Миколаїв за кількістю жителів (півмільйона мешканців) та м’яким кліматом можна порівняти з Амстердамом. Амбіційне завдання зробити місто дружнім до велосипедистів поставили собі Маргарита Клименко та Ілля Калинчук.

Вони взялися за популяризацію двоколісного транспорту і вирішили зробити так, щоб велосипедистів було більше, та щоб їх було видно. Про це вони розповіли під час Велофоруму-2013 у Полтаві.

Окрім звичних для України велоакцій, тут було створено й кілька суто миколаївських «фішок». Так, вони запровадили накладання веломаршрутів на гугл-карту: кожен бажаючий може відмітити «перевірений» шлях і долучитися до створення динамічної системи реальних маршрутів для велосипедистів.

(погане фото, але загальний принцип зрозумілий)

Повільний процес просування велосипедної ідеї владі не зупинила активістів, було вирішено діяти самостійно – організувати вело-прокат «veloTU».

 

При цьому вони намагаються використовувати не гірські, а міські велосипеди.

В основному така послуга користується попитом у новачків або тих, хто дуже давно не їздив і хоче відновити навики.

Ось такими плакатами активісти заохочують мешканців до використання велосипедів:

Для тих, у кого немає друзів-велосипедистів, група волонтерів пропонує велопрогулянки по місту та околицях – самим покататись і людей підтримати.

А ввечері можна подивитися мотивуюче кіно про велотуризм.

Основним же завданням Маргарита та Ілля бачать створювати велосипедну спільноту, а найкращою винагородою за свою роботу вважають вдячні слова людей «Завдяки вам ми сіли на велосипед».

Миколаїв має свою велосипедну культуру. Будете в Миколаєві на велосипеді – не забудьте помахати рукою іншим велосипедистам, яких бачите по дорозі: тут так прийнято.

 • kaviar89

  Хочу сказать, что за последние пару лет количество велосипедистов в Николаеве выросло во много раз. Такого количества велолюбителей как этим летом я не наблюдал раньше. Люди начинают понимать, что спорт должен стать обязательной частью свободного времени. Спасибо Илье и Маргарите за велопрокат и лично от себя за тех.обслуживание моего старого “китайца”. Удачи Вам во всех проектах !

 • http://alexkarpov.com/ Александр Карпов

  Ребята крутые ваще! Спасибо вам за велопрокат! Жаль что теперь в Одессе я.

 • http://buznik.net/ Alex Buznik

  Николаев, привет 🙂

 • Анастасия Карпова

  Классные ребята!)спасибо вам

 • Аля

  Замечательная Идея и шикарные ОРГАНИЗАТОРЫ!!!!

інші цікаві матеріали

Ви  вже знаєте, що катання на велосипеді покращує ваше фізичне здоров′я. А чи знаєте ви, що воно також має глибокий вплив на ваш мозок? Ми

Асоціація велосипедистів Києва збирає, перекладає та публікує корисні поради, цікаві практики та приклади щодо розвитку велотранспорту на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту. Ми збираємо практики

14,5 км велодоріжок і велосмуг, більше 10 км в планах на 2015 рік, затверджена велоконцепція – ми подивилися, якою є велосипедна інфраструктура міста, що посідає другу