Асоціація велосипедистів Києва підтримала ініціативу розвитку низьковуглецевого транспорту та сталого транспорту під час міжнародної зустрічі Transport Day 2013 у Варшаві 17 листопада 2013.

Transport Day – це один день з двотижневих міжнародних переговорів зі зміни клімату COP19, що до кінця цього тижня триває у Варшаві.

Під час цих міжнародних переговорів представники майже усіх країн світу обговорюють, як пошвидше і ефективніше розібратися з негативними наслідками, що їх несуть глобальні зміни клімату, а також як призупинити зміни клімату.

Як відомо, глобальні зміни клімату спричиняють викиди парникових газів, одними з яких є викиди від транспорту. Так, викиди від транспорту займають близько 13% від усіх викидів парникових газів у світі, причому, на відміну від інших видів викидів, кількість транспортних викидів зростає дуже швидко.

Тому для хоча би призупинення негативних наслідків змін клімату, та, зрештою, для виживання людства, усім країнам необхідно якомога швидше розібратися з викидами, зокрема, від транспорту.

Особлива увага приділяється заміні використання транспорту з високою кількістю викидів (приватні автомобілі, літаки) на низьковуглецевий транспорт (громадський транспорт) і не-вуглецевий (велосипеди). Усім містам варто якомога швидше розробити та впровадити стратегії зі сталого розвитку транспорту, якщо вони хочуть вижити у цьому світі уже через 50 років.

Асоціація велосипедистів Києва та Комітет виборців України взяли участь у конференції Transpor Day та підписали Хартію, деякі частини з якої ми подаємо тут в українському перекладі (повна версія Варшавської хартії англійською).

“Ми констатуємо швидке і неспинне зростання викидів парникових газів від транспорту світу, констатуємо прогнози щодо значного збільшення приватного пасажирського та вантажного транспорту, і зазначаємо необхідність збільшення поточних політичних кусрів та інвестиційних програм щодо зниження викидів CO2 та чорного вугілля від наземного транспорту.

Тому ми закликаємо сторони переговорних процесів розвивати та зміцнювати відповідні політичні інструменти, фінансові стимули, потенціал та урядові стратегії задля підтримки та популяризації сталого низьковуглецевого наземного транспорту, задля пом’якшення наслідків змін клімату та адаптації до них. <…>

Ми закликаємо сторони застосувати інтегрований підхід, популяризувати дружній до навколишнього середовища транспорт, різко знизити викиди, аби не допустити глобального потепління на 2 градуси Цельсія”.

Прочитати Варшавську хартію повністю та підписати (від імені організації або особисто)

Підписана учасниками хартія сьогодні була передана виконавчому секретареві UNFCCC Крістіані Фігуерес. Підписанти очікують, що учасники переговорів візьмуть до уваги вимоги цього документу.

Більше про Транспортний день 2013

Переглянути презентації Транспортного дня

інші цікаві матеріали

Міністерство інфраструктури України чекає на пропозиції та коментарі про затвердження плану заходів на 2019-2021 роки з реалізації Національної транспортної стратегії до 2030 року. З проектом

У 2018 році уряд України схвалив Національну транспортну стратегію на період до 2030 року, в якій враховано розвиток велосипеда як транспорту. «Національна транспортна стратегія України

У Києві 2-7 липня 2018 року пройде літня школа “Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності” для спеціалістів з транспортного планування та містобудування з