Асоціація проаналізувала статистику ДТП з велосипедистами у Києві та Київські області за перші п’ять місяців цього року. Матеріал підготовлено на основі листа від Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем (ЦБДР та АС), якого отримали у відповідь на наш запит щодо надання інформації про кількість зареєстрованих ДТП з велосипедистами. Також ми використали інформацію, яку збираємо спільно зі службою «Мотохелп» та з відкритих джерел.

Згідно з базою даних автоматизованої інформаційно-пошукової системи «ДТП» повідомляємо, що за перші п’ять місяців 2013 року зареєстровано 37 ДТП у Києві та 41 ДТП у Київській області, з них 18 травматичних ДТП у столиці та 24 в області. Також в області зареєстровано 4 смертельні випадки наїзду на велосипедиста. Для порівняння, за аналогічний період 2012 року у Києві зареєстровано 42 ДТП з велосипедистами і стільки ж у Київській області, із них в області 9 смертельних випадків.

Діаграма: кількість ДТП по місяцях.

Найчастіше у столиці ДПТ стаються через порушення правил маневрування, рідше через недодержання дистанції та керування у нетверезому стані. В області причин наїзду на велосипедистів більше, але основна причина та сама: порушення правил маневрування. На другому місці серед причин наїзду стоїть перевищення безпечної швидкості. Серед інших причин, порушення правил переїзду перехресть, виїзд на смугу зустрічного руху та порушення правил обгону.

Найбільш небезпечними районами для велосипедистів у столиці можна визнати Шевченківський, Оболонський та Деснянський. А найбільш безпечними – Святошинський та Дніпровський. В області найбільш небезпечний напрямок – Білоцерківський.

Також потрібно зазначити, що за нашими даним трапилось ще 5 ДТП з велосипедистами, про які немає згадки в офіційних даних МВС України. Основна причина тому – відмова в оформленні або учасниками ДТП, або службовцями ДАІ. Звісно, таких ДТП та наїздів на велосипедистів значно більше, але вони не оформлюються з різним причин. Прохання повідомляти про такі випадки Асоціації для більш ефективного відстоювання прав велосипедистів на дорогах.

Будьте уважними на дорогах й хай вам щастить!

інші цікаві матеріали

У 2018 році U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») створила платформу юридичної допомоги постраждалим у вело-ДТП. Платформа юридичної допомоги зв’язує між собою юристів і людей, які

Громадська організація Асоціація велосипедистів Києва створила платформу юридичної допомоги для допомоги постраждалим у вело-ДТП. Про це розповіли на прес-конференції в ІА «Київ Інформатор». Платформа юридичної

Перед входом до Київської міської державної адміністрації відбувся лежачий протест київської велоспільноти через смерть киянина Діаса Мужева, якого збила машина на велопереїзді. Організаторами лежачого протесту