В церкві на горищі знайшли уривок газети про велосипед

На горищі приміської церкви в Копенгагені знайшли уривок газети. В ньому була промова до молоді, що відбулася в сільській ратуші міста Бредхолт (Данія) 1882 року, щойно велосипед з’явився в цій частині країни.

Європейська федерація велосипедистів переклала це неймовірне свідчення, зроблене в часи, коли велосипед вважався створінням диявола і причиною того, чому молодь тих днів була такою некерованою.

Промова до молоді 1882 року

«Велосипед — то диявольська машина, що розбещує молодь і зваблює її на те, щоб кататися по дорогах щоночі й по неділях.

Батьки і чоловіки більше не знають, де їх діти та прислуга. Вони їдуть за версти на гуляння і танці, напиваються і стають пихатими через свій велосипед. Вони б’ються і грішать, запліднюють дівчат з інших церковних приходів, яких вони навіть не знають.

Хтось може їхати дуже швидко, але це не значить, що він буде вправною і надійною прислугою. Навпаки, видається, що найгірші слуги є найкращим велосипедистом.

Велосипед дорогий, і отроки викидають на них гроші і не роблять ніяких збережень для домогосподарства.

Деякі непутні світські люди говорять про свободу і переваги виїздів, мандрування і милування природою. Проте вони забувають, що молодь ганяє з висунутим з рота язиком, шалено рухає ногами і не дивиться ліворуч ані праворуч — це не можна назвати здоровою поведінкою.

Почки, серця і легені розтрушуються в молодих тілах. А дами — так, навіть одружені і ті, що народили дітей, — сидять верхи і вигибаються, зі спідницями, що розвіваються далеко за усіма межами пристойності.

Навіть у Швеції все більше байстрюків народжується з того часу, як винайшли жіночий велосипед!

Повідомляється, що 1885 року одна данська дама виправдовувала їзду велосипедом наступними словами: «Їзда на велосипеді сама по собі не гріх, оскільки це єдиний спосіб, у який можна дістатися в неділю до церкви».

Європейська федерація велосипедистів передає привіт усім «грішним байстрюкам» з Данії та Швеції

Коли вам тяжко, і вся проведена велосипедна популяризація видається безнадійною, згадайте наших товаришів та товаришок з 19 століття, які так сміливо боролися!

ЄФВ вітає усіх «гріших байстрюків» Данії та Швеції, що взяли на себе ініціативу: виїжджали, мандрували, милувалися природою, і зрештою створили дві чудові велосипедні нації.

Автор: Сідсель Бірк Х’юлер, ECF

Переклав: Ведомир Ареміх, АВК

Оригінал статті

Джерело фотографії

 

 

 

 

 

інші цікаві матеріали

Українських роботодавців запрошують взяти участь у конкурсі «Велопрацедавець 2019», який вперше проходить у 8 містах: Київ, Харків, Полтава, Кривий Ріг, Запоріжжя, Херсон, Вінниця та Одеса.

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») провела Bike Camp для велосипедних активістів та активісток у Карпатах. Дводенний тренінг відбувся 16-18 серпня 2019 року в смт Ворохта

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний