В церкві на горищі знайшли уривок газети про велосипед

На горищі приміської церкви в Копенгагені знайшли уривок газети. В ньому була промова до молоді, що відбулася в сільській ратуші міста Бредхолт (Данія) 1882 року, щойно велосипед з’явився в цій частині країни.

Європейська федерація велосипедистів переклала це неймовірне свідчення, зроблене в часи, коли велосипед вважався створінням диявола і причиною того, чому молодь тих днів була такою некерованою.

Промова до молоді 1882 року

«Велосипед — то диявольська машина, що розбещує молодь і зваблює її на те, щоб кататися по дорогах щоночі й по неділях.

Батьки і чоловіки більше не знають, де їх діти та прислуга. Вони їдуть за версти на гуляння і танці, напиваються і стають пихатими через свій велосипед. Вони б’ються і грішать, запліднюють дівчат з інших церковних приходів, яких вони навіть не знають.

Хтось може їхати дуже швидко, але це не значить, що він буде вправною і надійною прислугою. Навпаки, видається, що найгірші слуги є найкращим велосипедистом.

Велосипед дорогий, і отроки викидають на них гроші і не роблять ніяких збережень для домогосподарства.

Деякі непутні світські люди говорять про свободу і переваги виїздів, мандрування і милування природою. Проте вони забувають, що молодь ганяє з висунутим з рота язиком, шалено рухає ногами і не дивиться ліворуч ані праворуч — це не можна назвати здоровою поведінкою.

Почки, серця і легені розтрушуються в молодих тілах. А дами — так, навіть одружені і ті, що народили дітей, — сидять верхи і вигибаються, зі спідницями, що розвіваються далеко за усіма межами пристойності.

Навіть у Швеції все більше байстрюків народжується з того часу, як винайшли жіночий велосипед!

Повідомляється, що 1885 року одна данська дама виправдовувала їзду велосипедом наступними словами: «Їзда на велосипеді сама по собі не гріх, оскільки це єдиний спосіб, у який можна дістатися в неділю до церкви».

Європейська федерація велосипедистів передає привіт усім «грішним байстрюкам» з Данії та Швеції

Коли вам тяжко, і вся проведена велосипедна популяризація видається безнадійною, згадайте наших товаришів та товаришок з 19 століття, які так сміливо боролися!

ЄФВ вітає усіх «гріших байстрюків» Данії та Швеції, що взяли на себе ініціативу: виїжджали, мандрували, милувалися природою, і зрештою створили дві чудові велосипедні нації.

Автор: Сідсель Бірк Х’юлер, ECF

Переклав: Ведомир Ареміх, АВК

Оригінал статті

Джерело фотографії

 

 

 

 

 

інші цікаві матеріали

Кубок Велопрацедавця 2018 виграла українська IT-компанія Intellias, яка перемогла в конкурсі на найкращого роботодавця з велоумовами для співробітників. Починаючи з 2010 року, конкурс щороку проводить

Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» шукає IT-спеціалістів для оновлення сайту avk.org.ua. Для втілення структурних, функціональних та технічних вимог необхідно: вибрати CMS вибрати хостинг розробити дизайн

У п’ятницю, 8 лютого, Київ приєднався до міжнародного зимового дня «Велосипедом на роботу». Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» організувала зустріч учасників флешмобу вранці на Майдані