Легкі фізичні вправи, особливо їзда на велосипеді та прогулянки, можуть допомогти хворим на рак на їхньому шляху до одужання, – стверджується в новому дослідженні.

У Великобританії провели дослідження, у якому взяли участь більше 2600 людей з фізичною втомою, пов’язаною з раком. Серед них виявили і порівняли дві групи хворих – тих, які виконували програму фізичних вправ та тих, які її не виконували. Хоча попередні дослідження свідчили, що терапія, спеціальне харчування і голкотерапія можуть протистояти хворобі, дане дослідження показує, що значно більше допомагають знизити втому піші прогулянки та їзда на велосипеді.

«Ми не очікуємо, що наступного дня люди вийдуть на вулицю і будуть накручувати кілометри, – каже Фіона Кремп, котра працювала над аналізом в Університеті західної Англії у Бристолі. – Для деяких людей буде достатньо просто вийти на пробіжку або відправитися на велосипедну прогулянку, і якщо вони таке можуть, це здорово. Але ми закликаємо людей починати з легших навантажень».

У сфері охорони здоров’я у світі їзда на велосипеді вважається «чудодійними ліками». Дослідження показали, що через катання на велосипеді можна виявити ранні ознаки хвороби Паркінсона. Інші дослідження виявили, що година їзди на велосипеді  зі швидкістю від помірної до високої продовжує життя людини більше, ніж на годину.

«Уряди повинні побачити у велосипедах ключові інструменти підвищення здоров’я населення, – говорить д-р Ренді Жевініцкі, співробітник з питань охорони здоров’я та менеджер проектів у Європейській велосипедній федерації. – Користь від їзди на велосипеді для здоров’я є дивовижною. Люди відчувають себе краще, вони набагато менше схильні до депресії та втоми, їхня продуктивність вища. Більше того, звичайні велопрогулянки допомагають боротися з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, ожирінням та інсультами».

Згідно з доктором Жевініцкі, навіть вади їзди на велосипеді, такі як забруднене повітря, компенсуються вигодами, котрі переважають в десятки разів.

Таким чином, жодних виправдань. Сідайте на ваш велосипед. Ви будете почувати себе набагато краще, і це… науково доведено.

Автор: Джуліан Фергюсон – співробітник зі зв’язків із громадськістю в Європейській велосипедній федерації. Родом з Австралії, затятий прихильник велотранспорту,  і одного дня він планує вирушити на велосипеді з Брюсселя в Мельбурн.

Джерело статті: Study cycling helps cancer patients recovery

Переклад: активіст Асоціації велосипедистів Києва Богдан Деркач

інші цікаві матеріали

Громадська організація Асоціація велосипедистів Києва створила платформу юридичної допомоги для допомоги постраждалим у вело-ДТП. Про це розповіли на прес-конференції в ІА «Київ Інформатор». Платформа юридичної

Мер Києва Віталій Кличко і транспортна комісія Київради підтримали вимоги київської велоспільноти після лежачого протесту на Хрещатику. Постійна комісія Київської міської ради з питань транспорту,

Перед входом до Київської міської державної адміністрації відбувся лежачий протест київської велоспільноти через смерть киянина Діаса Мужева, якого збила машина на велопереїзді. Організаторами лежачого протесту