Хоча велосипедисти стикаються з вищим ризиком потрапити в ДТП, ніж автомобілісти, декілька досліджень визначили, що користь для здоров’я від регулярної їзди на велосипеді в кілька разів перевищує будь-які негативні ризики.

Новини про ДТП за участю велосипедистів знову змушують нас замислитися над тим, наскільки серйозно наші міста ставляться до безпеки тих учасників дорожнього руху, котрі пересіли на велосипеди.

Фото: montrealgazette.com

Велосипедні експерти сьогодні заявляють, що фактор безпеки помітно відстає від розвитку самої велосипедної інфраструктури. Та й самі велосипедисти, як активні так і потенційні, стурбовані тим фактом, що через спільне використання дороги з автомобілями загроза для життя та здоров’я є досить значною. Однак, незважаючи на те, що велосипедисти стикаються з вищим ризиком потрапити в ДТП, ніж автомобілісти, декілька недавніх досліджень визначили, що користь для здоров’я від регулярної їзди на велосипеді в кілька разів перевищує будь-які негативні ризики.

Так, на сьогодні рівень фізичної активності 60-80% населення земної кулі не відповідає рекомендованому рівню, необхідному для підтримання здорового стану організму. А малорухливий спосіб життя, як відомо, підвищує ризик для низки хвороб: діабету, остеопорозу, серцево-судинних захворювань, раку товстої кишки і молочної залози, депресії та ожиріння, – ці  всі недуги є наслідком “сидячого” способу життя. І коли кожна додаткова година, проведена за кермом в день, лише додає негативних ризиків здоров’ю, “пересідання” з автомобілів на велосипеди є значним кроком на шляху до оздоровлення людини.

«Наше дослідження показало, що в людей, які змінюють автомобіль на велосипед, збільшення тривалості життя за рахунок позитивного впливу на здоров’я переважає зниження тривалості життя через ДТП в 9 разів», – кажуть голландські дослідники, автори наукової статті Do The Health Benefits of Cycling Outweigh the Risks (“Велосипед для здоров’я: ризики чи вигоди?”). Сила цих переваг може бути ще більшою, якщо велосипедисти обирають безпечніші маршрути, де вони менше перетинаються з автомобільним транспортом. Тоді не лише зменшується ризик потрапити в ДТП, а й поїздка стане приємнішою. А якщо врахувати ще й економічну складову позитивного впливу велосипеда на здоров’я, а саме зниження витрат на лікування, то зрештою їзда на велосипеді економить чималу суму грошей.

Насамкінець варто додати, що згідно з кількома дослідженнями, чим більше велосипедистів на дорогах, тим уважнішими до них стають інші учасники дорожнього руху і тим менший їхній ризик потрапити в ДТП. Тому боятися їздити велосипедами по місту не варто, навпаки, чим більше киян усвідомить реальні переваги їзди на велосипеді, тим швидше Київ стане екологічно безпечним містом, а кияни – здоровішими і успішнішими.

Для АВК переклав Богдан Деркач

за матеріалом: http://www.montrealgazette.com

Асоціація велосипедистів Києва є неприбутковою організацією та значною мірою існує за рахунок пожертв і підтримки членів Асоціації. Якщо Ви бажаєте допомогти нашій діяльності, зробіть благодійний внесок.

  • Михаил

    Ерунда! Карта Гугл, при составлении маршрута для велосипеда по Киеву пишет: проезд не возможен! Даже искусственный мозг понимает, что Киев и окрестности для езды на велосипеде недоступны. Здоровье и велосипед в городе союзники сомнительные.

інші цікаві матеріали

Ви  вже знаєте, що катання на велосипеді покращує ваше фізичне здоров′я. А чи знаєте ви, що воно також має глибокий вплив на ваш мозок? Ми

Асоціація велосипедистів Києва збирає, перекладає та публікує корисні поради, цікаві практики та приклади щодо розвитку велотранспорту на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту. Ми збираємо практики

Від світлофорів «зеленої хвилі», величних велосипедних мостів до цифрових лічильників та опор для велосипедистів на перехрестях — у столиці Данії є безліч ідей для вдосконалення