У Дубліні кожну десяту поїздку здійснюють на велосипеді. Як показало останнє дослідження, кількість велосипедистів у столиці Ірландії подвоїлась всього за вісім років!

Ендрю Монтегю, керівник Комітету транспорту та дорожнього руху в міській раді Дубліна, заявив, що ініціативи з активізації велоруху в місті працюють.

«Я радий бачити, як все більше людей для пересування по місту обирають простий і швидкий спосіб – велосипеди, – каже пан Монтегю. – Зусилля міськради Дубліна у підтримці вело-транспорту окупаються, і в 2013 році ми будемо заохочувати ще більше людей сідати на свої власні велосипеди».

Міською радою Дубліна було проведено дослідження дорожнього руху. Було підраховано кількість автомобілів, велосипедистів і пішоходів при в’їзді в місто між Великим каналом на півдні та Королівським каналом на півночі.

Опитування було проведено в 32 місцях між 7 і 10 ранку в листопаді минулого року. Були виявлені цікаві факти:

– Протягом минулого року відбулося зростання числа велосипедистів на 16% (в цілому між 2004 і 2012 роками кількість велосипедистів подвоїлася).

– Кількість пішоходів у минулому році зросла на 17%.

– Кількість вантажівок, що рухаються в центр, знизилася на 6,5% в минулому році (загалом зниження відбулося на 61% у період між 2002 і 2012 роками).

– Кількість поїздок на легкових автомобілях знизилася всього на 0,2% за минулий рік, а проте за останні 10 років зниження відбулося майже на 8%.

– Люди, які їздять по місту на власних авто, все ще становлять більше двох третин (67,5%) всіх приміських поїздок.

Дослідження також показало, що число автобусних поїздок зросло на 2,5% за 10-літній період між 2002 і 2012 роками.

Однак Дублінська автобусна служба скоротила кількість рейсів більш ніж на 10%, в той час як поїздки на приватних автобусах у Дубліні зросли на 18%.

Міська рада Дубліна заявляє, що результати дослідження продемонстрували успіх багатьох транспортних схем, введених у місті в останні роки. Серед останніх найбільш успішними є Дублінський портовий тунель, стратегія управління вантажними автомобілями, підвищення якості руху автобусів (Quality Bus Corridors), схема dublinbikes (дублінські велосипеди), велосипедний маршрут вздовж Великого каналу та зони з обмеженням швидкості до 30 км/год в центрі міста.

Джерело статті: http://www.irishtimes.com/newspaper/breaking/2013/0206/breaking48.html

Переклад: активіст Асоціації велосипедистів Києва Богдан Деркач

 

інші цікаві матеріали

У конкурсі серед українських роботодавців «Велопрацедавець 2018» перемогла IT-компанія Intellias. Церемонія нагородження конкурсу відбулась 18 жовтня в Американському домі в Києві. Організатором конкурсу є громадська

Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» створила 10 промоційних відеороликів про безпеку руху і культуру їзди на велосипеді. Відео ілюструють важливі правила дорожнього руху для велосипедистів,

Сьогодні на пленарному засіданні депутати Київської міської ради підтримали проект рішення про підвищення дозвільної швидкості руху транспортних засобів до 80 км/ год на 17 вулицях,