Тепер дівчатам не страшно повертатися пізно додому – їх супроводжують волонтери велопатруля. За посмішку, слова подяки і абсолютно безкоштовно.

В Україні дедалі активнішими стають ініціативи велопатруля. Ідея проста: в означений час будь-яка дівчина може попросити хлопця-волонтера провести її темними вулицями, а за потреби – захистити від надмірної уваги підозрілих осіб.

Перший велопатруль виник у Запоріжжі. Тепер такі саморганізовані групи діють вже в кількох містах України: Києві, Черкасах, Харкові, інші міста (Полтава, Дніпропетровськ, Керч) мають по кілька волонтерів і формують свої команди. За словами активістів, велосипед було обрано як найбільш зручний транспортний засіб, адже він є швидким і, до того ж, налаштовує на довіру між незнайомими людьми.

У Києві станом на сьогодні вже працює 15 волонтерів. На разі охоплені не всі райони, але набір охочих допомогти триває.

велопатруль

До велопатруля беруть хлопців старше 18 років, у гарній фізичній формі та за рекомендаціями. Відповідаючи на питання, що напрошується в багатьох: волонтери повинні притримуватися строгих правил поведінки, лише провести дівчину додому, а взамін можуть розраховувати хіба що на приємні слова.

велопатруль-фото

В Україні ідею підхопили з прикладу мешканців м.Нью-Йорк, США. Координація дій волонтерів здійснюється через групу в соціальній мережі Вконтакте. Саме тут можна переглянути профілі волонтерів, знайти актуальні міста й райони патрулювання та долучитися до проекту.

інші цікаві матеріали

Координатори Асоціації велосипедистів Києва провели серію воркшопів для учасників освітнього табору для велоактивістів з усієї України Bike Camp, який пройшов 4-6 серпня в місті Яремче

Асоціація велосипедистів Києва зібрала велоініціативи з усієї країни для підготовки ефективних пропозицій змін до Правил дорожнього руху. Метою зустрічі було спільно напрацювати вимоги велоспільноти щодо

Час: 03 березня 2017 року, 19:00-21:00 Місце: бібліотека Ізоляції, вул. Набережно-Лугова, 12 (ст. м. Тараса Шевченка) {Мапа, як дістатися} Реєстрація на лекцію Подія у FB