Цього тижня у Полтаві відбудеться “Велофорум” – міжнародна конференція, під час якої велоактивісти та чиновники ділитимуться досвідом та шукатимуть нові шляхи розвитку велосипедної інфраструктури.

Найбільш цікаві лекції у суботу, 19 жовтня

10:00 – підсумки велосипедного 2013

Що відбулося в Україні такого, що змінить її велосипедну долю на наступні роки? До чого дійшли велоактивісти та транспортні чиновники в різних містах? Огляд велозмін 2013 проведе координаторка Асоціації велосипедистів Києва Ірина Бондаренко.

10:00 – як будували велосипедну інфраструктуру у Мінську

Чому там можна їздити тільки по тротуарах, і чи зручно це робити велосипедистам? Про велозміни білоруської столиці розкаже Яуген Харужи з Мінського велосипедного товариства.

12:30 – воркшоп з розробки велотранспортних стратегій для міст-початківців

Тобто, для всіх, крім одного, міст України. Не маючи досвіду, це зробити важко, тому лекторки – Ксенія Семенова з Українського інформаційного центру велотранспорту та Тетяна Дурнєва з донецького Комітету виборців України – розкажуть про приклади створення велостратегій із залученням професіоналів, німецьких та українських експертів.

12:30 – три розповіді про велотуризм в України

Розробники “ВелоКраїни” та “Мандруймо Полтавщиною” розкажуть про досвід велосипедизації своїх регіонів, а ще розкажуть про новини з розробки маршруту “Євровело-4”, що проходить від французького міста Роскоф до Києва.

15:30 – як популяризувати велотранспорт у місті

Приклади конкурсів, парадів, навчальних велопоїздок наведуть велоактивісти з Києва, Львова та Миколаєва. Уперше буде представлена методика проведення конкурсу на визначення кращого вело-офісу “Велопрацедавець року”.

17:00 – німецькі стандарти у плануванні та будівництві велосипедної інфраструктури ERA в українському перекладі

Про що вони, чи релевантні для України, як їх використовувати – розкаже редакторка перекладу ERA Ірина Бондаренко.

17:15 – громадська веломайстерня “Гараж 38”

Розкаже Яуген Харужи з Мінська.

Після лекцій поїдемо кататися по Полтаві на велосипедах, а ввечері дивитимемося відеоролики про розвиток велоруху.

Про найбільш цікаві лекції неділі читайте тут.

Повна програма “Велофоруму”.

інші цікаві матеріали

Десята міжнародна конференція Велофорум 2018 пройшла 5-7 жовтня в Івано-Франківську і поставила рекорд, зібравши понад 170 учасників та учасниць з 8 країн. На Велофорумі 2018,

У Києві 7 липня розпочався велосипедний промотур, який проїде українською ділянкою майбутнього туристичного веломаршруту Євровело-4 і завершиться в Кракові (Польща). Промотур проїде через шість областей

Міжнародна конференція Велофорум-2017 на тему “Велосипед як каталізатор змін у містах” пройшла 6-8 жовтня в Миколаєві, зібравши більш як 100 учасників та учасниць з 24