Активісти проекту probok.net прогулялися Хрещатиком і дійшли до висновку: головній вулиці Києва потрібно повернути наземні пішохідні переходи. Можливих місць нараховано цілих 20.

З усіх видів пішохідних переходів наземний вважається найзручнішим для людей. У порівнянні з підзеним і надземним, він потребує менше енергозатрат, може легко використовуватися маломобільними групами та дозволяє швидко перейти дорогу по найкоротшій траєкторії.

Проаналізувавши Хрещатик, probok.net знайшли 20 місць, де можна поставити наземні переходи без суттєвого зниження пропускної здатності вулиці. Можна почати з давно затребуваних пішоходами переходів – на вулицях, що прилягають до Хрещатика: Городецького, Хмельницького, Басейна.

На вулиці Басейній поряд з Бесарабським ринком іде постійний потік пішоходів, які формально порушують правила. Це яскраво демонструє 5-хвилинна відеозйомка, пришвидшена в 10 разів:

Якщо за 5 хвилин вулицю переходить 50 осіб, за годину це буде 600. Цілком виправдано, щоб зробити тут перехід.

бесарабка

Така ж ситуація на вулиці Архітектора Городецького. Тут потік пішоходів ще більший – вулиця тиха, потік машин невеликий. Це сприяє тому, що більшість людей переходять дорогу саме тут, а не спускаються у підземку.

Пропонується разом з пішохідним переходом звузити проїжджу частину, облаштувавши паркомісця (які де-факто там і так є), а також зробити острівець безпеки.

 Зараз                                                                                Як може бути

городецького-перехідгородецького

 

Ще одне цікаве місце – перехрестя вулиць Хрещатика та Богдана Хмельницького. Пораховано, що за годину підземний перехід переходять 1300-1500 осіб. Тобто за день число може добігати 20 000 осіб. Проситься питання: чи повинні всі ці люди переживати незручності? Слід враховувати факт, що зараз навіть без наземного переходу по вечорах перехрестя ледь рухається.

БХ

Якщо встановити переходи, то доступ на вулицю Хмельницького буде перекритий на 20 секунд з 105-секундного циклу світлофору. Єдине, чим доведеться пожертвувати за ці 20 секунд – невеликим правоповоротним потоком з Хрещатика. Але краще, якщо він чекатиме своєї черги на Хрещатику, нікому не заважаючи, ніж на Хмельницького, блокуючи лівий поворот з півдня.

пофазник

На схемі видно перехід через сам Хрещатик. Його можна буде організувати з невеликою зупинкою прямого ходу на північ. На тому ж місці, де він був 60 років тому.

старий-Хрещатик

З пропозиціями по решті перехресть можна ознайомитися в чернетці програми по відновленню переходів, яку probok.net збирається передати київській владі.

За матеріалами http://proboknet.livejournal.com

інші цікаві матеріали

Міністерство інфраструктури України чекає на пропозиції та коментарі про затвердження плану заходів на 2019-2021 роки з реалізації Національної транспортної стратегії до 2030 року. З проектом

У 2018 році уряд України схвалив Національну транспортну стратегію на період до 2030 року, в якій враховано розвиток велосипеда як транспорту. «Національна транспортна стратегія України

В Україні стартувала літня школа «Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності», яка пройде в Києві 2-7 липня 2018 року. Учасники школи запропонують рішення