Цього тижня у Полтаві відбудеться “Велофорум” – міжнародна конференція, під час якої велоактивісти та чиновники ділитимуться досвідом та шукатимуть нові шляхи розвитку велосипедної інфраструктури.

Найбільш цікаві лекції у суботу, 19 жовтня

10:00 – підсумки велосипедного 2013

Що відбулося в Україні такого, що змінить її велосипедну долю на наступні роки? До чого дійшли велоактивісти та транспортні чиновники в різних містах? Огляд велозмін 2013 проведе координаторка Асоціації велосипедистів Києва Ірина Бондаренко.

10:00 – як будували велосипедну інфраструктуру у Мінську

Чому там можна їздити тільки по тротуарах, і чи зручно це робити велосипедистам? Про велозміни білоруської столиці розкаже Яуген Харужи з Мінського велосипедного товариства.

12:30 – воркшоп з розробки велотранспортних стратегій для міст-початківців

Тобто, для всіх, крім одного, міст України. Не маючи досвіду, це зробити важко, тому лекторки – Ксенія Семенова з Українського інформаційного центру велотранспорту та Тетяна Дурнєва з донецького Комітету виборців України – розкажуть про приклади створення велостратегій із залученням професіоналів, німецьких та українських експертів.

12:30 – три розповіді про велотуризм в України

Розробники “ВелоКраїни” та “Мандруймо Полтавщиною” розкажуть про досвід велосипедизації своїх регіонів, а ще розкажуть про новини з розробки маршруту “Євровело-4”, що проходить від французького міста Роскоф до Києва.

15:30 – як популяризувати велотранспорт у місті

Приклади конкурсів, парадів, навчальних велопоїздок наведуть велоактивісти з Києва, Львова та Миколаєва. Уперше буде представлена методика проведення конкурсу на визначення кращого вело-офісу “Велопрацедавець року”.

17:00 – німецькі стандарти у плануванні та будівництві велосипедної інфраструктури ERA в українському перекладі

Про що вони, чи релевантні для України, як їх використовувати – розкаже редакторка перекладу ERA Ірина Бондаренко.

17:15 – громадська веломайстерня “Гараж 38”

Розкаже Яуген Харужи з Мінська.

Після лекцій поїдемо кататися по Полтаві на велосипедах, а ввечері дивитимемося відеоролики про розвиток велоруху.

Про найбільш цікаві лекції неділі читайте тут.

Повна програма “Велофоруму”.

інші цікаві матеріали

На міжнародну конференцію Veloforum 2019 у Вінниці 4-6 жовтня приїхали понад 200 учасників та експертів з різних міст України та світу. Темою Veloforum 2019 є

Велофорум 2019 відкрив відбір презентацій на одинадцятий Велофорум, що відбудеться у Вінниці 4-6 жовтня 2019 року. Тема цьогорічного Велофоруму: «Велономіка — вплив велосипедного транспорту на

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») спільно з фармацевтичною корпорацією «Артеріум» оновили Маршрути здоров’я в 5 парках Києва. Маршрути здоров’я — це рекреаційні велосипедні маршрути завдовжки