У рамках проекту «Європейські велосипедні міста» у німецькому містечку Маннхайм було впроваджено декілька велосипедних проектів. Особливо цікавими були влаштування велосипедної бібліотеки, відкриття компанії, що займається велосипедною доставкою, та організація різноманітних велопарадів.

Проект «Європейські велосипедні міста» спрямований на підтримку переходу міст до руху на екологічно чистих видах транспорту, тому в центрі уваги тут знаходиться велосипед. Лозунг проекту звучить приблизно так: «Містам потрібно більше велосипедистів і пішоходів, якщо вони не хочуть потонути у морі бруду і заторах».

Велику роль у популяризації велосипедного руху відіграє підвищення кількості доставок корисних вантажів на велосипеді. Дослідження показують, що існує великий потенціал для переходу на велосипедні доставки. Тож яким чином Маннхайм зробив велосипед більш привабливим? Підтримав нові творчі ініціативи!

FaBio – велосипедна бібліотека

Фото: mannheim.de

Велосипедна бібліотека FaBio (від нім. Fahrrad Bibliothek) є «молодшим братом» мобільної бібліотеки (Mobi) міста Маннхайм. Книжки переміщує яскраво-червоний вантажний велосипед. Ця невеличка бібліотека доставляє свій вантаж до басейнів, парків та місць проведення вуличних фестивалів ‒ куточків, яких не може дістатися її моторизований старший брат. Заповнена дитячими книжками, вона є невід’ємною частиною бібліотечної системи MOБI ‒ це означає, що власники читацьких квитків можуть скористатися бібліотекою прямо на місці.

Менеджер проекту «Велосипедна логістика» Ренді Рзневскі позитивно відгукається про ці події: «Мене захоплює те, що Маннхайм підтримує ініціативи, які надають велосипеду можливість перевезення вантажу”.

RegioVelo – велосипедна доставка

Фото: regiovelo.de

Ще одна ініціатива, що передбачає велосипедні доставки, належить компанії RegioVelo, яка привозить свіжі органічні продукти прямо під двері замовників. Уникаючи проблем паркування і заторів, вони не тільки звільняють Маннхайм від шкідливих автомобільних викидів, але й доставляють свій товар швидше! Підтримуючи в основному місцевих і регіональних виробників, вони зводять до мінімуму загальну відстань перевезення цих товарів – ще один позитивний крок у напрямку зниження забруднення навколишнього середовища. Клієнти просто обирають продукт, який вони хочуть отримати, і RegioVelo доставляє його!

Переклад – Ліна Гасенко, для АВК.

За матеріалами www.ecf.com

Асоціація велосипедистів Києва є неприбутковою організацією та значною мірою існує за рахунок пожертв і підтримки членів Асоціації. Якщо Ви бажаєте допомогти нашій діяльності, зробіть благодійний внесок.

інші цікаві матеріали

Ви  вже знаєте, що катання на велосипеді покращує ваше фізичне здоров′я. А чи знаєте ви, що воно також має глибокий вплив на ваш мозок? Ми

Асоціація велосипедистів Києва збирає, перекладає та публікує корисні поради, цікаві практики та приклади щодо розвитку велотранспорту на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту. Ми збираємо практики

Цього тижня, координаторка роботи по Києву, Ксенія Семенова, відвідала офіс організації Sustrans – однієї з найбільших британських національних благодійних організацій, яка займається питаннями сталої мобільності.