4 березня 2013 року Європейська велосипедна федерація (ЄВФ) запустила власну веб-платформу з велосипедного туризму – www.eurovelo.com. Портал надає величезну кількість інформації для охочих подорожувати маршрутами ЄвроВело, мережі яких перетинають всю Європу.

Веб-портал www.eurovelo.com містить інформацію про 14 маршрутів ЄвроВело, який після завершення протягнеться більше, ніж на 70000 км. Це перший сайт, який зібрав воєдино всі джерела інформації, що відноситься до європейської мережі велосипедних маршрутів та вело-туризму у всіх європейських країнах. Сайт наповнений ідеями та пропозиціями з інформацією про кожен маршрут ЄвроВело.

«Як вело-турист, я витрачав багато часу на пошук в Інтернеті потрібної мені інформації, – каже Адам Бодор, директор ЄвроВело в ЄВФ. – Але тепер, із запуском EuroVelo.com, дні з нескінченними списками закладок у браузері в минулому, оскільки веб-сайт надає корисні посилання, які є кращими джерелами інформації в кожній країні. Це великий крок вперед для ЄвроВело та велотуризму в Європі загалом». Цей сайт був довгоочікуваним серед тих, хто подорожує велосипедом під час канікул, а в даний час кількість велотуристів у Європі весь час зростає. Згідно з дослідженням 2012 року, підраховано, що в цілому в Європі здійснюється 22 мільйони багатоденних вело-поїздок кожного року.

Проект став можливим завдяки участі Національного координаційного центру ЄвроВело та інших партнерів у кожній країні, які зібрали інформацію на національному або регіональному рівні. Крім того, важливою була  фінансова підтримка Європейської Комісії.

Представник відділу туризму, Генеральний директор з підприємництва та промисловості, Ілона Лелонек Густінк сказала: «Європейська Комісія заохочує диверсифікацію туристичних пропозицій та визнає роль, яку відіграють велосипеди в розвитку сталого, екологічно-чистого туризму. Мережа велосипедних маршрутів ЄвроВело є гарним прикладом ініціативи європейського виміру, пов’язаної зі співробітництвом у різних країнах і з багатьма зацікавленими сторонами. Вітаю з новим сайтом EuroVelo.com. Я вважаю, що він стане важливим і корисним інструментом для туристів, які планують свою вело-відпустку в Європі».

По завершенні цього сайту, ЄВФ і Європейська комісія сподіваються заповнити існуючу до цього прогалину, але й також продовжити розвиток велотуризму по всьому континенту. Було підраховано, що ЄвроВело може залучити 14500000 велосипедистів і генерувати €7 млрд. загального обсягу прямих доходів, коли мережа буде завершена.

«ЕвроВело – це не просто відпочинок, а й допомога поширити велосипед, як щоденний вид транспорту, – говорить Бернхард Енсінк, генеральний секретар ЄВФ. – Ці маршрути проходять через тисячі великих і малих міст по всій Європі, створюючи більш здорові й економічно обгрунтовані місця не тільки для відвідування, але й для життя».

Маршрут Євровело в Україні

Маршрут “Євровело” в Україні наразі розробляється активістами Асоціації велосипедистів Києва. Уже готова попередня нитка маршруту, досягнуті домовленості з кількома місцевими радами. У 2013 планується провести кілька експедицій по маршруту, а у наступні роки зайнятися маркуванням.

Завантажити концепцію української частини “Євровело-4”

Запрошуємо і вас на новий веб-сайт www.eurovelo.com

Переклад: активіст Асоціації велосипедистів Києва Богдан Деркач

інші цікаві матеріали

За даними громадської організації “Мотохелп”, ДТП з велосипедистами в 2017 році було менше, ніж в 2016, на 17%.   Однак це не скасовує трагічну цифру

Друзі, вітаємо з новорічними святами! Дякуємо, що робите разом з нами Київ велосипедним. Пам’ятайте, що де пагорби, там і схили. Якщо вам важко їхати вгору,

Велоініціативи Києва зустрілися з керівниками Київської адміністрації і домовились про термінові кроки, щоб “розморозити” розвиток велоінфраструктури в місті. “Велоініціативи побачили готовність Віталія Кличка та команди