Україною має пройти частина центрально-європейського маршруту для мережі EuroVelo, але спершу його обкатають українські велосипедисти.

Антон Вакуленко, активіст Асоціації велосипедистів Києва, розповідає про місця, де може бути прокладено маршрут EuroVelo-4 (на фото Антон в кінці групи, а спереду – ще один велоактивіст Олег).

eurovelo

У черговій експедиції взяли участь ентузіасти з Києва та райцентру Радомишль Житомирської області. Цього разу опрацьовано напрямок на захід від української столиці.

Довжина відрізка Київ – Радомишль перевищує 100 км. Маршрут на Житомирщину пролягатиме через Коцюбинське, Ірпінь, Бучу, Ворзель, Макарів – і це лише половина шляху. Звідти до Радомишля ще 50 км асфальтованої, але не переповненої машинами дороги. Пролягає вона лісом через села-хутори: Наливайківка, Ніжиловичі, Комарівка, Білка та Берізці.

Мальовничо виглядає вже початок подорожі, адже Київ з усіх сторін оточений сосновими лісами, а містечка Ірпінь, Буча та Ворзель будуть з’єднані звивистими доріжками.

Дорогою велоентузіасти розвідали цікаві й корисні магазини – не тільки продуктові. На випадок погодних несподіванок в одному з сіл є дешевий секонд-генд. Також приємно було побачити на цьому, доволі глухому, шляху “Велопрокат”. Там, за потреби, можна буде щось замінити чи підкрутити у своєму двоколіснику.

Кінцевий пункт, Радомишль, вже два роки заманює автобуси туристів завдяки тому, що на місці колишньої папірні зараз діє приватний музей української домашньої ікони.

Нещодавно вже прокладено шлях із Житомира до Радомишля, тож цьоготижневий виряд доповнює відрізок від згаданого обласного центру до столиці. Ще раніше зацікавлені у просуванні велокультури активісти опрацювали понад 300 кілометрів у Хмельницькій, Рівненській, Тернопільській та Львівській областях.

eurovelo-4

EuroVelo – це створена Європейською федерацією велосипедистів мережа багатоденних велосипедних маршрутів.

Стратегічним планом розвитку мережі передбачений і маршрут із атлантичного узбережжя Франції до Києва протяжністю 4000 км. Називається він “Центрально-Європейський Маршрут” або EuroVelo-4. Проходить дорогами Бельгії, Німеччини, Чехії та Польщі. Українську частину шляху взялася розробити Асоціація велосипедистів Києва.

Про попередню роботу Асоціації велосипедистів Києва над проектом Євровело читайте тут.

інші цікаві матеріали

У Києві 7 липня розпочався велосипедний промотур, який проїде українською ділянкою майбутнього туристичного веломаршруту Євровело-4 і завершиться в Кракові (Польща). Промотур проїде через шість областей

Асоціація велосипедистів Києва проаналізувала плани робіт КК “Київавтодор” на 2018-2020 роки. Плани капітального ремонту вулиць взято з програми економічного та соціального розвитку Києва 2018-2020 років.

У День Конституції, 28 червня, Асоціація велосипедистів Києва провела святкові велоекскурсії для киян і веломандрівників “Туру Вишиваним Шляхом 2017”, які фінішували в столиці України. Велоекскурсії