Приклад Амстердаму демонструє, що велосипедна культура є набутою, і якщо одне місто здатне вирішити транспортні проблеми, то будь-яке інше місто світу здатне до масштабних перетворень.

Фото: Юлія Боднар

Нідерланди, будучи чи не хрестоматійним прикладом розвиненої велосипедної інфраструктури, продовжують надихати. Про велосипедну революцію Амтсердаму варто знати й час від часу згадувати всім, хто займається велотранпортним рухом в Україні.

Plan b розповідає, які проблеми стояли перед Амстердамом у 60-70ті роки минулого століття, як зароджувався велосипедний рух, якими були перші вуличні акції, як велася робота з муніципальною владою.

“Лежачий” велосипедний протест в Амстердамі (і аналогічна акція в Лондоні в 2013 році)

“Ми зрозуміли, що велосипедна культура містить в собі універсальні цінності і вони можуть бути легко адаптовані для будь-якої іншої країни. Вам не потрібно чекати стільки років, як це робили ми. Беріть приклад Амстердама і змінюйте його відповідно до свого суспільства, навколишнього середовища та коштів”, зазначає Марк ван Вуденберг, автор блогу amsterdamize.com, підприємець.

Насправді Амстердам не є найбільшим велосипедним містом Нідерландів, поступаючись Гронінгену. Зараз він стоїть перед новим етапом розвитку велосипедної інфраструктури. З 2015 року більшість вулиць голандської столиці будуть доступні тільки для проїзду велосипедистів. Існують також сценарії, за якими через 20 років Амстердам стане повністю вільним від автомобілів.

Фото: Юлія Боднар

 

“Київ має всі шанси стати дуже велосипедним містом. Тут нормальна погода взимку (порівняно з північними містами Європи) та влітку (порівняно з містами півдня Європи та Америки). Тут є схили, але вони здоланні навіть для найстаріших велосипедів. Від більшості спальних районів до центру можна доїхати за 30-40 хвилин, це не дуже великі відстані.

Щоб люди не боялися сідати на велосипед, Київ має стати безпечним і зрозумілим для велосипедистів. У Києва просто немає іншого шляху розвитку. Я думаю, “перевтілення” відбудеться приблизно за 10-15 років”, – коментує Ірина Бондаренко, координатор Асоціації велосипедистів Києва.

Читайте повний матеріал на сторінці блогу Plan b

Плани велосипедного розвитку Києва на 2014 рік

інші цікаві матеріали

Ви  вже знаєте, що катання на велосипеді покращує ваше фізичне здоров′я. А чи знаєте ви, що воно також має глибокий вплив на ваш мозок? Ми

Асоціація велосипедистів Києва збирає, перекладає та публікує корисні поради, цікаві практики та приклади щодо розвитку велотранспорту на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту. Ми збираємо практики

Цього тижня, координаторка роботи по Києву, Ксенія Семенова, відвідала офіс організації Sustrans – однієї з найбільших британських національних благодійних організацій, яка займається питаннями сталої мобільності.