Вже третій тиждень кияни проводять планування велосипедної мережі міста. Уже практично сплановано весь правий берег, крім центру. Над цією частиною та загалом над наскрізною велоінфраструктурою Києва робота пройде 4-6 липня.

велоконцепція київ

1 липня 2014 року в рамках розробки комплексної велоконцепції для Києва, активісти провели планування велоінфраструктури Солом’янки, Повітрофлотського, Слобідки, району залізничного вокзалу, Голосієва, Теремків, Жулянів, Телички, Мишоловки, Корчуватого, Пирогова.

велоконцепція київ

Таким чином, майже все правобережжя Києва сплановано. Залишилося тільки планування центральної частини міста (Печерськ, Липки, Звіринець, Поділ, Хрещатик), Лівого берега та швидкісної, наскрізної веломережі для всього Києва, узгодження з плануванням інших районів. Деталізація планування районів (визначення конкретних вулиць та форми велоінфраструктури) відбуватиметься у суботу, 5 липня, з 13:30. Ви можете приєднатися до цієї роботи 4-6 липня.

велоконцепція київ

Наостанок, 9 липня, будемо розробляти супутню інфраструктуру (велосипедна навігація, ознакування, розмітка, велопарковки, інтеграція з громадським транспортом), а 15 липня – доопрацьовувати текст та зображення концепції.

велоконцепція київ

22 липня відбудеться завершальна зустріч по велоконцепції Києва, під час якої йтиме робота зі зведення усіх напрацювань в один документ, опис, узгодження, дизайн, обговорення з депутатами Київради. Визначатимемо подальший план дій.

велоконцепція київВи можете приєднатися на будь-якому етапі розробки велоконцепції. Запрошуємо до роботи дизайнерів, планувальників, транспортників, архітекторів, урбаністів, студентів, депутатів міської ради та представників мерії і районних адміністрацій.

велоконцепція київ

Приходьте, навіть якщо у Вас немає спеціальних знань – як житель свого району та житель міста Ваша участь у плануванні є особливо цінною!

велоконцепція київ

Як відбувається планування велосипедної інфраструктури

велоконцепція київ

Спочатку проводиться зонування району

велоконцепція київ

Накладаємо повітряні лінії від місць проживання людей до місць тяжіння (магазини, офісні центри, місця відпочинку тощо)

велоконцепція київ

Так виглядають повітряні лінії

велоконцепція київ

Визначаються основні напрямки руху

велоконцепція київ

Промальовуємо основні маршрути

велоконцепція київ

Так виглядає попередня карта основних (синім) та другорядних (жовтим) маршрутів

Фото: АВК

Далі відбувається перенесення повітряних ліній на реальну вуличну мережу міста, визначення оптимальних маршрутів та типу велосипедних шляхів (велодоріжки, велосмуги, або просто зменшення швидкості руху автомобілів тощо).

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

 

інші цікаві матеріали

Протягом 2018 року Асоціація велосипедистів Києва реалізувала пілотний проект разом з об’єднаними територіальними громадами України за підтримки Програми U-LEAD з Європою. Загальною метою проекту «Зелене світло

Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» розробила за участю місцевих мешканців і самоуправління велоконцепції для 5 об’єднаних територіальних громад у Житомирській, Вінницькій, Чернігівській і Полтавській областях.

8 лютого 2018 року Київська міська рада ухвалила Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури в місті Києві. Ми відповіли на запитання про велоконцепцію, які ставлять найчастіше. Що