Цього тижня у Полтаві відбудеться “Велофорум” – міжнародна конференція, під час якої велоактивісти та чиновники ділитимуться досвідом та шукатимуть нові шляхи розвитку велосипедної інфраструктури.

Найбільш цікаві лекції у суботу, 19 жовтня

10:00 – підсумки велосипедного 2013

Що відбулося в Україні такого, що змінить її велосипедну долю на наступні роки? До чого дійшли велоактивісти та транспортні чиновники в різних містах? Огляд велозмін 2013 проведе координаторка Асоціації велосипедистів Києва Ірина Бондаренко.

10:00 – як будували велосипедну інфраструктуру у Мінську

Чому там можна їздити тільки по тротуарах, і чи зручно це робити велосипедистам? Про велозміни білоруської столиці розкаже Яуген Харужи з Мінського велосипедного товариства.

12:30 – воркшоп з розробки велотранспортних стратегій для міст-початківців

Тобто, для всіх, крім одного, міст України. Не маючи досвіду, це зробити важко, тому лекторки – Ксенія Семенова з Українського інформаційного центру велотранспорту та Тетяна Дурнєва з донецького Комітету виборців України – розкажуть про приклади створення велостратегій із залученням професіоналів, німецьких та українських експертів.

12:30 – три розповіді про велотуризм в України

Розробники “ВелоКраїни” та “Мандруймо Полтавщиною” розкажуть про досвід велосипедизації своїх регіонів, а ще розкажуть про новини з розробки маршруту “Євровело-4”, що проходить від французького міста Роскоф до Києва.

15:30 – як популяризувати велотранспорт у місті

Приклади конкурсів, парадів, навчальних велопоїздок наведуть велоактивісти з Києва, Львова та Миколаєва. Уперше буде представлена методика проведення конкурсу на визначення кращого вело-офісу “Велопрацедавець року”.

17:00 – німецькі стандарти у плануванні та будівництві велосипедної інфраструктури ERA в українському перекладі

Про що вони, чи релевантні для України, як їх використовувати – розкаже редакторка перекладу ERA Ірина Бондаренко.

17:15 – громадська веломайстерня “Гараж 38”

Розкаже Яуген Харужи з Мінська.

Після лекцій поїдемо кататися по Полтаві на велосипедах, а ввечері дивитимемося відеоролики про розвиток велоруху.

Про найбільш цікаві лекції неділі читайте тут.

Повна програма “Велофоруму”.

інші цікаві матеріали

Велосипедна спільнота України обурена рішенням Міністерства інфраструктури України про заборону перевезення велосипедів у поїздах Інтерсіті та Інтерсіті+. Результати громадських обговорень проігноровані. Перевезення неможливе Оновлені Правила перевезення

Десята міжнародна конференція Велофорум 2018 пройшла 5-7 жовтня в Івано-Франківську і поставила рекорд, зібравши понад 170 учасників та учасниць з 8 країн. На Велофорумі 2018,

У Києві 7 липня розпочався велосипедний промотур, який проїде українською ділянкою майбутнього туристичного веломаршруту Євровело-4 і завершиться в Кракові (Польща). Промотур проїде через шість областей