Сьогодні відбулося щонайменше чотири велопробіги в підтримку громадянських прав в Україні. Черкащани їздили в гості до “Сміливого” – чоловіка, що довго стояв один на майдані у м.Сміла, харків’яни зібралися рекордною кількістю за морозу та снігу, кияни вже не вперше проїхалися центральними вулицями міста, одесити цього дня були проїхалися паралельно з автомобілістами.

Черкащина: сміливі до Сміливого

Вранці на Черкащині йшов дощ, та це не завадило велоактивістам вирушити в дорогу. По трасі до Сміли їх вітали автомобілісти. У Смілі поспілкувалися з місцевими активістами, а також поговорили з основним героєм – Сергієм Мініним.

Сергій виявився дуже розважливою людиною і цікавим співбесідником з великим життєвим досвідом. Казав, що не вважає це чимось надзвичайним – свою позицію, що це нормальна позиція кожної думаючої людини” – розповідає один з учасників акції Сергій Тимошенко.

Назад в Черкаси велосипедисти добирались дизелем, зробили ще пару кіл Черкасами, решту часу провели роздаючи стрічки й інфографіку про нові закони. Зі спостережень активістів, більша частина людей нічого не чула про закон. Тому активісти закликають жвавіше інформувати народ.

Знаходьте черкаських активістів у Facebook

Фото з першого “веломайдану” в Черкасах 4 січня

Другий “веломайдан” в Черкасах 11 січня

Фото: Сергій Тимошенко

Харків: “арктичні велосипедисти”

Хто там відправив свої велосипеди в зимову сплячку? У Харкові велоактивістів зібралося найбільше – незважаючи на несприятливі погодні умови. Судіть самі з фото.

Веломайдану допомагав харківський Євромайдан, надали флагштоки, друзі з інших акцій забезпечили сигнальними жилетами – розповідає співорганізатор веломайдану Олесь Комонавт.

Радісно, що ми співали гімн й скандували дружньо й щиро, і наступного разу, думаю, таки заспіваємо “Ленту за лентою”. Всі були підготовлені технічно, фізично й внутрішньо, тому жодних оказій не відбулося” – Олесь Комонавт.

Багато водіїв підтримували сигналами, пішоходи були в шоці, але здається приємному, шкодую що не було якогось вітання для них, треба буде неодмінно підготувати” – додає Олесь Комонавт.

Це була добра ідея. І завдяки хлопцям Kostiantyn Vasiukov, Олесь Комонавт, Михаил Калужинов та іншим #веломайдан у Харкові відбувся, хоча зранку були сумніви – цьго дня у Харкові буда хуртовина. Навіть у групі – жартували щодо змови погоди зі злочинною владою, бо напередодні було сухо. Але все пройшло позитивно і організовано. Водії – теж здебільшого підтримували колону сигналами”  – коментує учасник акції Євген Маслов.

Фото: Євген Маслов

 

Хочете так кататися? Консультуйтеся у харків’ян або читайте поради, які збирала Асоціація велосипедистів Києва.

Київ: бути чи не бути шоломам?

Київські велоактивісти стартували від Контрактової площі та проїхалися центральними вулицями до Майдану Незалежності. Це вже не перший “веломайдан” киян. Згадаймо хоча б перший вечірній велопробіг на підтримку євромайдану та поїздку у Межигір’я.

веломайданвеломайданвеломайданвеломайданвеломайданвеломайдан

І так непросте життя українських велосипедистів в умовах слабо розвиненої велосипедної інфраструктури може ускладнитися у зв’язку з законом від 16 січня 2014 року, що забороняє носіння шоломів під час масових акцій. Ось як коментує нововведення одна з учасниць веломайдану в Києві Анна Даниленко: “З десяток людей зібралися разом, щоб покататися цього холодного дня. За теплої погоди у місті пересувається безліч велосипедистів: по одному, вдесятьох, іноді з півсотні, а іноді декілька тисяч. Ми тримаємось разом, бо так безпечніше та цікавіше. Шолом захищае наше здоров’я і життя. Влада, що створює такі закони підтвержує, що у них не має не тільки піклування про якість життя своїх громадян, а й здорового глузду. Тепер ми не люди, котрі мають цікаве хобі та піклуються про своє здоров’я та екологію, а злочинці, котрі порушують закон. Хіба ЦІ мають право забороняти нам наше захоплення?

веломайданвеломайданвеломайданвеломайданвеломайдан

Фото: Асоціація велосипедистів Києва

Одеса: автомайдан + веломайдан = дружба

У Підвенній Пальмірі два автомобілісти та велосипедисти в цей день були за одне!

Фото: Людмила Ямщикова

 

інші цікаві матеріали

Новий перехоплювальний велопаркінг відкриється 25 травня о 10:00 неподалік ст.м. “Лівобережна” в Києві. Це буде третій паркінг, що дозволяє жителям міста залишати велосипед безкоштовно й

28 квітня на Майдані Незалежності пройшов Весняний День “Велосипедом на роботу”, до якого долучилися понад 300 учасників. Асоціація велосипедистів Києва ініціювала та організувала такий захід

Асоціація побувала на міському Велофорумі, що проходив 2 квітня в “Urban Space 100” у місті Івано-Франківськ, де поділилася своїм досвідом промоції міської велокультури на прикладі української