Цими вихідними Асоціація велосипедистів Києва організовувала пішохідну зону на вулиці Хмельницького від Хрещатика до Пушкінської. Пішохідна зона на вулиці Києва, яку зазвичай ніколи не роблять пішохідною, працювала два дні: у суботу та неділю, причому неділя співпала зі всесвітнім Днем без автомобіля, що його у всьому світі святкують 22 вересня.

Загалом ми добре порозважалися, щоправда, у деякі дні нам заважав дощ. Дощ заганяв нас під намети і змушував ближче і тісніше знайомитися один з одним. Дехто спостерігав за цим збоку.

P1030626

Дощ трохи заважав, але не дітям. Вони окупували зелений газончик, малювали, грали в ігри. І навіть коли дощ закінчився, вони все одно не покинули свого намету і продовжували гратися. На фото – член Асоціації велосипедистів Києва Артур Ігнатов і діти. Артур – великий молодець, він магічним чином вихоплював дітей з дощу і затягував до фарб та ігор.

P1030633

Наші друзі проводили майстер-класи. Ось на фото – створення панамок “Сад симбіозів”. Дуже складне завдання: треба було відповідати, які рослини живуть у симбіозі, а ми, окрім лишайника, нічого не знали.

P1030650

Зрештою, дощ вщух, і ми вилізли на сонечко. На цьому фото ми бачимо не тільки чудернацький експонат велопрокату Veliki.ua, а й наших друзів, які нам дуже допомагали з пішохідною зоною. Вони слідкували за порядком, і це правильно вихопив фотоапарат.

P1030658

Надвечір почалися танці. На фото – запальні свінгери з Київ Свінг Денс Клаб. Відкрию вам таємницю: зараз у них новий набір, і хлопців значно більше, ніж дівчат – це незвичний збіг обставин, і дуже на руку, тож треба реєструватися негайно.

P1030680

Танцювали не тільки дорослі.

P1030684

Мокрий асфальт, реконструкція ЦУМу – це все дещо заважало розслабленому світосприйняттю, зазвичай притаманному пішохідним зонам, але ми все подолали і відчували себе, як удома.

P1030704

За деякими винятками.

P1030706

У неділю все було ще краще. По-перше, дощу майже не було. Люди почали виходити зі своїх нірок і розважатися у пішохідних зонах.

P1030681

Дітей було ще більше, вони були ще гарніші. Дитячі розваги продовжувалися піснями та музикою.

P1030714

Потім на пішохідну зону приїхали учасники велопараду у піжамах та гумових чоботах. Дехто приїхав у піжамі, як і було задумано спочатку. Дехто приїхав у дощовичках, у зміненому форматі велопараду.

P1030721 P1030727

Учасники велопараду та перехожі зібралися навколо Владислави Осьмак послухати про історію вулиці Фундуклеївської – тієї самої, на якій ми влаштували нашу пішохідну зону.

P1030732

А ще ми вручили приз кращому Велороботодавцю – ним став телеканал “1+1”, тому що у них класна велопарковка, душові кабінки, а керівництво заохочує працівників приїжджати на роботу на велосипеді.

Друге місце посіла компанія Cheesebanana, а третє – ура-ура! – вперше за історію конкурсу посіла структура Київської міської державної адміністрації, а саме Департамент архітектури та містобудування.

Всі переможці отримали дипломи, сертифікати на безкоштовне техобслуговування велосипедів від майстерні Велоремонт, екскурсії від Velotour та Velovuyki і шалені знижки на прокат велосипедів від Veliki.ua. А Департаменту КМДА Асоціація велосипедистів Києва подарувала ще й безкоштовний майстер-клас з міської їзди на велосипеді.

P1030734

На пішохідній зоні також працювала публічна бібліотека: можна було взяти книжку і прочитати на місці, з єдиною умовою – прочитати всю одразу.

P1030736

Ще ми робили прикольні трафарети з котиками та людьми.

P1030742

А за нами всіма спостерігали справжні люди. З’ясувалося, що огорожа, яку ЦУМ поставив на дорозі для розширення тротуару під час реконструкціїї, дуже популярна в якості диванчику. Були хвилини, коли люди обліплювали її майже всю. Просто сиділи, пили каву і дивилися, як інші люди проходять повз. Це саме той стан, який розслабляє тіло та душу, і який і є притаманним справжнім пішохідним зонам.

P1030739

Під кінець ще трохи про позитив від пішохідних зон. Коли у 2011 ми робили першу пішохідну зону на Сагайдачного, ми навіть не думали, що її можуть зробити пішохідною назавжди. А тепер КМДА обіцяє, що Сагайдачного буде пішохідною. Це значний крок вперед до міста, у якому буде зручно жити людям, і Асоціація велосипедистів Києва вітає цей крок щиро та радісно. Продовжуймо!

Велопарад у піжамах та гумаках на 24 каналі

Велопарад на Подробности.тв

Трохи фото з Велопараду

  • Liubomyr Shumakoff

    Але із Сагайдачного не все так просто. По-перше жахлива транспортна розв’язка на Поштові площі. По-друге пішохідна Сагайдачного дуже ускладнює під’їзд до Покровської вулиці, Андріївської, та, власне, на Контрактову площу зі сторони центру.

    • Вова Бойко

      Якщо прибрати з названих вулиць неправильну парковку то там буде місце не те що проїхати але і пролетіти. А розвязка на поштовій справді жахлива. Не проїхати на велосипеді не пройти без перепон 🙁

інші цікаві матеріали

Стильні, елегантні, вишукані – одним словом, ті, хто знають, що таке справжній велошик! Стиль цього року обираєте ви самі, ми лише задаємо формат. Готуйся, Києве:

28 квітня на Майдані Незалежності пройшов Весняний День “Велосипедом на роботу”, до якого долучилися понад 300 учасників. Асоціація велосипедистів Києва ініціювала та організувала такий захід

Асоціація побувала на міському Велофорумі, що проходив 2 квітня в “Urban Space 100” у місті Івано-Франківськ, де поділилася своїм досвідом промоції міської велокультури на прикладі української