Сьогодні відбулося щонайменше чотири велопробіги в підтримку громадянських прав в Україні. Черкащани їздили в гості до “Сміливого” – чоловіка, що довго стояв один на майдані у м.Сміла, харків’яни зібралися рекордною кількістю за морозу та снігу, кияни вже не вперше проїхалися центральними вулицями міста, одесити цього дня були проїхалися паралельно з автомобілістами.

Черкащина: сміливі до Сміливого

Вранці на Черкащині йшов дощ, та це не завадило велоактивістам вирушити в дорогу. По трасі до Сміли їх вітали автомобілісти. У Смілі поспілкувалися з місцевими активістами, а також поговорили з основним героєм – Сергієм Мініним.

Сергій виявився дуже розважливою людиною і цікавим співбесідником з великим життєвим досвідом. Казав, що не вважає це чимось надзвичайним – свою позицію, що це нормальна позиція кожної думаючої людини” – розповідає один з учасників акції Сергій Тимошенко.

Назад в Черкаси велосипедисти добирались дизелем, зробили ще пару кіл Черкасами, решту часу провели роздаючи стрічки й інфографіку про нові закони. Зі спостережень активістів, більша частина людей нічого не чула про закон. Тому активісти закликають жвавіше інформувати народ.

Знаходьте черкаських активістів у Facebook

Фото з першого “веломайдану” в Черкасах 4 січня

Другий “веломайдан” в Черкасах 11 січня

Фото: Сергій Тимошенко

Харків: “арктичні велосипедисти”

Хто там відправив свої велосипеди в зимову сплячку? У Харкові велоактивістів зібралося найбільше – незважаючи на несприятливі погодні умови. Судіть самі з фото.

Веломайдану допомагав харківський Євромайдан, надали флагштоки, друзі з інших акцій забезпечили сигнальними жилетами – розповідає співорганізатор веломайдану Олесь Комонавт.

Радісно, що ми співали гімн й скандували дружньо й щиро, і наступного разу, думаю, таки заспіваємо “Ленту за лентою”. Всі були підготовлені технічно, фізично й внутрішньо, тому жодних оказій не відбулося” – Олесь Комонавт.

Багато водіїв підтримували сигналами, пішоходи були в шоці, але здається приємному, шкодую що не було якогось вітання для них, треба буде неодмінно підготувати” – додає Олесь Комонавт.

Це була добра ідея. І завдяки хлопцям Kostiantyn Vasiukov, Олесь Комонавт, Михаил Калужинов та іншим #веломайдан у Харкові відбувся, хоча зранку були сумніви – цьго дня у Харкові буда хуртовина. Навіть у групі – жартували щодо змови погоди зі злочинною владою, бо напередодні було сухо. Але все пройшло позитивно і організовано. Водії – теж здебільшого підтримували колону сигналами”  – коментує учасник акції Євген Маслов.

Фото: Євген Маслов

 

Хочете так кататися? Консультуйтеся у харків’ян або читайте поради, які збирала Асоціація велосипедистів Києва.

Київ: бути чи не бути шоломам?

Київські велоактивісти стартували від Контрактової площі та проїхалися центральними вулицями до Майдану Незалежності. Це вже не перший “веломайдан” киян. Згадаймо хоча б перший вечірній велопробіг на підтримку євромайдану та поїздку у Межигір’я.

веломайданвеломайданвеломайданвеломайданвеломайданвеломайдан

І так непросте життя українських велосипедистів в умовах слабо розвиненої велосипедної інфраструктури може ускладнитися у зв’язку з законом від 16 січня 2014 року, що забороняє носіння шоломів під час масових акцій. Ось як коментує нововведення одна з учасниць веломайдану в Києві Анна Даниленко: “З десяток людей зібралися разом, щоб покататися цього холодного дня. За теплої погоди у місті пересувається безліч велосипедистів: по одному, вдесятьох, іноді з півсотні, а іноді декілька тисяч. Ми тримаємось разом, бо так безпечніше та цікавіше. Шолом захищае наше здоров’я і життя. Влада, що створює такі закони підтвержує, що у них не має не тільки піклування про якість життя своїх громадян, а й здорового глузду. Тепер ми не люди, котрі мають цікаве хобі та піклуються про своє здоров’я та екологію, а злочинці, котрі порушують закон. Хіба ЦІ мають право забороняти нам наше захоплення?

веломайданвеломайданвеломайданвеломайданвеломайдан

Фото: Асоціація велосипедистів Києва

Одеса: автомайдан + веломайдан = дружба

У Підвенній Пальмірі два автомобілісти та велосипедисти в цей день були за одне!

Фото: Людмила Ямщикова

 

інші цікаві матеріали

Асоціація велосипедистів Києва презентує звіт “Велохелп”, волонтерської ініціативи по допомозі постраждалим у велоДТП, за липень-вересень 2017 року Перед тим, як ми поговоримо про ситуацію з

Асоціація велосипедистів Києва продовжує серію публікацій з дослідження, яке містить огляд фінансової політики в сфері розвитку велотранспорту в найуспішніших країнах Європи. Метою цього дослідження є

Стильні, елегантні, вишукані – одним словом, ті, хто знають, що таке справжній велошик! Стиль цього року обираєте ви самі, ми лише задаємо формат. Готуйся, Києве: