Безкоштовний курс з восьми лекцій “Правила дорожнього руху для велосипедистів та пішоходів” розпочала Асоціація велосипедистів Києва у Гостинному дворі щосереди, з 27 червня до 15 серпня.

Багато велосипедистів знають лише основні правила дорожнього руху, через що або можуть спричинити аварійну ситуацію на дорозі, або їздити по тротуарах і лякати пішоходів (велопоїздки по тротуарах заборонені ПДР). Насправді ж, їздити по автодорогах разом з машинами не так страшно, як здається, – якщо знати і виконувати ПДР. Так само пішоходи не завжди здогадуються про деякі нюанси Правил дорожнього руху, через що можуть потрапити у неприємну ситуацію, або виявитися звинуваченими у випадку ДТП.

 

Під час курсу учасники отримуватимуть домашнє завдання, яке треба виконати до наступної середи, а також проходитимуть справжні тести ДАІ. Окрім теоретичних знань, передбачені практичні навчання велопоїздкам по місту: спочатку на тренувальному майданчику, а потім на справжніх дорогах. Про точний час практичних занять буде оголошено на першій лекції 27 червня.

Важливо, щоб відвідувачі курсу не пропускали заняття – тоді по завершенні курсу вони не тільки зможуть орієнтуватися у хитрощах пересування по дорозі, а й навіть спробувати скласти теоретичний іспит на справжні автомобільні права (цим можуть зайнятися самі слухачі, без сприяння лекторів).

Теми лекцій:

27 червня, 18:30 – “Загальні положення”, “Обов’язки та права водіїв”, “Рух транспортних засобів зі спеціальними сигналами”, “Обов’язки та права пішоходів”, “Вимоги до велосипедистів”

4 липня, 18:30 – “Регулювання дорожнього руху: розмітка, світлофори, регулювальники”, “Попереджувальні сигнали”

11 липня, 18:30 – “Регулювання дорожнього руху: дорожні знаки” (1 частина)

18 липня, 18:30 – “Регулювання дорожнього руху: дорожні знаки” (2 частина), “Проїзд перехресть”, “Попереджувальні сигнали”, “Початок руху та зміна його напрямку”, “Розташування транспортних засобів на дорозі”, “Швидкість руху”, “Дистанція та інтервал”, “Обгін”.

Перерва у теоретичних заняттях на два тижні, до 8 серпня. З теорії: домашні завдання по вивченому матеріалу (світлофори, регулювальники, знаки, проїзд перехресть). Практичні заняття з тренерами в районах.

8 серпня, 18:30 – “Зупинка і стоянка”, “Переваги маршрутних транспортних засобів”, “Рух через залізничні переїзди”, “Проїзд пішохідних переходів та зупинок”, “Користування зовнішніми світловими приладами”, “Перевезення вантажу”, “Рух у житловій та пішохідній зоні”, “Рух по автомагістралях та дорогах для автомобілів”, “Номерні розпізнавальні знаки”, “Технічний стан транспортного засобу”, штрафи.

15 серпня, 18:30 – тести теоретичні та практичні

Зверніть увагу: тренінг розрахований на велосипедистів та, у меншій мірі, пішоходів, але не на автомобілістів! Тому деякі пункти з ПДР будуть виключені у тренінгу, оскільки стосуються виключно автомобільного пересування.

Контакти: Ірина Бондаренко, 097 699 10 38, isbondarenko at www.avk.org.ua

інші цікаві матеріали

Створений у 2017 році Клуб велобізнесу – це прозорий спосіб підтримати розвиток велосипедного транспорту, яким займається Асоціація велосипедистів Києва.   АВК продовжує серію публікацій про

Сьогодні, 17 жовтня, на церемонії нагородження конкурсу “Велопрацедавець року 2017”, який проводить серед київських роботодавців Асоціація велосипедистів Києва, стало відомо компанію-переможця. Велопрацедавцем 2017 стала юридична

Як у країнах Європейського Союзу заохочують їздити велосипедом на роботу? Асоціація велосипедистів Києва продовжує публікувати дослідження “Розподіл бюджетних коштів на велосипедну інфраструктуру: досвід ЄС та