Асоціація велосипедистів Києва підтримала ініціативу розвитку низьковуглецевого транспорту та сталого транспорту під час міжнародної зустрічі Transport Day 2013 у Варшаві 17 листопада 2013.

Transport Day – це один день з двотижневих міжнародних переговорів зі зміни клімату COP19, що до кінця цього тижня триває у Варшаві.

Під час цих міжнародних переговорів представники майже усіх країн світу обговорюють, як пошвидше і ефективніше розібратися з негативними наслідками, що їх несуть глобальні зміни клімату, а також як призупинити зміни клімату.

Як відомо, глобальні зміни клімату спричиняють викиди парникових газів, одними з яких є викиди від транспорту. Так, викиди від транспорту займають близько 13% від усіх викидів парникових газів у світі, причому, на відміну від інших видів викидів, кількість транспортних викидів зростає дуже швидко.

Тому для хоча би призупинення негативних наслідків змін клімату, та, зрештою, для виживання людства, усім країнам необхідно якомога швидше розібратися з викидами, зокрема, від транспорту.

Особлива увага приділяється заміні використання транспорту з високою кількістю викидів (приватні автомобілі, літаки) на низьковуглецевий транспорт (громадський транспорт) і не-вуглецевий (велосипеди). Усім містам варто якомога швидше розробити та впровадити стратегії зі сталого розвитку транспорту, якщо вони хочуть вижити у цьому світі уже через 50 років.

Асоціація велосипедистів Києва та Комітет виборців України взяли участь у конференції Transpor Day та підписали Хартію, деякі частини з якої ми подаємо тут в українському перекладі (повна версія Варшавської хартії англійською).

“Ми констатуємо швидке і неспинне зростання викидів парникових газів від транспорту світу, констатуємо прогнози щодо значного збільшення приватного пасажирського та вантажного транспорту, і зазначаємо необхідність збільшення поточних політичних кусрів та інвестиційних програм щодо зниження викидів CO2 та чорного вугілля від наземного транспорту.

Тому ми закликаємо сторони переговорних процесів розвивати та зміцнювати відповідні політичні інструменти, фінансові стимули, потенціал та урядові стратегії задля підтримки та популяризації сталого низьковуглецевого наземного транспорту, задля пом’якшення наслідків змін клімату та адаптації до них. <…>

Ми закликаємо сторони застосувати інтегрований підхід, популяризувати дружній до навколишнього середовища транспорт, різко знизити викиди, аби не допустити глобального потепління на 2 градуси Цельсія”.

Прочитати Варшавську хартію повністю та підписати (від імені організації або особисто)

Підписана учасниками хартія сьогодні була передана виконавчому секретареві UNFCCC Крістіані Фігуерес. Підписанти очікують, що учасники переговорів візьмуть до уваги вимоги цього документу.

Більше про Транспортний день 2013

Переглянути презентації Транспортного дня

інші цікаві матеріали

Міжнародна конференція Велофорум-2017 на тему “Велосипед як каталізатор змін у містах” пройшла 6-8 жовтня в Миколаєві, зібравши більш як 100 учасників та учасниць з 24

У Міністерстві інфраструктури України підтримали пропозиції до Транспортної стратегії України 2030, розроблені Українською велосипедною мережею за участю Асоціації велосипедистів Києва. 22 травня 2017 року в Міністерство

Через обвал Шулявського моста звільнено керівників, які відповідали за транспортну політику міста загалом і в окремому районі. При цьому лишилася непокараною безпосередньо відповідальна за цей