Під гаслом “Велосипед об’єднує світ!” за два тижні у Києві відкриється виставка “Dutch Design Bicycle” – перша виставка в Україні, на якій демонструватимуть не транспортний, а мистецький аспект велосипеда.

Уже зараз відомо, що на виставці буде традиційний голландський “Бабусин велосипед”, що не мінявся понад сто років, “Дерев’яний” та “Грузовий” велосипеди. Але особисто мене найбільше захоплюють обіцяні об’єкти апресайклінгу: нові корисні речі зі старих камер, дзвіночків та ланцюгів.

Асоціація велосипедистів Києва поставила 7 важливих питань Тані Журій, яка координує роботу з пресою на виставці – і тепер ми можемо зрозуміти, варто іти на виставку чи ні.

АВК: Таня, хто ці люди, які передали дизайнерські велосипеди на виставку? Чому вони цим займаються? Хтось із них приїде в Київ?

ТЖ: Це Леоне Кюппен, Кейс Херкенс та Едуард Свейп – група “Іксі Експо” (YKSI). Вони випускники Академії дизайну міста Ейндховен, Нідерланди. Вони працюють разом уже двадцять років як дизайн-бюро, організовують виставки та мають магазин дизайнерських речей.

“Іксі” є одними з “прабатьків” голландського Тижня дизайну та Designhuis (Будинку Дизайну) у Ейндховені. Тобто, це дуже шановані дизайнери, які створюють як величезні простори, так і більш побутові речі, але завжди з ідеєю, як і має бути у справжньому дизайн-концепті.

А ось вело-тема взагалі особлива для кожного громадянина Нідерландів. Саме тому дизайнерам “Іксі” спало на думку розробити лінію речей справжнього голландського велосипеду.

АВК: Чому тільки зараз виставка приїхала в Київ?

ТЖ: Аби привезти таку експозицію, необхідні фінансові вклади. Кожен предмет достатньо дорогий, плюс треба якісне транспортування. Лише за допомоги центру стилю “Домосфера” це стало можливо: саме вони організовують проект, виділяють приміщення, аудиторію для майстер-класу з голландськими дизайнерами, тобто сприяють за всіма напрямками. Вони вбачають у цьому можливість продемонструвати справжній європейський дизайн в Україні.

АВК: Кого очікуєте бачити на виставці у першу чергу?

ТЖ: Зацікавлених 🙂 Ця експозиція багатогранна. Профі дизайну можуть зацікавити арт-об’єкти та знайомство з нідерландською школою. Веломанів, звісно, нестандартні моделі велосипедів. Комусь до вподоби будуть незвичні аксесуари, зроблені з камер, ланцюжків, дзвіночків. До того ж, це нова тема для українців – апресайклінг – перетворення відходів у нові речі для подальшого використання.

АВК: Що з предметів апресайклінгу тебе особисто найбільше вразило?

Сумки з шин! Так, я бачила фото в інтернеті і знаю про їхнє існування, але поки не побачиш сам, уявити дуже складно. До того ж вони не лише юзабіліті, а ще й стильно виглядають.

Також стільці та табурети з шин, спиць. Ця виставка – нагода взяти приклад і щось схоже зробити у нас.

АВК: Ти пишеш, що на виставці можна буде відчути “особливий ДНК голландського дизайну” – що це?

Це метафора. Голландія зараз – Мекка світового дизайну. Вона водночас і соціальна, і нова, і технологічна.

АВК: Чи можна буде на виставці покататися на цих велосипедах?

На жаль, ні. Цінність експонатів не дозволяє можливості тест-драйву. Але побачити, доторкнутися та захопитись вело-дизайном точно вийде.

АВК: Вхід буде платний?

Вхід вільний. З 20 листопада по 10 грудня / з 10.00 по 21.00.

Увага! 19 листопада, за день до відкриття, відбудеться майстер-клас від авторів проекту, який може зацікавити не тільки професіоналів, а й простих людей, які цікавляться такими речами (і велосипедистів, які не знають, куди діти старий ланцюг і зірочки).

Виставка “Dutch Design Bicycle”
20 листопада – 10 грудня 
10:00-21:00
ТЦ “Домосфера”
Столичне шосе, 101

інші цікаві матеріали

Українських роботодавців запрошують до участі в національному конкурсі «Велопрацедавець 2019», який вперше проходить у восьми містах України: Київ, Харків, Полтава, Кривий Ріг, Запоріжжя, Херсон, Вінниця

У 2019 році U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») запустила першу в Україні програму сертифікації бізнесу Bike Friendly Company. Першими учасниками сертифікаційної програми Bike friendly Company

У вихідний день на вулицях Києва стало на 15% більше велосипедистів за рік. Такі результати підрахунку велосипедистів навесні 2019 року, який провела U-Cycle (ГО «Асоціація