У п’ятницю, 21 березня, у Києві загинув велосипедист. Ми збираємо гроші на допомогу його сім’ї.

Зранку у п’ятницю в Асоціацію велосипедистів подзвонила жінка, яка щойно побачила збитого велосипедиста на вулиці Райдужній, поблизу озера. Асоціація одразу подзвонила в Мотохелп, і їхні пілоти виїхали на місце. Також ми попросили знайомих велосипедистів з Троєщини під’їхати туди.

На жаль, 58-річний чоловік помер. На місці працювали криміналісти, швидка. Як повідомили волонтери Мотохелп, чоловік виїхав на пішохідний перехід разом з двома пішоходами. По дорозі їхав автомобіль, який не гальмував. Пішоходи встигли зупинитися, а велосипедиста винесло вперед і його збили.

Ми збираємо кошти на допомогу сім’ї збитого велосипедиста, і ви можете долучитися.

1) Перерахувати гроші на картку ПриватБанку 5168 7553 6981 1191, Скородуб Роман Іванович

2) Занести готівку в офіс Асоціації велосипедистів Києва, вул. Іллінська, 12, оф. 313, тел. 500 89 36.

Готівку плануємо завезти родичам завтра зранку, об 11:00.

1381688_595224557222111_132656627_n_cr

За статистикою, пішоходи та велосипедисти гинуть від того, що водій авто не дотримав безпечної швидкості. Винен може бути пішохід, але він може вижити, якщо швидкість при зіткненні була безпечною.

Негайна смерть настає, якщо швидкість авто при зіткненні була понад 60 км/год. Тому припускаємо, що водій перевищив швидкісний ліміт, що призвело до смерті велосипедиста. Але не стверджуємо цього до уточнення питання в ДАІ.

Ми закликаємо водіїв дотримуватися швидкісного режиму у місті, відповідно до Правил дорожнього руху (максимум 60 км/год) та бути особливо обережними до пішоходів та велосипедистів – зіткнення з ними призводить не до матеріального збитку, а до тяжких травм і смертей.

Кожен учасник дорожнього руху може припуститися помилки – але ця помилка не повинна коштувати людині життя. Тому дотримання автомобілістами безпечної швидкості є критично важливим.

Закликаємо велосипедистів бути особливо обережними зараз, навесні, коли водії відвикли від нас за зиму. Важливо бути помітним на дорозі, особливо уночі (світловідбивні елементи, червоні блималки ззаду). Перечитайте Правила дорожнього руху та виконуйте їх. Будьте передбачуваними на дорозі та завжди намагайтеся тримати зоровий контакт з водіями, траекторію руху яких ви перетинаєте. Впевніться, що вони вас побачили.

Будь ласка, будьте обережними усі.

Ми вдячні велосипедистці Анні Даниленко та пілотам Мотохелп, які під’їхали на місце події.

Фото Анни Даниленко

 • Anna Danylenko

  От себя, родственники расказывали что он с велосипеда не слазил, 15 лет ездил, очень ждал велосипед и Голландии, с планетарной втулкой, рама вареная-перевареная, фары сдаланые своими руками. Из тех романтиков, которые этим жили…Он ехал за водой, как Очень жаль человека… 🙁

  • Олеся

   дуже шкода..

 • саша

  горе

інші цікаві матеріали

У 2018 році U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») створила платформу юридичної допомоги постраждалим у вело-ДТП. Платформа юридичної допомоги зв’язує між собою юристів і людей, які

Громадська організація Асоціація велосипедистів Києва створила платформу юридичної допомоги для допомоги постраждалим у вело-ДТП. Про це розповіли на прес-конференції в ІА «Київ Інформатор». Платформа юридичної

Перед входом до Київської міської державної адміністрації відбувся лежачий протест київської велоспільноти через смерть киянина Діаса Мужева, якого збила машина на велопереїзді. Організаторами лежачого протесту