Bikehelping – це перший крок у створенні всеукраїнської організації, яка допомагатиме постраждалим знаходити викрадені велосипеди і притягувати злодія до кримінальної відповідальності.

 bikehelping

Нещодавно в Україні з’явилася ініціатива “Bikehelping – боротьба з велосипедними крадіжками”. Зараз на сайті bikehelping.org у формі онлайн-опитування йде збір статистики крадіжок. За словами організаторів, це допоможе зрозуміти, як насправді вигладає ситуація з велосипедними крадіжками по Україні, яка динаміка змін викрадень по роках, які завдаються збитки велосипедистам і головне, в яких містах слід негайно приступати до роботи волонтерам ініціативи.

 bikehelping1

«Ціль – це результат, а саме зменшення викрадень і законне покарання злодіїв – 2-3 роки позбавлення волі, або штраф», – зазначено на сторінці. Для досягнення цих результатів велосипедистам пропонується зробити разом таке:

– організувати мережу волонтерів у різних містах України;

– стоврити “єдиний реєстр велосипедів” (така система вже є, наприклад, у Великобританії – https://www.bikeregister.com);

– забезпечити фінансування проекту;

– запровадити ефективний пошук викраденого велосипеда;

– налагодити співпрацю з міліцією;

– затримання, або допомога і передача злодія органам (у рамках закону);

– досудове ведення справи;

– контроль за покаранням/ після судове ведення справи;

– знищення ринку викрадених велосипедів;

Читати про детальний план дій ініціативи Bikehelping

 bikehelping2

Ініціатори закликають приєднуватися до проекту та вносити свої пропозиції. Сподіваємося, що спільними зусиллями вдасться ефективніше шукати свої велосипеди. За новинами проекту можна стежити на сторінці в мережі Facebook.

Але не треба забувати: вело-шахрайство залишається ласою справою навіть у країнах з великою велосипедною історією, тож ми не винятки. Найкращий спосіб убезпечити себе – це надійний замок. Будь-який тросовий замок можна «перекусити» за лічені секунди, яким би товстим він не був. АВК радить звернути увагу на U-подібні замки або звичайні ланцюги. Мало кому захочеться возитися зі спражнім металом.

Відео: Чому крадуть велосипеди?

Що робити, якщо таки вкрали? Одразу написати заяву в міліцію (бажано мати документи на купівлю велосипеда) та максимально поширити фото в соціальних мережах. Можна пошукати велосипед на форумах і порталах на зразок Slando чи Aukro – крадії з високою імовірністю продають їх там. Зрештою, не опускати руки – а надихнути може детективна історія пошуку велосипеда у Львові, яка підтверджує силу соціальних зв’язків.

 

  • Павло Кулініч

    bikehelping.org

інші цікаві матеріали

Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» створила 10 промоційних відеороликів про безпеку руху і культуру їзди на велосипеді. Відео ілюструють важливі правила дорожнього руху для велосипедистів,

Міжнародна конференція Велофорум-2017 на тему “Велосипед як каталізатор змін у містах” пройшла 6-8 жовтня в Миколаєві, зібравши більш як 100 учасників та учасниць з 24

Координатори Асоціації велосипедистів Києва провели серію воркшопів для учасників освітнього табору для велоактивістів з усієї України Bike Camp, який пройшов 4-6 серпня в місті Яремче