Понад 46 тисяч осіб скористалися прокатом цього року, здійснивши 66,5 тисяч поїздок. У майбутньому в Москві обіцяють 153 км нових велодоріжок, 4,5 тисячі велосипедів і понад 400 прокатних станцій. Експеримент з масового залучення міста до велокультури визнано успішним.

велопрокат Москва велобайк

Мережа «Велобайк» у Москві налічує понад 70 станцій прокату, що компактно розмістились у межах Садового кільця, а в південно-східному напрямку – до Воробйових гір. У розпорядженні москвичів було 450 велосипедів, 15 з яких викрали. За пілотний період громадського велопрокату понад 2 тисячі осіб придбали абонементи на весь сезон.

Незважаючи на те, що все більше людей їздять велосипедом протягом усього року, закриття сезону велопрокату є виправданим, вважає Петро Дворянкін, керівник велосипедного руху «Русвелос». Адже велоінфраструктура ще недостатньо розвинена, попит на прокат у холодну пору знижується, та й техніка не дуже пристосована до суворих російських зим.

Velobike.ru-1

 

Джерело фото: http://stepan.ru

Велопрокат повернеться на свої місця навесні 2014 року – у розширеному вигляді. У наступному році планується збільшити кількість прокатних станцій до 500 штук, а кількість велосипедів – до 5 тисяч. З виділенням велодоріжок мають також встановити велосвітлофори.

Активісти «Русвелос» мають амбітні плани продовжити велоекспансію за межами Москви, організувавши мережу веломаршрутів, точок прокату і паркування та виділені смуги руху. З часом передбачається поєднати велодоріжками всі підмосковні міста та власне саму Москву.

велопрокат Москва велобайк

Джерело фото: http://stepan.ru

Експерти фактично одностайно називають експеримент успішним. Асоціація велосипедистів Києва продовжуватиме слідкувати за ініціативою велопрокату Москви і бажає місту успіху в популяризації велотранспортного руху!

Ось тут можна прочитати про перші три дні роботи міського велопрокату, а тут – звіт про перший місяць велопрокату.

Джерело: http://www.mk.ru

інші цікаві матеріали

Ви  вже знаєте, що катання на велосипеді покращує ваше фізичне здоров′я. А чи знаєте ви, що воно також має глибокий вплив на ваш мозок? Ми

Асоціація велосипедистів Києва збирає, перекладає та публікує корисні поради, цікаві практики та приклади щодо розвитку велотранспорту на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту. Ми збираємо практики

Цього тижня, координаторка роботи по Києву, Ксенія Семенова, відвідала офіс організації Sustrans – однієї з найбільших британських національних благодійних організацій, яка займається питаннями сталої мобільності.