Що для тебе велосипед? З якою метою його використовуєш і як до цього прийшла? Хто вони, члени Асоціації? Нас уже майже 200, і це число постійно зростає. Про це розповідаємо в рамках спецпроекту “АВК в обличчях”.

Олена Харченко, медіа-координатор проекту “Освіта для сталого розвитку в дії”, організація “Вчителі за демократію та партнерство”.

Олена Харченко-720

 

Як давно ти їздиш на велосипеді?

Скільки себе пам’ятаюJ Спочатку був маленький двоколісний з допоміжними коліщатами, потім дядьків “Україна”, на якому каталась під раму, потім Аіст, і, нарешті, мій перший спортивний, з яким асоціюю все шкільне життя. Зрештою перевезла його до Києва.

З якою метою його використовуєш?

На роботу ходжу пішки, бо близько від дому. Велосипедом їжджу скрізь по місту в інших справах або просто катаюсь. Взагалі хочу поїхати ним у далеку велоподорож.

Як прийшла до цього?

З дитинства люблю ганяти, крутячи педалі і відчуваючи вітер в обличчя. Коли виросла, потреба у  цьому відчутті не зникла. Завжди хотіла їздити по Києву на двоколісномуJ А от усвідомлення велосипеда як екологічного, економічно вигідного і ще й корисного для здоров’я засобу пересування прийшло під впливом нової роботи — коли почала працювати у освітньому проекті, який пропагує ідеї сталого розвитку.

Що для тебе велосипед?

Перш за все, це зручний  і дешевий спосіб пересування, а ще можливість при цьому постійно підтримувати себе у хорошій фізичній формі. По-друге, це відчуття свободи і відірваності від міського транспорту з його заторами, пересадками, натовпом… По-третє, коли я на велику, відчуваю себе частиною якогось оновленого урбаністичного суспільства, яке для пересування по місту і задля його блага пересідає на екологічний транспорт.

Чому ти приєдналася до АВК і що думаєш про організацію?

Вступ до асоціації – це, звісно, пошук середовища чи навіть тусовки однодумців. Як на мене, АВК робить досить багато для того, щоб Київ став велосипедною столицею — це як максимум, як мінімум — щоб велосипедисти почувалися у місті комфортніше і безпечніше. Мені це дуже до душі. Хочу бути частиною тієї критичної маси, яка допомагає штовхати ідеї велоруху в народ.

Твоє побажання потенційним велосипедистам і Києву

Пересідайте на велосипеди! Хоча б деякі зі своїх щоденних маршрутів, на яких користуєтесь громадським транспортом чи власним авто, замініть на пресування велосипедом. Подумайте про своє здоров’я, як зменшиться кількість заторів у місті, стане легше дихати, підніметься настрій. І вступайте до АВК — ми маємо допомагати таким чудовим ініціативам!

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

 

інші цікаві матеріали

Велосипед як хобі, як транспорт, як розвага, як робота. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто