Координаторка національної роботи, Ксенія Семенова, зустрілась з представниками дослідницьких установ, відповідальних за розробку норм, які регламентують проектування та будівництво велосипедної інфраструктури в містах України.

Цього року у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства триває робота над двома документами, які впливають на можливості створення велоінфраструктури: ДБН 2.3-5-2001 “Вулиці та дороги населених пунктів” та ДБН 360.92 “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень.” Власне, ці документи визначають де і як дозволяється прокладати велосипедні доріжки та смуги.

Асоціація зустрілась з представниками дослідницьких установ, відповідальних за підготовку змін до цих документів: Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “Діпромісто” та Державний дорожній науково-дослідний інститут ім. М.П.Шульгіна. Метою зустрічі було з’ясувати які зміни стосуються велотранспорту та запропонувати проаналізувати текст нової редакції на відповідність кращим практикам європейських країн. Загалом, представники дослідних установ відкриті до співпраці та готові включати обгрунтовані пропозиції щодо умов організації руху велосипедистів.

За результатами зустрічі було досягнуто наступних домовленостей:

1. Представники “Діпромісто” та институту Шульгіна надішлють поточні редакції змін ДБНів на ознайомлення та коментарі

2. Асоціація ініціює зустріч з представниками Мінрегіонбуду щодо розробки та схвалення настанов щодо організації руху велосипедистів, які, для початку, носитимуть рекомендаційний характер. Такий документ допомагатиме інженерам обирати оптимальні рішення для організації руху велосипедистів і має базуватись на німецьких аналогах.

___________________________________

Цю діяльність Асоціація проводить в рамках проекту “Розвиток велотранспорту задля добробуту громад”. Проект має на меті підвищення якості національної та місцевої політики розвитку велосипедного транспорту в українських містах.

Проектом передбачається робота за наступними напрямками:

  • посилення спроможності органів місцевого самоврядування розробляти ефективні стратегії розвитку велосипедного транспорту,
  • посилення спроможності інституцій громадянського суспільства впливати на транспортну політику та бюджет,
  • створення сприятливих законодавчих умов для розвитку та популяризації велотранспорту в українських містах,
  • підвищення попиту з боку суспільства на розвиток велосипеда як складової транспортних систем в містах України.

Проект реалізується Асоціацією велосипедистів Києва за фінансової підтримки Європейського Союзу та Європейської федерації велосипедистів. Партнерами проекту виступають Центр соціальних та ділових ініціатив (Яремче) та Європейська федерація велосипедистів (Брюссель).

 

Більше інформації про проект:
Ксенія Семенова
Координаторка національної роботи
ГО “Асоціація велосипедистів Києва”
ksenia.semenova{a}avk.org.ua
+38 (067) 253 1843
http://www.avk.org.ua
http://www.velotransport.info

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») і «Українська асоціація аудиторів безпеки автомобільних доріг» подали пропозиції до ДСТУ про дорожню розмітку. Пропозиції до проекту державних стандартів України

В Україні розробляють державні стандарти про дорожню розмітку. Ці ДСТУ містять багато новацій, які підвищують безпеку користувачів велосипеда на дорозі. Першу редакцію проекту ДСТУ 2587:201Х

Перші в історії державні стандарти України з велоінфраструктури розробив Державний дорожній науково-дослідний інститут на замовлення Асоціації велосипедистів Києва за підтримки ULEAD з Європою. ДСТУ «Планування