Асоціація велосипедистів Києва – це насамперед люди. Нас уже більше 150, і це число постійно зростає. Хто вони, члени Асоціації велосипедистів Києва? Про це розповідаємо в рамках спецпроекту “АВК в обличчях”.

Сьогодні знайомимося з Марією Завірюхіною – засновницею клубу Велотур.
maria zaviriukhina

Як давно Ви їздите на велосипеді?

З 5 років. А моє захоплення гірським велосипедом і велотуризмом почалося 11 років тому.

З якою метою його використовуєте?

Переважно задля подорожей, адже це один з найкращих видів відпочинку і можливість відкрити нові країни і побачити справжнє життя місцевих, відчути колорит.
Також використовую як знаряддя праці:) Оскільки я засновниця клубу Велотур і активно приймаю участь у житті клубу (ми спеціалізуємося на організації велосипедних подорожей, також при клубі з 2007 року працює велошкола).

Як прийшли до цього?

Мій батько захоплювався велосипедом і навчив мене їздити ще в дитинстві. Також його робота була пов’язана з відрядженнями, тому він розповідав надзвичайно цікаві історії про природу далеких країв, про життя в інших країнах. Якось, коли мені було 6 років батько привіз цибулини тюльпанів з Голандії, які заквітували небаченою формою квітки. Надзвичайно красиві! І я запропонувала татові поїхати до Голандії на велосипеді. З того часу я побувала в Альпах, Гімалаях, Андах, на Кавказі і в близько 20 країнах з велосипедом.

Що для Вас велосипед? 

Це найкращий спосіб дослідити світ.

Чому Ви приєдналися до АВК і що думаєте про організацію?

Я захоплююся активістами АВК, які витрачають купу часу, вірять в свою мету і йдуть до неї попри всі складності.
Ще декілька років тому розмови про велодоріжки в Києві звучали як марення божевільного! А тепер це реальність. Кожного разу проїжджаючи проспектом Перемоги чи Бажана я думаю про ті неймовірні сили, які вкладали ентузіасти задля того, щоб достукатися до влади і щоб тепер люди могли цим користуватися. Доріжки, велопарковки, велопаради – все це зроблено силами активістів. Силами тих людей, які витрачають свій час, акумулють творчі здібності і йдуть до мрії про велосипедне місто настільки впевнено і беззупинно, що в їх ідеали починають вірити навіть чиновники.

Ваше побажання потенційним велосипедистам

Катайтеся і насолоджуйтеся веложиттям, незважайте на уявні перешкоди як-то брак часу, неідеальну велоінфраструктуру, батьківство і маленьких дітей. Кожен, хто катається на велосипеді робить свій вклад у велосипедизацію міста і ми разом робимо його кращим, більш екологічним і дружнім до людей. Приєднуйтеся до велоруху!

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті! Ви також можете стати обличчям АВК – пишіть нам media {at} avk.org.ua для обговорення своєї участі в цій ініціативі.

інші цікаві матеріали

Велосипед як хобі, як транспорт, як розвага, як робота. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто

Велосипед як хобі, як робота, як транспорт, як розвага. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто