Обчислені результати другого підрахунку велосипедистів Києва, що проводився в середу, 28 травня 2014 року.

В середу, 28 травня 2014 року, відбувся другий в Україні підрахунок велосипедистів, що провела Асоціація велосипедистів Києва за допомогою добровольців. Цей підрахунок проводився у будній день для того, щоби можна було порівняти його результати із результатами першого підрахунку, що проводився у вихідний день, в суботу, 26 квітня 2014 року.

Всього підрахунок проводили 26 волонтерів, що стояли на 19 перехрестях у Києві. Під час вимірів з 17:00 до 19:00 було зареєстровано 1525 велосипедистів. Найбільша їх кількість, 230, була зареєстрована на перехресті Московського мосту із дорогою на Труханів острів. Найменша, 16, на перехресті Межигірської та Юрківської вулиць. У вихідний день, суботу 26 квітня, було зареєстровано 2140 велосипедистів; в будній же день їх було приблизно на чверть менше. Це свідчить про те, що наразі велосипед більше вживається як спосіб рекреації.may_wed_threediagrams

Серед велосипедистів було 11% жінок. Це на 9% менше, аніж в суботу, 26 квітня, і свідчить про те, що жінки більше віддають перевагу рекреаційному використанню велосипеда, аніж використання для поїздки на роботу. Порівняно із суботнім підрахунком, більше велосипедистів використовували дорогу (48% в середу проти 42% в суботу). Серед жінок по тротуару їхало 66%, по дорозі 34% (це майже однаковий показник із суботою – 67% по тротуару та 33% по дорозі). Серед чоловіків 51% їхало по тротуару, 49% – по дорозі. В суботу ж кількість чоловіків, що їхали по тротуару, була більшою – 56%. В шоломі їхало 22% велосипедистів, що є меншою кількістю, аніж в суботу, коли в шоломах було 28% велосипедистів.

Що стосується просторового розподілу велосипедистів за статтю, то в середу не спостерігалося такої високої кількості жінок-велосипедистів на виїздах із Труханова острова, що вказує на те, що велосипед більш популярний серед киянок для рекреаційних поїздок у вихідні, аніж як повсякденний транспорт.

MENWOMEN2_MAY28

Порівнюючи будній просторовий розподіл велосипедистів, що рухалися по тротуару, із суботнім, можна відзначити, що основні тенденції залишилися незмінними.

SIDEWALKSTREET_MAY28

Щиро дякуємо всім волонтерам, що взяли участь у підрахунку! До підрахунку в суботу 26 квітня долучилися Стрільчук Оксана, Даша Пирогова, Бобейка Олександр, Володимир Зотов, Олеся Сторожук, Іванна Войцехович, Світлана Іпатова, Воят Дмитро, Водоп’янова Ксенія, Клименко Маргарита, Тихонов Артем, Шевченко Віктор, Осипенко Денис, Павло Кучапін, Дмитро Александров, Андрій Переводчик, Семенова Ксенія, Тимошенко Олег, Ігнатов Артур, Конченко Сергій, Олексій Демченко, Анна Сокольчук, Сюзанна Елпі, Дудін Ігор, Євген Гончаренко. Також дякуємо всім, що допомогли підготувати науково обгрунтовану методику проведення дослідження, зокрема Олені Токмиленко, Віктору Загребі, та Ірині Бондаренко, а також Алі Шанді за картограми та аналіз.

Підрахунок велосипедистів здійснювався вдруге в історії Києва. Нагадуємо, що перший підрахунок проводився в суботу, 26 квітня 2014 року. Метою проекту є виявлення динаміки зростання (чи зменшення) кількості велосипедистів на вулицях міста, тому підрахунок буде відбуватися на регулярній основі в тих самих місцях і за однаковою методикою протягом принаймні чотирьох років. Наступний підрахунок велосипедистів буде проводитися восени для того, щоби побачити сезонні відмінності в кількості велосипедистів.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

У вихідний день на вулицях Києва стало на 15% більше велосипедистів за рік. Такі результати підрахунку велосипедистів навесні 2019 року, який провела U-Cycle (ГО «Асоціація

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») зробила весняний підрахунок велосипедистів у різних районах Києва. Користувачів велосипеда рахували 50 волонтерів підрахунку одночасно на 22 перехрестях Києва протягом