Ініціатива Жителів Європи (ECI) з обмеження швидкості до 30 км/год в містах та селах підходить до завершення 13 листопада 2013 року. Ініціатива зібрала 44 000 підписів — недостатньо, щоб бути прийнятою, — але вона стала потужним сигналом до політиків.

 30km

 

Ініціатива, що закликає до обмеження швидкості до 30 км/год в містах та селах всього Європейського Союзу, має на меті підвищення безпеки дорожнього руху для кожного мешканця.
Як ми згадували у попередніх статтях, зміна максимальної швидкості з 50 на 30 км/год означає створення безпечніших вулиць для велосипедистів і пішоходів.

zona-30

При зіткненні велосипеда з автомобілем на швидкості 30 км/год, імовірність виживання велосипедиста складає 95%. При швидкості 50 км/год цей показник становить лише 50%. Лімітування швидкості до 30 км/год є простим способом заспокоєння трафіку і убезпечення вулиць для всіх користувачів.

Недавні дослідження франкомовних Валлонії та Брюсселю виявили велике бажання та згоду на обмеження швидкості до 30 км/год в містах та селах, особливо біля шкіл і в місцях, де є багато дітей.

В Італії був висунутий законопроект про обмеження швидкості до 30 км/год в якості центральної пропозиції.

30

Зрештою, Європейська Агенція Навколишнього Середовища (EEA) звітувала про шкідливі ефекти забруднення, що виникає через зношення автомобільних шин, гальм та дорожнього покриття. Покращення двигунів є недостатнім для зменшення усіх забруднюючих ефектів, але розв’язанню проблеми може допомогти зниження швидкості.

Не дивлячись на те, що не було зібрано достатньо підписів для проходження ініціативи, вона лишається дуже важливою. Адже заспокоєння трафіку зберігає життя. Давайте і після закриття ініціативи боротися за безпечніші вулиці для кожного мешканця Європейського Союзу.

За матеріалами http://www.ecf.com, переклад – Асоціація велосипедистів Києва

інші цікаві матеріали

Міністерство інфраструктури України чекає на пропозиції та коментарі про затвердження плану заходів на 2019-2021 роки з реалізації Національної транспортної стратегії до 2030 року. З проектом

У 2018 році уряд України схвалив Національну транспортну стратегію на період до 2030 року, в якій враховано розвиток велосипеда як транспорту. «Національна транспортна стратегія України

У Києві 2-7 липня 2018 року пройде літня школа “Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності” для спеціалістів з транспортного планування та містобудування з