У велосипедному Києві придумали нову послугу: зберігання велосипедів узимку. Ініціатори послуги кажуть, що зберігати велосипед у них надійніше, зручніше і корисніше.

Я вирішила перевірити, як доглядають за велосипедами у Veliki.ua, що анонсують велосипедну зимівлю, тому пішла до їхнього пункту велопрокату на метро „Берестейська”, де приймають велосипеди на зиму.

“Якщо зберігатимете велосипед у коридорі – його можуть вкрасти. На балконі – дощ, сніг, сонячні промені. А у нас за ним доглянуть, і навесні поїдете, як на новенькому”, – обіцяє реклама Veliki.ua, які цього року вперше анонсують велосипедну зимівлю.

Зайшла до вело-складу якраз, коли механік Михайло готував до зимівлі один з велосипедів. Миє його, вичищає місця, з яких складно видалити бруд.

“Потрібно зазирнути у кермову колонку, відпустити кріплення, вичистити пульники, за необхідності змастити сальники”, – коментує процес Михайло.

Мастить усередині вилку, виймає та чистить касету з зірочками. Особливо довго займається ланцюгом.

“На зиму треба так помити, щоб не було корозії”, – каже.

Обережно послаблює пружини і тросики на гальмівній системі – аби масло не потрапило на гальмівні колодки.

Михайло поєднує навчання з роботою, яка стала для нього улюбленою справою. Каже, що ця робота дає йому змогу оплачувати навчання.

Після техогляду велосипед везуть до “барлогу”. Для зберігання велосипедів Veliki.ua знімають спеціальне приміщення на Оболоні. Там стоять двоярусні стелажі, на яких кріпляться велосипеди.

У кожного велосипеда – своє місце, що визначається номером ярусу та позиції від краю. Усі велосипеди мають свої інвентарні номери, їх заносять у базу даних.

Найбільша вартість зимового зберігання велосипедів – 550 гривень за сезон. Ціна зменшиться до 125 гривень, якщо велосипеду змастити тільки основні вузли, але не перебирати повністю деталі. Про різницю дізнайтеся детальніше на сайті veliki.ua.

(Для порівняння, перебрати велосипед у звичайній київській майстерні коштуватиме близько 300-400 гривень, без зберігання).

А якщо ви хочете бачити велосипед вдома, але професійно його доглянути – то якраз за кілька тижнів пройде лекція „Сам собі веломеханік” від велотурів Velotour. За 120 гривень ви навчитеся доглядати за своїм велосипедом самостійно.

Якщо ж ви продовжите їздити взимку (що ми особисто дуже схвалюємо) – перевзуйте велосипед у зимові шини. Або просто насолоджуйтеся зимовою погодою 🙂

Авторка тексту та фото: Євгенія Суворова

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») нагородила переможця конкурсу «Велопрацедавець 2019» у Києві та підбила підсумки національного конкурсу у 8 містах. Конкурс «Велопрацедавець року» відзначає найзручніші