В церкві на горищі знайшли уривок газети про велосипед

На горищі приміської церкви в Копенгагені знайшли уривок газети. В ньому була промова до молоді, що відбулася в сільській ратуші міста Бредхолт (Данія) 1882 року, щойно велосипед з’явився в цій частині країни.

Європейська федерація велосипедистів переклала це неймовірне свідчення, зроблене в часи, коли велосипед вважався створінням диявола і причиною того, чому молодь тих днів була такою некерованою.

Промова до молоді 1882 року

«Велосипед — то диявольська машина, що розбещує молодь і зваблює її на те, щоб кататися по дорогах щоночі й по неділях.

Батьки і чоловіки більше не знають, де їх діти та прислуга. Вони їдуть за версти на гуляння і танці, напиваються і стають пихатими через свій велосипед. Вони б’ються і грішать, запліднюють дівчат з інших церковних приходів, яких вони навіть не знають.

Хтось може їхати дуже швидко, але це не значить, що він буде вправною і надійною прислугою. Навпаки, видається, що найгірші слуги є найкращим велосипедистом.

Велосипед дорогий, і отроки викидають на них гроші і не роблять ніяких збережень для домогосподарства.

Деякі непутні світські люди говорять про свободу і переваги виїздів, мандрування і милування природою. Проте вони забувають, що молодь ганяє з висунутим з рота язиком, шалено рухає ногами і не дивиться ліворуч ані праворуч — це не можна назвати здоровою поведінкою.

Почки, серця і легені розтрушуються в молодих тілах. А дами — так, навіть одружені і ті, що народили дітей, — сидять верхи і вигибаються, зі спідницями, що розвіваються далеко за усіма межами пристойності.

Навіть у Швеції все більше байстрюків народжується з того часу, як винайшли жіночий велосипед!

Повідомляється, що 1885 року одна данська дама виправдовувала їзду велосипедом наступними словами: «Їзда на велосипеді сама по собі не гріх, оскільки це єдиний спосіб, у який можна дістатися в неділю до церкви».

Європейська федерація велосипедистів передає привіт усім «грішним байстрюкам» з Данії та Швеції

Коли вам тяжко, і вся проведена велосипедна популяризація видається безнадійною, згадайте наших товаришів та товаришок з 19 століття, які так сміливо боролися!

ЄФВ вітає усіх «гріших байстрюків» Данії та Швеції, що взяли на себе ініціативу: виїжджали, мандрували, милувалися природою, і зрештою створили дві чудові велосипедні нації.

Автор: Сідсель Бірк Х’юлер, ECF

Переклав: Ведомир Ареміх, АВК

Оригінал статті

Джерело фотографії

 

 

 

 

 

інші цікаві матеріали

Створений у 2017 році Клуб велобізнесу – це прозорий спосіб підтримати розвиток велосипедного транспорту, яким займається Асоціація велосипедистів Києва.   АВК продовжує серію публікацій про

Сьогодні, 17 жовтня, на церемонії нагородження конкурсу “Велопрацедавець року 2017”, який проводить серед київських роботодавців Асоціація велосипедистів Києва, стало відомо компанію-переможця. Велопрацедавцем 2017 стала юридична

Як у країнах Європейського Союзу заохочують їздити велосипедом на роботу? Асоціація велосипедистів Києва продовжує публікувати дослідження “Розподіл бюджетних коштів на велосипедну інфраструктуру: досвід ЄС та