипедистів Києва збирає, перекладає та публікує корисні поради, цікаві практики та приклади щодо розвитку велотранспорту на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту. Ми збираємо практики

Вкрали велосипед? Знайти буде непросто, але все ж бувають успішні випадки. Що робити і куди звертатись – читайте далі. Якщо у вас вкрали велосипед, то