Безкоштовний курс з восьми лекцій “Правила дорожнього руху для велосипедистів та пішоходів” розпочала Асоціація велосипедистів Києва у Гостинному дворі щосереди, з 27 червня до 15 серпня.

Багато велосипедистів знають лише основні правила дорожнього руху, через що або можуть спричинити аварійну ситуацію на дорозі, або їздити по тротуарах і лякати пішоходів (велопоїздки по тротуарах заборонені ПДР). Насправді ж, їздити по автодорогах разом з машинами не так страшно, як здається, – якщо знати і виконувати ПДР. Так само пішоходи не завжди здогадуються про деякі нюанси Правил дорожнього руху, через що можуть потрапити у неприємну ситуацію, або виявитися звинуваченими у випадку ДТП.

 

Під час курсу учасники отримуватимуть домашнє завдання, яке треба виконати до наступної середи, а також проходитимуть справжні тести ДАІ. Окрім теоретичних знань, передбачені практичні навчання велопоїздкам по місту: спочатку на тренувальному майданчику, а потім на справжніх дорогах. Про точний час практичних занять буде оголошено на першій лекції 27 червня.

Важливо, щоб відвідувачі курсу не пропускали заняття – тоді по завершенні курсу вони не тільки зможуть орієнтуватися у хитрощах пересування по дорозі, а й навіть спробувати скласти теоретичний іспит на справжні автомобільні права (цим можуть зайнятися самі слухачі, без сприяння лекторів).

Теми лекцій:

27 червня, 18:30 – “Загальні положення”, “Обов’язки та права водіїв”, “Рух транспортних засобів зі спеціальними сигналами”, “Обов’язки та права пішоходів”, “Вимоги до велосипедистів”

4 липня, 18:30 – “Регулювання дорожнього руху: розмітка, світлофори, регулювальники”, “Попереджувальні сигнали”

11 липня, 18:30 – “Регулювання дорожнього руху: дорожні знаки” (1 частина)

18 липня, 18:30 – “Регулювання дорожнього руху: дорожні знаки” (2 частина), “Проїзд перехресть”, “Попереджувальні сигнали”, “Початок руху та зміна його напрямку”, “Розташування транспортних засобів на дорозі”, “Швидкість руху”, “Дистанція та інтервал”, “Обгін”.

Перерва у теоретичних заняттях на два тижні, до 8 серпня. З теорії: домашні завдання по вивченому матеріалу (світлофори, регулювальники, знаки, проїзд перехресть). Практичні заняття з тренерами в районах.

8 серпня, 18:30 – “Зупинка і стоянка”, “Переваги маршрутних транспортних засобів”, “Рух через залізничні переїзди”, “Проїзд пішохідних переходів та зупинок”, “Користування зовнішніми світловими приладами”, “Перевезення вантажу”, “Рух у житловій та пішохідній зоні”, “Рух по автомагістралях та дорогах для автомобілів”, “Номерні розпізнавальні знаки”, “Технічний стан транспортного засобу”, штрафи.

15 серпня, 18:30 – тести теоретичні та практичні

Зверніть увагу: тренінг розрахований на велосипедистів та, у меншій мірі, пішоходів, але не на автомобілістів! Тому деякі пункти з ПДР будуть виключені у тренінгу, оскільки стосуються виключно автомобільного пересування.

Контакти: Ірина Бондаренко, 097 699 10 38, isbondarenko at www.avk.org.ua

інші цікаві матеріали

У 2019 році U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») запустила першу в Україні програму сертифікації бізнесу Bike Friendly Company. Першими учасниками сертифікаційної програми Bike friendly Company

У вихідний день на вулицях Києва стало на 15% більше велосипедистів за рік. Такі результати підрахунку велосипедистів навесні 2019 року, який провела U-Cycle (ГО «Асоціація

23 червня U-Cycle (громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва») організувала корпоративну велошколу для працівників «Дарниці». Велошколу з безпеки руху відвідали працівники офісу, виробництва та лабораторії фармацевтичної