Організація «Вікімедіа Україна», яка представляє в Україні сайт Вікіпедія, має пропозицію для велосипедистів.

Вікіпедія практикує Вікіекспедиції, основною метою яких є фотографування віддалених куточків України для Вікіпедії. Насамперед, це фотографування сіл України, яких у нас понад 27 000 (і про кожне з них існує стаття в українській Вікіпедії), але інформації про них у Вікіпедії обмаль.

Оскільки з досвіду проведення таких експедицій велосипед — чи не найкращий вид транспорту для фотографування сіл, ми вирішили підтримати велосипедні вікіекспедиції частковим відшкодуванням коштів велосипедистам, які беруть участь у проекті, на рівні 75 грн на день (сніданок + обід + вечеря + латка на камеру :)) на особу за участі у експедиції не більше двох осіб.

Долучайтеся! Це поєднання приємного із суспільно корисним.

Як взяти участь?

1) Підібрати маршрут через населені пункти, світлин яких немає у Вікіпедії;

2) Завчасно (принаймні за тиждень) запропонувати свій маршрут на адресу board (равлик) wikimediaukraine.org.ua. У листі також слід вказати, яка у вас фототехніка, кількість учасників та який час експедиції. Бажано надіслати приклади своїх фотографій будинків та пам’ятників (можливо, ми щось порадимо);

3) За умови погодження нашим координатором, поїхати і зробити фотографії;

4) Завантажити фотографії на Вікісховище або в Українську Вікіпедію (на умовах ліцензії Creative Commons);

5) Отримати гроші.

Запитання/Відповіді

Якою має бути фототехніка? Найпростішої цифрової “мильнички” буде досить, але не мобільного чи планшета. Кількість мегапікселів має бути вище 5.

Скільки населених пунктів має бути охоплено? Орієнтовно за день в середньому має бути задокументовано хоча б 8–10 населених пунктів.

Які об’єкти слід фотографувати у населених пунктах? Адміністративні будинки (сільради), школи, церкви, будинки культури, пам’ятки (скульптури, архітектури, пам’ятки природи), річки тощо. Орієнтовно на одне село має припадати не менше 5 змістовних фотографій.

Чи не «кинемо» ми вас? Експедиції будуть завчасно оголошені у Вікіпедії. Якщо ви завантажите фотографії і ми вам не відшкодуємо гроші, про це дізнаються сотні зацікавлених осіб і організація втратить свою репутацію. — Нам це невигідно. Натомість ми зацікавлені у залученні до Вікіекспедицій та створення Вікіпедії багатьох нових осіб.

Чи може експедиція бути півтораденна? Так, відшкодування витрат може включати один повний день і сніданок іншого дня, наприклад (75 + 25 грн). За таким же принципом може бути більше днів.

Чи треба надавати чеки? Так, після експедиції бажано здати усі чеки, які у вас є і вказати свої інші витрати. На разі, навіть якщо в чеках буде менше 10 грн, а прямих витрат буде менше 75 грн загалом, ви все одно отримаєте 75 грн на добу на особу. Чеки потрібні для збору статистики витрат.

Контакти:

Андрій Макуха, член правління ГО «Вікімедіа Україна», член Асоціації велосипедистів Києва,

+38 (097) 367 99 78

+38 (093) 547 98 77

Skype: andriy.makukha

Facebook: andriy.makukha

інші цікаві матеріали

Центром Києва проїхали понад 500 учасниць Велопараду дівчат #KyivCycleChic, які продемонстрували, що поїздки на велосипеді можливі з будь-якої нагоди і в одязі на будь-який смак

До Клубу велобізнесу приєднався новий член – фармацевтична корпорація «Артеріум». Які цінності та місія вашого бізнесу/компанії? Ми створюємо, виробляємо та просуваємо на ринок якісні й

У Києві 7 липня розпочався велосипедний промотур, який проїде українською ділянкою майбутнього туристичного веломаршруту Євровело-4 і завершиться в Кракові (Польща). Промотур проїде через шість областей