У Києві розпочато роботу над комлексною концепцією розвитку велосипедної інфраструктури. Протягом двох місяців велоактивісти планують розробити велоплан для всієї столиці.

велоконцепція київ

12 червня 2014 року відбулася перша організаційна зустріч по розробці велоконцепції для Києва. Вона була відкрита для всіх бажаючих та проходила на відкритому повітрі прямо в центрі міста. На цій зустрічі Асоціація велосипедистів Києва запропонувала план роботи над велоконцепцією для Києва.

велоконцепція київ

Близько 20 велоактивістів обговорили бачення велосипедного Києва, узгодили методи роботи над програмою та приступили до формування груп, які надалі щотижня працюватимуть над конкретними районами Києва.

велоконцепція київ

На зустрічі було визначено основні принципи, за якими має розвиватия велоінфраструктура міста:

 1. Безпека: мають бути створені безпечні умови для руху велосипедистів;
 2. Прямота: велосипедні доріжки та велосмуги повинні максимально швидко сполучати місця проживання людей і точки тяжіння в місті;
 3. Зв’язність: велосипедна інфраструктура передбачає безперервне сполучення між різними районами міста;
 4. Комфорт: велосипедистам повинно бути зручно пересуватися по місту;
 5. Привабливість: веломаршрути повинні проходити через максимально приємні шляхи.
велоконцепція київ

Надалі робота відбуватиметься в групах по районах. Тут можна дізнатися графік зустрічей. Робочі групи все ще формуються, тож ми запрошуємо вас долучатися на будь-якому етапі. Реєструйтеся на наступні зустрічі – кожен киянин та киянка може внести свій вклад у розвиток велосипедної столиці!

велоконцепція київ

Асоціація запрошує всіх небайдужих киян, які добре знають місто та свої райони, а також експертів з урбаністики, архітектури, дизайну, ІТ та інших фахівців приєднуватися до роботи.

велоконцепція київ

Минулого року вже було розроблено пілотний проект велосипедної інфраструктури в Дарницькому районі “СТАРТ” – тепер ми маємо зробити це для всього міста!

велоконцепція київ

Контактна особа:

Ірина Бондаренко, координаторка Асоціації велосипедистів Києва

097 699 10 38, isbondarenko [at] avk.org.ua

велоконцепція київ

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

 • Nick Vognick

  2 і 5 взаємовиключні трохи)) І ще є питання щодо того, яким чином потім імплементуватимуться розроблені “дерижаблі”.

  • Олеся

   принципи визначаються в порядку пріоритетності і є орієнтиром, якою має бути велоінфраструктура в першу чергу

інші цікаві матеріали

Міжнародна конференція Велофорум-2017 на тему “Велосипед як каталізатор змін у містах” пройшла 6-8 жовтня в Миколаєві, зібравши більш як 100 учасників та учасниць з 24

Опубліковано стратегічно важливий для Києва документ – проект велоконцепції, яка розроблялась за підтримки Асоціації велосипедистів Києва. «Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури в місті Києві» оприлюднила Київська міська

Координатори Асоціації велосипедистів Києва провели серію воркшопів для учасників освітнього табору для велоактивістів з усієї України Bike Camp, який пройшов 4-6 серпня в місті Яремче