Цими вихідними Асоціація велосипедистів Києва організовувала пішохідну зону на вулиці Хмельницького від Хрещатика до Пушкінської. Пішохідна зона на вулиці Києва, яку зазвичай ніколи не роблять пішохідною, працювала два дні: у суботу та неділю, причому неділя співпала зі всесвітнім Днем без автомобіля, що його у всьому світі святкують 22 вересня.

Загалом ми добре порозважалися, щоправда, у деякі дні нам заважав дощ. Дощ заганяв нас під намети і змушував ближче і тісніше знайомитися один з одним. Дехто спостерігав за цим збоку.

P1030626

Дощ трохи заважав, але не дітям. Вони окупували зелений газончик, малювали, грали в ігри. І навіть коли дощ закінчився, вони все одно не покинули свого намету і продовжували гратися. На фото – член Асоціації велосипедистів Києва Артур Ігнатов і діти. Артур – великий молодець, він магічним чином вихоплював дітей з дощу і затягував до фарб та ігор.

P1030633

Наші друзі проводили майстер-класи. Ось на фото – створення панамок “Сад симбіозів”. Дуже складне завдання: треба було відповідати, які рослини живуть у симбіозі, а ми, окрім лишайника, нічого не знали.

P1030650

Зрештою, дощ вщух, і ми вилізли на сонечко. На цьому фото ми бачимо не тільки чудернацький експонат велопрокату Veliki.ua, а й наших друзів, які нам дуже допомагали з пішохідною зоною. Вони слідкували за порядком, і це правильно вихопив фотоапарат.

P1030658

Надвечір почалися танці. На фото – запальні свінгери з Київ Свінг Денс Клаб. Відкрию вам таємницю: зараз у них новий набір, і хлопців значно більше, ніж дівчат – це незвичний збіг обставин, і дуже на руку, тож треба реєструватися негайно.

P1030680

Танцювали не тільки дорослі.

P1030684

Мокрий асфальт, реконструкція ЦУМу – це все дещо заважало розслабленому світосприйняттю, зазвичай притаманному пішохідним зонам, але ми все подолали і відчували себе, як удома.

P1030704

За деякими винятками.

P1030706

У неділю все було ще краще. По-перше, дощу майже не було. Люди почали виходити зі своїх нірок і розважатися у пішохідних зонах.

P1030681

Дітей було ще більше, вони були ще гарніші. Дитячі розваги продовжувалися піснями та музикою.

P1030714

Потім на пішохідну зону приїхали учасники велопараду у піжамах та гумових чоботах. Дехто приїхав у піжамі, як і було задумано спочатку. Дехто приїхав у дощовичках, у зміненому форматі велопараду.

P1030721 P1030727

Учасники велопараду та перехожі зібралися навколо Владислави Осьмак послухати про історію вулиці Фундуклеївської – тієї самої, на якій ми влаштували нашу пішохідну зону.

P1030732

А ще ми вручили приз кращому Велороботодавцю – ним став телеканал “1+1”, тому що у них класна велопарковка, душові кабінки, а керівництво заохочує працівників приїжджати на роботу на велосипеді.

Друге місце посіла компанія Cheesebanana, а третє – ура-ура! – вперше за історію конкурсу посіла структура Київської міської державної адміністрації, а саме Департамент архітектури та містобудування.

Всі переможці отримали дипломи, сертифікати на безкоштовне техобслуговування велосипедів від майстерні Велоремонт, екскурсії від Velotour та Velovuyki і шалені знижки на прокат велосипедів від Veliki.ua. А Департаменту КМДА Асоціація велосипедистів Києва подарувала ще й безкоштовний майстер-клас з міської їзди на велосипеді.

P1030734

На пішохідній зоні також працювала публічна бібліотека: можна було взяти книжку і прочитати на місці, з єдиною умовою – прочитати всю одразу.

P1030736

Ще ми робили прикольні трафарети з котиками та людьми.

P1030742

А за нами всіма спостерігали справжні люди. З’ясувалося, що огорожа, яку ЦУМ поставив на дорозі для розширення тротуару під час реконструкціїї, дуже популярна в якості диванчику. Були хвилини, коли люди обліплювали її майже всю. Просто сиділи, пили каву і дивилися, як інші люди проходять повз. Це саме той стан, який розслабляє тіло та душу, і який і є притаманним справжнім пішохідним зонам.

P1030739

Під кінець ще трохи про позитив від пішохідних зон. Коли у 2011 ми робили першу пішохідну зону на Сагайдачного, ми навіть не думали, що її можуть зробити пішохідною назавжди. А тепер КМДА обіцяє, що Сагайдачного буде пішохідною. Це значний крок вперед до міста, у якому буде зручно жити людям, і Асоціація велосипедистів Києва вітає цей крок щиро та радісно. Продовжуймо!

Велопарад у піжамах та гумаках на 24 каналі

Велопарад на Подробности.тв

Трохи фото з Велопараду

  • Liubomyr Shumakoff

    Але із Сагайдачного не все так просто. По-перше жахлива транспортна розв’язка на Поштові площі. По-друге пішохідна Сагайдачного дуже ускладнює під’їзд до Покровської вулиці, Андріївської, та, власне, на Контрактову площу зі сторони центру.

    • Вова Бойко

      Якщо прибрати з названих вулиць неправильну парковку то там буде місце не те що проїхати але і пролетіти. А розвязка на поштовій справді жахлива. Не проїхати на велосипеді не пройти без перепон 🙁

інші цікаві матеріали

Міністерство інфраструктури України чекає на пропозиції та коментарі про затвердження плану заходів на 2019-2021 роки з реалізації Національної транспортної стратегії до 2030 року. З проектом

У Краматорську 150-й День народження міста відзначать велопарадом #KramatorskBikeRide, який відбудеться у неділю 23 вересня. Подія пройде у рамках конференції “Східний Велофорум”, яка збере велоактивістів

У 2018 році уряд України схвалив Національну транспортну стратегію на період до 2030 року, в якій враховано розвиток велосипеда як транспорту. «Національна транспортна стратегія України