Асоціація велосипедистів Києва проводить безкоштовні уроки, як навчитися їздити на велосипеді, на Берестейській. Читайте звіт члена Асоціації, велотренера Миколи Вогника.

veloshkola_AVK

На щорічних зборах Асоціації велосипедистів Києва ухвалюються головні напрямки діяльності організації на поточний рік. Відповідно, цього разу одним з пріоритетних напрямів було визначено велонавчання: Олексій Кушка з veliki.ua запропонував організувати безкоштовні навчання на базі свого велопрокату (по ціні орендованого велосипеда) й ця ідея була підтримана більшістю учасників зборів. Переважно раз на тиждень, починаючи з  перших місцяів літа, влаштовуються зустрічі де новачків навчають їзді – від самих азів утримання рівноваги та педалювання, до правил дорожнього руху та елементів веломеханіки.

Я приєднався до цього процесу нещодавно й займаюсь велонавчанням на пункті прокату неподалік метро «Берестейська». Виглядає система так: всі охочі реєструються через електронну форму й ми їм телефонуємо протягом тижня й домовляємось про зустріч. Зазвичай це ранок суботи. Далі все залежить від того, який рівень у наших відвідувачів. Переважно це абсолютні новачки, які чи не вперше сідають за велосипед, тому роботи вистачає: за перше заняття вчимося сидіти в сідлі, крутити педалі й керувати велосипедом тримаючи кермо; тоді вчимось гальмувати, розвертатися, заїжджати на брівки та оминати перешкоди й зрештою виїжджаємо кататися по місту. Для цього ми їдемо спершу на найближчий стадіон, де катаємося пару годин, потім вивчаємо найближчі вулиці та парк «Нивки». Так проходять перші зустрічі, й в середньому вже за 2-3 заняття є позитивний результат.

Іноді приїжджають вже доволі бувалі велосипедисти – просто за компанію покататись, або навіть допомогти взявши під свою опіку одного з новачків. Цікаво що більшість учасників велошколи – дівчата. На замітку, так би мовити.

Наразі ще рано робити якісь підсумки, але точно можна стверджувати, що навчитися їздити цілком реально. Ще не було прецедентів і навіть найбільш полохливі велосипедистки починали їздити самостійно. Такі справи, головне – бажання!

Джерело: http://vognick.tumblr.com/

інші цікаві матеріали

Сьогодні, 25 квітня, жителі Києва приєдналися до весняного дня “Велосипедом на роботу”, метою якого є популяризація велосипеда як транспорта. До флешмобу “Велосипедом на роботу” долучилися

Асоціація велосипедистів Києва провела перші зимові велонавчання. Майстер з зимової їзди велосипедом провели координатор Велошколи АВК з безпеки руху Дмитро Макагон і велотренер Роман Миргородський

У суботу, 1 жовтня, у Пущі-Водиці були збори велотренерів Асоціації велосипедистів Києва, які проводять для жителів міста безкоштовні велонавчання з безпеки руху. В останні теплі