Закони України 721-VII, 723-VII, 722-VII, 731-VII, 725-VII, 724-VII, 728-VII, 729-VII, 726-VII, які можуть бути опубліковані та набути чинності, створюють тиск на діяльність громадських організацій та обмежують права та свободи громадян.

Про таку позицію заявила громадська організація Асоціація велосипедистів Києва.

Перелічені закони – це не просто тиск на громадські організації, а навіть унеможливлення роботи деяких з них. Зокрема, відтепер усі організації, що отримують допомогу від іноземних організацій, вважаються «іноземними агентами» і мають вказувати цю дискредитуючу ознаку у своїй назві. Діяльність «іноземних агентів» має оподатковуватися у розмірі 15%. Це призведе до зменшення можливості організації друкувати матеріали, організовувати зустрічі та впливати на міську транспортну політику – фактично, до зменшення можливості діяти та представляти й захищати інтереси громади.

По-друге, ці закони накладають обмеження на громадян України, які обмежують право громадян на безпеку. Наприклад, арешт або штраф за носіння шолома під час масових заходів. Багато велосипедистів України носять шоломи задля підвищення своєї безпеки під час поїздок вулицями, а також під час велопарадів, змагань, гонок. Гарантія безпеки людини не повинна бути обмежена законом.

У цьому зверненні наведені лише ті речі, які знаходяться дещо за межами теперішніх обговорень, на додаток до уже обговорених у ЗМІ та соцмережах ознак диктатури, яку можуть насадити ці закони. Асоціація вважає всі ці закони такими, що обмежують права та свободи громадян, та нелегітимними через порушення процедури голосування.

У зв’язку із цим Асоціація велосипедистів Києва вважає, що ці закони мають бути скасовані, і звертається з проханням до усіх, хто може це організувати та зробити, зробити це. Зі свого боку ми долучаємося до організованого опору цим законам.

__

Асоціація велосипедистів Києва є членом Європейської федерації велосипедистів (ЄФВ) і оплачує оренду офісу, друк матеріалів, організацію конференцій за рахунок допомоги від ЄФВ. Відповідно до наведених законів Асоціація є іноземним агентом.

 • Михаил

  Глупость! Не о велошлемах пишется в законе. Пиарить АВК может себя другим способом, а уж не как политическая общественная организация. Не нужно мешать велосипед с яишницей!

  • Ksenia Semenova

   Михаил, о каком пиаре идет речь? АВК не делала никаких заявлений по поводу политической ситуации пока это не попадало в сферу работы организации. Здесь речь идет в первую очередь о законах, которые ставят клеймо на общественные организации, которые получают финансовую поддержку из зарубежных источников и обязывают платить немыслимые налоги. Не столько о велосипедистах речь, сколько о свободе деятельности общественных организаций

 • Max C-Max

  А это не по инициативе Киевсовета ?
  http://vz.ua/stolitsa/vlast/v_stolitse_khotyat_sozdat_druzhiny_samooborony

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») нагородила переможця конкурсу «Велопрацедавець 2019» у Києві та підбила підсумки національного конкурсу у 8 містах. Конкурс «Велопрацедавець року» відзначає найзручніші