Скандальні МАФи, що розмістилися на велодоріжці на проспекті Перемоги в Києві будуть демонтовані. Принаймні в цьому офіційно запевнила КМДА та Святошинська райдержадміністація.

Споруджена в 2013 році велодоріжка на пр-ті Перемоги не витримала перевірок велосипедистів: вона перетворилася на місце несанкціонованої торгівлі та паркування автомобілів, що зробило її мало придатною для цільового використання.

Асоціація велосипедистів Києва направила звернення по цьому питанню до Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА, Святошинської районної в місті Києві держадміністрації та комунального підприємства “Київблагоустрій”. Нещодавно ми отримали відповіді від цих інстанцій.

Так, в офіційній відповіді Департаменту КМДА зазначається:

“Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища направлено лист до Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації для вжиття заходів відповідного реагування, а саме демонтажу самовільно нововстановлених тимчасових споруд за вищезгаданою адресою“.

А ось і відповідь Святошинської РДА:

“Святошинською районною в місті Києві державною адміністрацією розглянуто Ваше звернення №11/2013-03 від 12.11.2013 стосовно незручностей на велодоріжці вздовдж проспекту Перемоги. (…) Виявлені незаконно встановлені тимчасові споруди внесені до графіку демонтажу та будуть демонтовані.

Після отримання офіційних відповідей АВК перевірила стан велодоріжки на Перемоги. На відрізку метро “Житомирська” – метро “Святошин” явних перешкод у вигляді МАФів ми не побачили, та й біотуалети, схоже, змістили:

велодоріжка Перемоги DSC00506

Однак залишається невирішеним інше питання – припарковані атомобілі.

велодоріжка Перемоги DSC00510 DSC00511

Проблема полягає не тільки в тому, що велосипедистам незручно об’їжджати авто, але й у тому, що покриття на велодоріжці не розраховане на вагу авто і швидко псується.

велодоріжка перемоги

Київавтодор мав намір встановити стовпчики для обмеження в’їзду автомобілів, однак цього досі не сталося. Це значно полегшило б пересування велосипедистів на відведеній для них території.

Довідково: Велодоріжка на проспекті Перемоги запроектована від кільцевої дороги до Повітрофлотського шляхопроводу. У 2013 році під час реконструкції проспекту Перемоги було побудовано її частину від кільцевої дороги до станції метро «Святошин». Асоціація велосипедистів Києва наполягатиме, аби виділені доріжки або смуги для велосипедистів у подальшому закладалися на кожній вулиці Києва, де це доцільно і де проходять реконструкції.

Більше на тему реконструкції проспекту Перемоги

 

 • Льошко Нікіфоров

  дещо можуть допомогти листівки “Запаркуйтеся правильно”. роздаю!

  • Ksenia Semenova

   Льошко, класна листівка. Хочу зробити один коментар щодо тексту – у першому пункті напишіть не “матерів з немовлятами”, а “батьків з дитячими візочками”. Таким чином, ви уникаєте сексистської мови, ніби з дитячими візками у нас лише мами ходять. Як гадаєш, для роздачі на велодоріжки цього буде достатньо чи потрібно щось спеціально про вд додати?

   • Льошко Нікіфоров

    не знаю, чи варто про велодоріжки дописувати. і так автомобіліст зрозуміє що неправий.
    а щодо батьків – може й так, але “матері” більше чіпляє за душу, та і матерям важче ніж батькові.

    віддам в АВК з сотню листівок. чи скільки треба?

    • Ksenia Semenova

     ок, “людей з дитячими візками” – під батьками я розуміла обидві статі. Може за душу і чіпляє, але це сексизм, який підтверджує модель, що за дітьми доглядають лише жінки, це некоректно. А важко однаково і жінкам і чоловікам.

     ти плануєш ще друкувати?

     • Льошко Нікіфоров

      спробую якось виправити.
      ага, надрукую стільки, скільки буде потрібно для звільнення Києва:)

     • Ksenia Semenova

      чудово! можеш оновлені заносити в офіс, ми інформуватимемо людей про можливість взяти їх там. також пропоную навесні через соц мережі поширити макет і запрошувати людей самостійно друкувати та лишати на авто, які порушують правила парковки

     • Льошко Нікіфоров

      заніс 200 листівок. отримала?

     • Олеся

      Отримали! Дякуємо.

інші цікаві матеріали

Цього року продовжено будівництво веломаршруту “Європейська площа – Троєщина”: у бюджеті Києва виділено 9 млн грн на цьогорічні роботи. Роботи заплановано на вулицях Цвєтаєвої, Сабурова

Компанія з виробництва велопарковок Veloparkovki.com.ua запустила новий велопродукт – станції самообслуговування велосипедів FixHere. Дві з них Veloparkovki дарують двом організаціям, що надішлють заявки до 30 квітня. У заявці слід

В рамках роботи над концепцією розвитку велотранспорту Асоціація планує провести серію відкритих обговорень схеми пропонованих веломаршрутів, яку велосипедисти міста розробили у 2014 році. На цих