Організація «Вікімедіа Україна», яка представляє в Україні сайт Вікіпедія, має пропозицію для велосипедистів.

Вікіпедія практикує Вікіекспедиції, основною метою яких є фотографування віддалених куточків України для Вікіпедії. Насамперед, це фотографування сіл України, яких у нас понад 27 000 (і про кожне з них існує стаття в українській Вікіпедії), але інформації про них у Вікіпедії обмаль.

Оскільки з досвіду проведення таких експедицій велосипед — чи не найкращий вид транспорту для фотографування сіл, ми вирішили підтримати велосипедні вікіекспедиції частковим відшкодуванням коштів велосипедистам, які беруть участь у проекті, на рівні 75 грн на день (сніданок + обід + вечеря + латка на камеру :)) на особу за участі у експедиції не більше двох осіб.

Долучайтеся! Це поєднання приємного із суспільно корисним.

Як взяти участь?

1) Підібрати маршрут через населені пункти, світлин яких немає у Вікіпедії;

2) Завчасно (принаймні за тиждень) запропонувати свій маршрут на адресу board (равлик) wikimediaukraine.org.ua. У листі також слід вказати, яка у вас фототехніка, кількість учасників та який час експедиції. Бажано надіслати приклади своїх фотографій будинків та пам’ятників (можливо, ми щось порадимо);

3) За умови погодження нашим координатором, поїхати і зробити фотографії;

4) Завантажити фотографії на Вікісховище або в Українську Вікіпедію (на умовах ліцензії Creative Commons);

5) Отримати гроші.

Запитання/Відповіді

Якою має бути фототехніка? Найпростішої цифрової “мильнички” буде досить, але не мобільного чи планшета. Кількість мегапікселів має бути вище 5.

Скільки населених пунктів має бути охоплено? Орієнтовно за день в середньому має бути задокументовано хоча б 8–10 населених пунктів.

Які об’єкти слід фотографувати у населених пунктах? Адміністративні будинки (сільради), школи, церкви, будинки культури, пам’ятки (скульптури, архітектури, пам’ятки природи), річки тощо. Орієнтовно на одне село має припадати не менше 5 змістовних фотографій.

Чи не «кинемо» ми вас? Експедиції будуть завчасно оголошені у Вікіпедії. Якщо ви завантажите фотографії і ми вам не відшкодуємо гроші, про це дізнаються сотні зацікавлених осіб і організація втратить свою репутацію. — Нам це невигідно. Натомість ми зацікавлені у залученні до Вікіекспедицій та створення Вікіпедії багатьох нових осіб.

Чи може експедиція бути півтораденна? Так, відшкодування витрат може включати один повний день і сніданок іншого дня, наприклад (75 + 25 грн). За таким же принципом може бути більше днів.

Чи треба надавати чеки? Так, після експедиції бажано здати усі чеки, які у вас є і вказати свої інші витрати. На разі, навіть якщо в чеках буде менше 10 грн, а прямих витрат буде менше 75 грн загалом, ви все одно отримаєте 75 грн на добу на особу. Чеки потрібні для збору статистики витрат.

Контакти:

Андрій Макуха, член правління ГО «Вікімедіа Україна», член Асоціації велосипедистів Києва,

+38 (097) 367 99 78

+38 (093) 547 98 77

Skype: andriy.makukha

Facebook: andriy.makukha

інші цікаві матеріали

У конкурсі серед українських роботодавців «Велопрацедавець 2018» перемогла IT-компанія Intellias. Церемонія нагородження конкурсу відбулась 18 жовтня в Американському домі в Києві. Організатором конкурсу є громадська

Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» створила 10 промоційних відеороликів про безпеку руху і культуру їзди на велосипеді. Відео ілюструють важливі правила дорожнього руху для велосипедистів,

Сьогодні на пленарному засіданні депутати Київської міської ради підтримали проект рішення про підвищення дозвільної швидкості руху транспортних засобів до 80 км/ год на 17 вулицях,