В Одесі відбулася зустріч ініціативної групи спортивно-громадського руху «ВелоОдеса» на чолі з Юрієм Праздніковим і начальником КП «СМЕП» Михайлом Кузаконєм. Громадські діячі підняли ряд нагальних питань, що стосуються організації руху велотранспорту в місті.

Фото: odessamedia.net

Як повідомляє кореспондент ІА «Одеса-медіа», в ході бесіди прозвучало кілька цікавих пропозицій щодо розвитку велосипедної інфраструктури Одеси. Зокрема, велосипедисти подумують про організацію велодоріжок у парках міста та історичному центрі, а також про те, як за допомогою велотрас з’єднати всі райони Одеси.

Особливу увагу було приділено велодоріжці на Трасі здоров’я. Як зазначив директор КП «СМЕП» Михайло Кузаконь, для нанесення свіжої розмітки на 5 кілометрів траси знадобиться близько 1 тонни «матеріалу». У відповідь активісти розповіли про досвід, який вони отримали від любителів велоспорту з інших міст.

«Є механізми, які відпрацьовані в Європі, а також в декількох українських містах. В Україні вже з’являються велосипедні доріжки», — заявили велосипедисти. У приклад вони привели організацію велодоріжок європейської якості у Львові, де торік облаштування велотраси обійшлося в 290 тисяч гривень за 1 кілометр покриття. Крім того, громадські працівники припустили, якщо в проект реконструкції вулиці Базарної закласти сучасну велодоріжку, то її вартість складе не менш 15% від усієї суми проекту. Вже стає очевидним, що на такі витрати одеська влада навряд чи піде, маючи в пріоритеті інші інфраструктурні проекти.

Тому Михайло Кузаконь акцентував увагу на тому, що вирішення питання організації руху велотранспорту в місті можливо тільки в рамках створення і реалізації загальноміської програми. У свою чергу не виключається і залучення інвесторів до програми. Як зазначили активісти, рівно рік тому в Одесі було прийнято Концепцію розвитку молодіжного спорту, велосипедного руху та облаштування велосипедної інфраструктури в Одесі, реалізація якої розписана до 2018 року. Згідно даної Концепції, на підготовчому етапі її реалізації першого з семи пунктів встановлено створення робочої комісії, до якої повинні бути включені депутати міськради, представники відповідних управлінь і департаментів Одеської міськради під загальним керівництвом заступника мера. Термін закінчення підготовчого етапу — кінець 2013 року. Але, за словами активістів, дана комісія донині не працює.

Фото: odessamedia.net

«Якщо є така робоча група, то в неї повинні також входити представники КП “СМЕП” і Державтоінспекції», — заявив активіст велоруху Юрій Свят. Повертаючись до теми велодоріжок на Трасі здоров’я, Михайло Кузаконь пояснив, що до компетенції КП «СМЕП» не входить стан траси і її оновлення – з точки зору бюджетного фінансування, за рамки якого підприємство не може вийти. Активісти висловили сподівання на соціально відповідальний бізнес в Одесі і виступили з пропозицією звернутися до виробників спортивного обладнання та інвентарю. Михайло Кузаконь схвалив дану ініціативу і пообіцяв всіляко сприяти роботі по залученню зацікавлених спонсорів, які зможуть закупити необхідні матеріали для роботи.

Крім того, любителі велоспорту передали на ознайомлення свої напрацювання і чорновий план проекту велосипедних маршрутів, які з’єднають центр міста з іншими районами, зі схемою впровадження та графічною частиною, а також запросили директора КП «СМЕП» взяти участь у велопробігу «Критична маса», який пройде 26 липня.

«Це дійсно правильний спортивний рух. Радує, що у цього виду оздоровлення з’являється все більше прихильників. Зізнаюся, коли бачиш у їхніх очах запал та ентузіазм, то стає приємно і хочеться всіляко допомагати таким людям», – резюмував по завершенні зустрічі Михайло Кузаконь і домовився з ініціативними одеситами про наступну зустріч.

За матеріалами ИА “Одесса-медиа”

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Міністерство інфраструктури України чекає на пропозиції та коментарі про затвердження плану заходів на 2019-2021 роки з реалізації Національної транспортної стратегії до 2030 року. З проектом

У 2018 році уряд України схвалив Національну транспортну стратегію на період до 2030 року, в якій враховано розвиток велосипеда як транспорту. «Національна транспортна стратегія України

У Києві 2-7 липня 2018 року пройде літня школа “Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності” для спеціалістів з транспортного планування та містобудування з