У Києві триває семінар зі створення концепції веломережі Дарницького району – так званий “Проект Старт”, метою якого є створити безпечні та комфортні умови для проїзду велосипедистів у всьому районі, а також вивчити деталі роботи в Києві, та поширити досвід на наступні райони й на все місто при подальшій велороботі.

Учасники семінару: архітектори, інженери та велосипедисти – працюють під керівництвом німецьких експертів Мануеля Штефана та Олександра Нестеровського з компанії VCDB, Дрезден. Мануель та Олександр приїхали до Києва на запрошення Німецького товариства міжнародної співпраці GIZ, яких попросила це зробити Асоціація велосипедистів Києва.

Учасники семінару розробили карту точок призначення та відправлення Дарницького району: місць, з яких виїжджають велосипедисти і куди вони прямують. Потім сполучили такі точки прямими лініями “по повітрю”, а потім перенесли прямі лінії на існуючу мережу вулиць.

“Цікаво, що потрібні велосипедні маршрути часто не співпадають з існуючими велодоріжками та з автомобільними дорогами. Це надає підстави проектувати велоінфраструктуру самостійно і зовсім інакше, ніж просто прокладаючи велодоріжку по тротуару уздовж дороги. Це новий для українських проектантів, системний підхід до розвитку велоінфраструктури, і ми сподіваємося, вони його візьмуть до уваги”, – каже Ірина Бондаренко, координаторка Асоціації велосипедистів Києва.

У планах учасників семінару – розробити потрібні веломаршрути та передати їх до Київської міської державної адміністрації, для передачі київським проектувальникам. Активісти Асоціації хочуть, аби проект Старт став реальною основою веломережі Дарницького району, і невдовзі усіх районів міста, а не просто залишився на папері.

У своїй роботі учасники керуються німецькими стандартами велосипедної інфраструктури ЕRA, що їх відредагувала та скоригувала Асоціація велосипедистів Києва.

Більше інформації про роботу семінару:

http://velotransport.info/?p=2125

Контакти:

Ірина Бондаренко,
координаторка Асоціації велосипедистів Києва,
097 699 10 38,
isbondarenko@www.avk.org.ua

інші цікаві матеріали

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») і «Українська асоціація аудиторів безпеки автомобільних доріг» подали пропозиції до ДСТУ про дорожню розмітку. Пропозиції до проекту державних стандартів України

В Україні розробляють державні стандарти про дорожню розмітку. Ці ДСТУ містять багато новацій, які підвищують безпеку користувачів велосипеда на дорозі. Першу редакцію проекту ДСТУ 2587:201Х

Перші в історії державні стандарти України з велоінфраструктури розробив Державний дорожній науково-дослідний інститут на замовлення Асоціації велосипедистів Києва за підтримки ULEAD з Європою. ДСТУ «Планування