“Критична маса” – це майже спонтанне зібрання велосипедистів, які їдуть містом, щоб звернути увагу на велосипедний рух.

критична маса київ

Однією з цілей “Критичних мас” є звернути увагу на рівноправність використання доріг різними учасниками руху, тому не випадково велопробіг проходить під девізом “Ми не блокуємо рух – ми є рух” (“we are the traffic”).

критична маса київ

Велосипедисти не ставлять себе на противагу автомобілістам, хоча метою все-таки є показати, що нас – багато, і що ми також маємо право на безпечний та комфортний рух по дорогах.

критична маса київ

Київські велосипедисти вперше зібралися на “Критичну масу” 21 червня 2014 року в парку Шевченка і проїхали центральною частиною міста – через Печерськ та Поділ аж до Московського мосту та Труханів острів.

критична маса київ DSC05202

Фото: Дмитро Кордюков

DSC05204

Водії сприймали велосипедистів загалом привітно, хоча місцями й були непорозуміння. Все-таки традиція в Україні нова. А от пішоходи вітали учасників велопробігу дуже охоче:)

критична маса київ

Колона фінішувала на Пішохідному мосту.

критична маса київ критична маса київ

Назбиралася нас цього дня 300-400 учасників. Далі – більше! Дякуємо ініціативній групі за просування велосипедного руху в Україні. Ми не блокуємо рух – ми і є рух!

критична маса київ

Фото: АВК

Замість ста слів – дивіться також відео  – як це було:

“Критична маса” очима “Громадського ТБ”:

Довідка:

Перші “Критичні маси” в світі проходили ще в 1970х роках, однак першою подією сучасного формату прийнято вважати “Критичну масу” в Сан-Франциско 1992 року і з тих пір пройшла у понад 300 містах.

Вважається, що “Критична маса” стала сильним поштовхом до розвитку велосипедної інфраструктури в багатьох містах, тож сподіваємося, що Київ – не виняток.

Історія “Критичної маси” в Україні сягає ще 2008 року у Львові, але масовою подія стала у тому ж місті тільки в 2013му; у 2014 році “Критична маса” отримала нове дихання і вже пройшла в Одесі, Києві, планується в Хмельницькому та інших містах.

Підписуйтеся на сторінки в соцільних мережах та приїжджайте на наступні події:

Critical Mass Ukraine (Facebook)

Critical Mass Ukraine (Vkontakte)

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

  • http://bikedemon.kiev.ua Валера

    Ярым противником развития движения “Критической массы”, как не странно, был ВелоКиев, называемый в некоторых кругах вБк. Справки можете навести у Валика.

інші цікаві матеріали

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») провела Bike Camp для велосипедних активістів та активісток у Карпатах. Дводенний тренінг відбувся 16-18 серпня 2019 року в смт Ворохта

Асоціація велосипедистів Києва презентує звіт “Велохелп”, волонтерської ініціативи по допомозі постраждалим у велоДТП, за липень-вересень 2017 року Перед тим, як ми поговоримо про ситуацію з

Міжнародна конференція Велофорум-2017 на тему “Велосипед як каталізатор змін у містах” пройшла 6-8 жовтня в Миколаєві, зібравши більш як 100 учасників та учасниць з 24