Цими вихідними Асоціація велосипедистів Києва організовувала пішохідну зону на вулиці Хмельницького від Хрещатика до Пушкінської. Пішохідна зона на вулиці Києва, яку зазвичай ніколи не роблять пішохідною, працювала два дні: у суботу та неділю, причому неділя співпала зі всесвітнім Днем без автомобіля, що його у всьому світі святкують 22 вересня.
Загалом ми добре порозважалися, щоправда, у деякі дні нам заважав дощ. Дощ заганяв нас під намети і змушував ближче і тісніше знайомитися один з одним. Дехто спостерігав за цим збоку.

Дощ трохи заважав, але не дітям. Вони окупували зелений газончик, малювали, грали в ігри. І навіть коли дощ закінчився, вони все одно не покинули свого намету і продовжували гратися. На фото – член Асоціації велосипедистів Києва Артур Ігнатов і діти. Артур – великий молодець, він магічним чином вихоплював дітей з дощу і затягував до фарб та ігор.

Наші друзі проводили майстер-класи. Ось на фото – створення панамок “Сад симбіозів”. Дуже складне завдання: треба було відповідати, які рослини живуть у симбіозі, а ми, окрім лишайника, нічого не знали.

Зрештою, дощ вщух, і ми вилізли на сонечко. На цьому фото ми бачимо не тільки чудернацький експонат велопрокату Veliki.ua, а й наших друзів, які нам дуже допомагали з пішохідною зоною. Вони слідкували за порядком, і це правильно вихопив фотоапарат.

Надвечір почалися танці. На фото – запальні свінгери з Київ Свінг Денс Клаб. Відкрию вам таємницю: зараз у них новий набір, і хлопців значно більше, ніж дівчат – це незвичний збіг обставин, і дуже на руку, тож треба реєструватися негайно.

Танцювали не тільки дорослі.

Мокрий асфальт, реконструкція ЦУМу – це все дещо заважало розслабленому світосприйняттю, зазвичай притаманному пішохідним зонам, але ми все подолали і відчували себе, як удома.

За деякими винятками.

У неділю все було ще краще. По-перше, дощу майже не було. Люди почали виходити зі своїх нірок і розважатися у пішохідних зонах.

Дітей було ще більше, вони були ще гарніші. Дитячі розваги продовжувалися піснями та музикою.

Потім на пішохідну зону приїхали учасники велопараду у піжамах та гумових чоботах. Дехто приїхав у піжамі, як і було задумано спочатку. Дехто приїхав у дощовичках, у зміненому форматі велопараду.


Учасники велопараду та перехожі зібралися навколо Владислави Осьмак послухати про історію вулиці Фундуклеївської – тієї самої, на якій ми влаштували нашу пішохідну зону.

А ще ми вручили приз кращому Велороботодавцю – ним став телеканал “1+1”, тому що у них класна велопарковка, душові кабінки, а керівництво заохочує працівників приїжджати на роботу на велосипеді.
Друге місце посіла компанія Cheesebanana, а третє – ура-ура! – вперше за історію конкурсу посіла структура Київської міської державної адміністрації, а саме Департамент архітектури та містобудування.
Всі переможці отримали дипломи, сертифікати на безкоштовне техобслуговування велосипедів від майстерні Велоремонт, екскурсії від Velotour та Velovuyki і шалені знижки на прокат велосипедів від Veliki.ua. А Департаменту КМДА Асоціація велосипедистів Києва подарувала ще й безкоштовний майстер-клас з міської їзди на велосипеді.

На пішохідній зоні також працювала публічна бібліотека: можна було взяти книжку і прочитати на місці, з єдиною умовою – прочитати всю одразу.

Ще ми робили прикольні трафарети з котиками та людьми.

А за нами всіма спостерігали справжні люди. З’ясувалося, що огорожа, яку ЦУМ поставив на дорозі для розширення тротуару під час реконструкціїї, дуже популярна в якості диванчику. Були хвилини, коли люди обліплювали її майже всю. Просто сиділи, пили каву і дивилися, як інші люди проходять повз. Це саме той стан, який розслабляє тіло та душу, і який і є притаманним справжнім пішохідним зонам.

Під кінець ще трохи про позитив від пішохідних зон. Коли у 2011 ми робили першу пішохідну зону на Сагайдачного, ми навіть не думали, що її можуть зробити пішохідною назавжди. А тепер КМДА обіцяє, що Сагайдачного буде пішохідною. Це значний крок вперед до міста, у якому буде зручно жити людям, і Асоціація велосипедистів Києва вітає цей крок щиро та радісно. Продовжуймо!