22 листопада 2013 року в Харкові пройшла конференція присвячена перспективам розвитку велосипедного руху і велосипедної інфраструктури. У ній взяли участь викладачі та студенти харківських вузів, представники органів місцевого самоврядування, проектних інститутів, активісти велосипедного руху та громадські діячі.

Практично всі учасники конференції підтримали ініціативу щодо необхідності розробки в місті Харкові Концепції розвитку велосипедного руху і велосипедної інфраструктури. Ними також були оприлюднені конкретні пропозиції до майбутньої Концепції та механізми її реалізації.

Віце-президент ГО «Товариство учасників руху» Віктор Козоріз запропонував створити в місті центри, які б займалися популяризацією велотранспорту серед мешканців та навчали їх велосипедної їзди і правилам дорожнього руху. Такі центри також могли б надавати харків’янам і гостям міста послуги велопрокату та велосервісу. Цю ідею підтримав і голова Федерації велосипедистів Харківської області Олександр Заярін, який запропонував створити велоцентр у Лісопарку, куди вже зараз приїздить багато велосипедистів.

Під час роботи конференції було презентовано україномовний варіант німецького посібника ЕРА з організації руху велосипедного транспорту та зміни до Державних будівельних норм «Вулиці та дороги населених пунктів», які стосуються організації велосипедного руху й набрали чинності з 1 листопада ц.р.

Конференція пройшла за ініціативи громадської організації «Товариство учасників руху» та Федерації велосипедистів Харківської області в Харківському національному університеті будівництва та архітектури. Учасники ухвалили резолюцію конференції. Матеріали конференції будуть видані окремою збіркою.

За матеріалами http://velotransport.info

інші цікаві матеріали

Асоціація велосипедистів Києва продовжує серію публікацій з дослідження, яке містить огляд фінансової політики в сфері розвитку велотранспорту в найуспішніших країнах Європи. Метою цього дослідження є

Асоціація побувала на міському Велофорумі, що проходив 2 квітня в “Urban Space 100” у місті Івано-Франківськ, де поділилася своїм досвідом промоції міської велокультури на прикладі української

У Києві 12 та 13 березня відбудеться національна зустріч велосипедних організацій з 16 українських міст. Представники велоорганізацій визначать найбільші проблеми для розвитку велотранспорту, спільні для їхніх міст,