Що для тебе велосипед? З якою метою його використовуєш і як до цього прийшла? Хто вони, члени Асоціації? Нас уже більше 180, і це число постійно зростає. Про це розповідаємо в рамках спецпроекту “АВК в обличчях”.

Ксенія Семенова – координаторка з національної роботи АВК.

Ksenia Semenova-720

Як давно ти їздиш на велосипеді?

Як транспортом користуюсь останні 6 років

З якою метою його використовуєш?

Переважно як повсякденний транспорт: робота, закупи, поїздки в гості до друзів. Дуже рідко подорожуювелосипедом.

Як прийшла до цього?

В 2008 я переїхала на навчання до Швеції. Приїхавши до університетського міста Лунд, я зрозуміла, що у мене євибір – витрачати щомісяця купу грошей і бути прив’язаною до графіків руху громадського транспорту, або купитивелосипед і їздити куди і коли заманеться, ще й безкоштовно. Гадаю, вибір очевидний. Повернувшись до України, я вже не уявляла своє життя без велосипеда.

Що для тебе велосипед?

Велосипед – це ознака відкритості людини, яка турбується про своє здоров’я і простір міста. Але в першу чергу, велосипед – це можливість відчувати місто і себе як невід’ємну частину великого соціального простору. Велосипед розширює межі того, що ми вважаємо домом. Тепер дім для мене не лише квартира, під’їзд і навіть двір, а й усі вулиці, якими я їжджу на роботу, в супермаркет чи на зустріч з друзями.

Чому ти приєдналася до АВК і що думаєш про організацію?

Випадково побачила сайт АВК у 2010 році. Мені подобались ідеї організації, але мені здалось, що АВК бракувало стратегічності бачення роботи і я запропонувала свою допомогу (це була одна з моїх профільних тем навчання). З того часу я досі працюю з організацією. Це вже залежність:) Вважаю Асоціацію одним з кращих прикладів низових громадських ініціатив, які дійсно тримаються на прагеннях та цінностях її членів та тепер вже персоналу.В АВК не намагаємось зробити все одразу ідеальним, мені подобається, що організація не женеться за перфекціонізмом, а щось робить, аналізуючи результати, наступного разу вже робить ще краще. Також це організація, яка надихає багато велосипедних ініціатив в інших містах України.

Твоє побажання потенційним велосипедистам і Києву.

Багато пишуть про те, що Київ непристосований для велосипеда, але я бажаю хоч раз проігнорувати усі ці скептичні “проблеми міста” і просто проїхатись велосипедом якимись спокійними вулицям свого району. Якщо ви подорожуєте якоюсь дружньою до велосипедистів країною, неодмінно спробуйте велосипедні поїздки містом івідчуйте цю свободу і радість вільного пересування містом. Києву бажаю розвиватись з орієнтуванням на потреби людей у пересуванні, дозвіллі, чистому повітрі, безпечних дорогах і просторі щасливих людей.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Велосипед як хобі, як транспорт, як розвага, як робота. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто