Після першого підрахунку велосипедистів у Києві кілька членів АВК, що перебували в Берліні, вирішили порахувати, скільки велосипедистів проїжджає центральне перехрестя німецької столиці. 1411.

DSC02736

Для аналізу було обрано перехрестя доріг Mollstraße — Otto-Braun-Straße, що знаходиться за кількасот метрів від центральної площі міста – Аlexanderplatz. Ці дороги мають по 4 смуги руху в кожному напрямку, а також через них проходять трамвайні колії. Mollstraße (вулиця А) має відокремлену велодоріжку, Otto Braun Straße (вулиця Б) – велосмуги.

Mollstrasse

Для підрахунку використовували той же формуляр, що й у Києві, тобто в нього вносилися такі дані: кількість велосипедистів, розподіл за статтю, рух по дорозі чи тротуару, рух у неправильному напрямку, наявність шоломів. Як з’ясувалося вже через перші 15 хвилин підрахунку, формуляр заповнювався дуже швидко, тому доводилося навіть малювати додаткові таблички.

2014-04-30 19.14.03

Підрахунок проводився протягом однієї години в середу, 30 квітня, з 18:15 до 19:15, в ясну погоду за температури повітря +19C.

За одну годину перехрестя проїхали 1411 велосипедистів і велосипедисток, з них 56% чоловіків та відповідно 44% жінок.

DSC02739

Більшість велосипедистів рухалися по велодоріжках і в правильному напрямку (85%), хоча були й сміливці, що їхали прямо по дорозі, причому не в крайній смузі. Були й ті, хто рухалися по тротуарах, але це не значна частина. За нашими спостереженнями, так вони зрізали шлях, щоб швидше перетнути перехрестя через пішохідний перехід. Або потім таки перелаштовувалися на велодоріжку.

DSC02735

Цікаво, що всього 13% велосипедистів мали на голові шоломи, переважно це були чоловіки. Загалом ми помітили всього кілька людей, що були одягнуті в спортивний одяг – переважно люди їздять велосипедами в повсякденному одязі.

2014-04-30 18.55.50

У цей час багато хто повертався з роботи додому, тому основний потік велосипедистів спостерігався саме від центру до периферії.

DSC02737

Ці цифри ми використаємо для порівняння подібного перехрестя в центрі Києва, коли порахуємо велосипедистів у будній день. Ми також здобули цінний досвід для більш ефективної організації підрахунку в Києві.

DSC02741

Зокрема стало зрозумілим, що для більш комфортної роботи потрібно більше волонтерів, що буде особливо актуальним зі зростанням кількості велосипедистів (нас було троє на все перехреся, але як показав досвід, у деякі моменти одна людина не може якісно порахувати всіх велосипедистів навіть в одній точці – іноді одночасно під’їжджає близько 20 велосипедистів).

DSC02734

Якщо ви бажаєте допомогти велосипедному руху Києва, можете стати волонтером вже під час другого підрахунку цього місяця, для цього просимо заповнити ось цю форму.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

 • Олександр

  Я вважаю що найкращою методою підрахунку був би відеозапис необхідної якості, який потім можна опрацювати, не впустивши жодної деталі.

  • http://vk.com/popovy4_keka Женя

   На обробку відео запису теж потрібний час, я так розумію що ви маєте на увазі щоб відеозапис був за цілий день. Але його потрібно буде в такому разі ще і передивитися і проконтролювати щоб не порахувати одного велосипедиста двічі. Так я згоден що інформація в цьому разі буде більш якісною, але це вимагає дуже великих зусиль…

   • Олександр

    Я собі уявляв на прикладі нашого нещодавного підрахунку, 2 години. Підібрати вдале місце, увімкнути і займатися своїми справами. Потім за півгодини передивитися у зручних умовах, зібрати необхідну інформацію а відео – в архів. Головне, щоб техніка не підвела. Є плюси є мінуси, але точність буде 100%.

  • Олеся

   ми спілкувалися потім з ADFC (німецька велоасоціація), вони використовують два методи для підрахунку: спец.обладнання (кладеться на велодоріжку) і волонтери з папірчиками. у першому випадку можна лише порахувати modal share – скільки велосипедистів проїжджає і яка частка від загального трафіку. волонтери ж можуть зафіксувати хто їде і як.

   насправді статистична похибка при “ручному” підрахунку не така велика – головне, щоб було достатньо людей (наприклад, в одній точці двоє: один рахує тих, що їдуть по велодоріжці, інший – хто по тротуару).

   з відео зайва морока, бо все одно треба шукати когось, хто рахуватиме. то краще це вже зробити на пленері:)

   • Олександр

    Плюс відеозйомки очевидний – на відео фіксується, зберігається і може бути відтворене будь-коли усе зі 100% точністю.
    Олеся, а що значить “на пленері”?

    • Олеся

     питання – чи це настільки цінна інформація, щоб її зберігати і переглядати?
     на пленері – на повітрі)

     • Олександр

      Маєте рацію. Якщо потрібна точність, то краще зйомка, а так простіше на пленері.

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

У вихідний день на вулицях Києва стало на 15% більше велосипедистів за рік. Такі результати підрахунку велосипедистів навесні 2019 року, який провела U-Cycle (ГО «Асоціація

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») зробила весняний підрахунок велосипедистів у різних районах Києва. Користувачів велосипеда рахували 50 волонтерів підрахунку одночасно на 22 перехрестях Києва протягом