У 2013 році Копенгаген посів перше місце в номінації «Краще місто для життя» за версією журналу Monocle, завдяки високому рівню безпеки, якості архітектури, громадського транспорту, міського дизайну, умовам ведення бізнесу та медицинського обслуговування. Але перше, що спадає на думку при згадуванні Копенгагена – велосипед.

На питання, чому жителі Копенгагена так люблять велосипеди, є проста відповідь: це найшвидший і найзручніший спосіб пересування по місту. У Копенгагені практично немає прямих вулиць: таким чином міські планувальники свідомо ускладнюють їзди автомобілів.

Тут роблять усе, аби велосипедисти почували себе максимально комфортно. Наприклад, при сильних снігопадах першими розчищують саме велосипедні доріжки, а деякі з них навіть підігрівають, щоб не допустити ковзання.

За словами проектувальників, їх завдання – поліпшити якість міського життя, дати жителям можливість більше спілкуватися один з одним. Під час їзди на велосипеді можна розмовляти з людьми, встановлювати з ними зоровий контакт, знайомитися і закохуватися.

У 2006 році було відкрито повністю велосипедний міст Брюггеброен, який дозволяє значно заощадити час на дорогу від району Вестербро до островів Амагер і Брюгге, де знаходиться кілька університетів.

Також у місті було встановлено спеціальні урни для велосипедистів: вони розташовані так, щоб в них можна було викинути сміття прямо на ходу.

Громадські ванни, сади для сусідів, парки в проблемних районах – про інші фактори, що роблять Копенгаген привабливим для життя, читайте у матеріалі The Village.

інші цікаві матеріали

Ви  вже знаєте, що катання на велосипеді покращує ваше фізичне здоров′я. А чи знаєте ви, що воно також має глибокий вплив на ваш мозок? Ми

Асоціація велосипедистів Києва збирає, перекладає та публікує корисні поради, цікаві практики та приклади щодо розвитку велотранспорту на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту. Ми збираємо практики

Цього тижня, координаторка роботи по Києву, Ксенія Семенова, відвідала офіс організації Sustrans – однієї з найбільших британських національних благодійних організацій, яка займається питаннями сталої мобільності.