Згідно з базою даних автоматизованої інформаційно-пошукової системи «ДТП» у 2012 році на території України зареєстровано 2342 дорожньо-транспортних пригод за участі велосипедистів, з них 1812 з потерпілими.

Інформація щодо ДТП за участі велосипедистів у Києві та Київській області: у Київській області зареєстровано 153 ДТП, з них 78 випадків вини велосипедистів, травмовано 110 осіб та 25 загинуло.

У місті Києві зареєстровано 122 ДТП, з них у 69 випадках винними визнано велосипедистів, 55 випадки травм та 1 людина загинула (це випадок із 14-річним хлопцем, який після аварії 16 липня 2012 року, помер у БСМП Києва 26 липня).

Діаграма кількості ДТП за місяцями виглядає так:

Найбільш небезпечними районами є Шевченківський (20 ДТП), Дарницький (15 ДТП) та Оболонський (15 ДТП), а найбільш безпечними для велосипедистів – Голосіївський та Святошинський райони.

Уцілому відслідковується зростання кількості ДТП у вихідні дні та святкові дні. Переважна кількість зіткнень – у Київській області з мешканцями Києва, які вирушили за місто на велосипеді.

Потрібно зауважити, що більшість зіткнень автомобіля або іншого транспорту та велосипеду не зафіксовані у базі даних ДАІ, адже вирішуються на місці без виклику інспектора. Хоча здебільшого це невеликі та несерйозні (без суттєвих травм та пошкоджень), але існують випадки, коли при аварії одна зі сторін залишала місце аварії, і справу не було порушено. Так, Асоціація велосипедистів Києва зафіксувала 2 випадки, коли після наїзду на велосипедиста власник авто залишав місце аварії, а постраждалий велосипедист відмовлявся оформлювати ДТП і викликати ДАІ (інформація надійшла від Мотохелп).

Найбільш поширеними причинами ДТП за участі велосипедистів є:

  • автомобіль виконує правий поворот, не пропускаючи велосипедиста;
  • водій або пасажир відривають двері, не переконавшись у відсутності перешкод;
  • велосипедист, їдучи головною дорогою, стикається з автомобілем, який їде другорядною і не пропускає велосипедиста;
  • авто виконує поворот наліво, не пропускаючи велосипедиста, який рухається прямо;
  • випадки наїзду на велосипедиста ззаду.

Будьте уважними на дорогах, дотримуйтеся Правил дорожнього руху, і нехай вам щастить!

Завантажити брошуру “Правила дорожнього руху для велосипедистів” від видавництва “Асса”.

Стати тренером вело-початківців у рамках навчальної програми Асоціації велосипедистів Києва.

За допомогу у підготовці матеріалу висловлюємо подяку Службі допомоги двоколісни Мотохелп (097 900 999 0) та Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем.

інші цікаві матеріали

Українських роботодавців запрошують взяти участь у конкурсі «Велопрацедавець 2019», який вперше проходить у 8 містах: Київ, Харків, Полтава, Кривий Ріг, Запоріжжя, Херсон, Вінниця та Одеса.

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») провела Bike Camp для велосипедних активістів та активісток у Карпатах. Дводенний тренінг відбувся 16-18 серпня 2019 року в смт Ворохта

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний