20-21 травня  у Києві відбулась зустріч з метою обговорення потреби змін та доповнень до нормативно-правової бази України у сфері планування та проектування велосипедної інфраструктури.

У зустрічі брали участь інженери та представники органів місцевого самоврядування українських міст, які безпосередньо беруть участь у плануванні та проектуванні велоінфраструктури, німецькі експерти у сфері велоінфраструктури, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а також Асоціації велосипедистів Києва. Організатори зустрічі: Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та ГО “Асоціація велосипедистів Києва” за підтримки компаній DREBERIS, VCDB та PTV Group.

Фото: GIZ

Учасники/-ці обговорення вкотре підтвердили, що Державні будівельні норми України (ДБН) потребують доопрацювання для полегшення процесу розвитку велосипедної інфраструктури в містах України. Існуючі норми є досить чіткими та мало що говорять про велоінфраструктуру, що з одного боку зручно, а з іншого боку створює багато обмежень. Багато з цих норм є застарілими та не відповідають сучасним реаліям. Міністерство регіонального розвитку вже почало роботу над опрацюванням деяких норм, зокрема 360-92** та В.2.3-5-2001.

10354955_276321415874969_3458958008884912271_n

За результатами зустрічі було прийняте рішення про створення постійно діючої робочої групи з підготовки змін до нормативно-правових актів у сфері розвитку велосипедної інфраструктури, яка буде активно співпрацювати з профільними міністерствами та організаціями, які працюють над новими редакціями відповідних нормативно-правових документів. Координаторкою групи визначено Ксенію Семенову, координаторку роботи на національному рівні Асоціації велосипедистів Києва.

Роботу над змінами нормативно-правової бази у сфері розвитку велоінфраструктури Асоціація проводить в рамках проекту “Розвиток велотранспорту задля добробуту громад” за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект має на меті підвищити якість та ефективність політики підтримки велотранспорту як на місцевому, так і на національному рівні. Виконавцем проекту є ГО “Асоціація велосипедистів Києва”, партнерами проекту виступають ГО “Центр соціальних та ділових ініціатив”, м. Яремче та Європейська федерація велосипедистів (ECF).

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») і «Українська асоціація аудиторів безпеки автомобільних доріг» подали пропозиції до ДСТУ про дорожню розмітку. Пропозиції до проекту державних стандартів України

В Україні розробляють державні стандарти про дорожню розмітку. Ці ДСТУ містять багато новацій, які підвищують безпеку користувачів велосипеда на дорозі. Першу редакцію проекту ДСТУ 2587:201Х

Перші в історії державні стандарти України з велоінфраструктури розробив Державний дорожній науково-дослідний інститут на замовлення Асоціації велосипедистів Києва за підтримки ULEAD з Європою. ДСТУ «Планування