Нештрафоване перевищення швидкості може бути зменшене до перевищення на 10 км/год, що може стати невеликим прогресом на шляху до безпечних умов пересування в Україні. Цю позитивну зміну передбачає зареєстрований у Верховній Раді законопроект №1125, про який Асоціації велосипедистів Києва повідомили листом з Центру безпеки дорожнього руху ДАІ МВС у відповідь на вело-петицію, які підписували та передавали велосипедисти у липні.

skorost

Наразі водії можуть безкарно, без загрози штрафу, перевищувати швидкість на 20 км/год. Фактично, це означає дозвіл їздити по місту зі швидкістю 80 км/год. Така швидкість є 95-відсотково смертельною для пішоходів і велосипедистів у разі ДТП.

Законопроект передбачає внесенення змін до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і встановити штраф у розмірі від 15 до 20  неоподаткованих мінімумів за перевищення ліміту швидкості більш, як на 10 км/год. Штрафи за більше перевищення також зростають: від 20 до 30 мінімумів – за перевищення понад 20 км/год, від 30 до 40 мінімумів – за перевищення понад 30 км/год, від 40 до 50 мінімумів або громадські роботи – за перевищення понад 50 км/год.

Водночас, цей законопроект не розглядали, хоча він був включений у порядок денний другої сесії Верховної Ради, а Головне експертне управління рекомендує його відхилити.

“Європейська норма швидкості автомобілів у містах – 50 км/год, а у зонах щільної забудови, що займають мало не половину території усього міста, встановлений ліміт 30 км/год. Тільки за таких швидкостей збиті автомобілями люди мають шанси вижити, і тому у Європі зараз масово змінюють швидкісні ліміти. А в Україні не можуть погодитися навіть на 70 км/год”, – каже Антон Вакуленко, активіст Асоціації велосипедистів Києва, що передавав у Кабмін та Президенту вело-петицію з вимогами знизити швидкісний ліміт.

 

 

У травні активісти Асоціації велосипедистів Києва та громадської організації “За безпеку пішоходів” збирали підписи за відміну безкарного перевищення швидкості.

інші цікаві матеріали

Кабінет міністрів України ухвалив постанову про зменшення максимальної дозволеної швидкості руху в населених пунктах з 60 км/год до 50 км/год. Постанова №883 «Про внесення змін до

Міжнародна конференція Велофорум-2017 на тему “Велосипед як каталізатор змін у містах” пройшла 6-8 жовтня в Миколаєві, зібравши більш як 100 учасників та учасниць з 24

У Міністерстві інфраструктури України підтримали пропозиції до Транспортної стратегії України 2030, розроблені Українською велосипедною мережею за участю Асоціації велосипедистів Києва. 22 травня 2017 року в Міністерство