Іноді відмовитись від використання приватного авто дуже складно. Тоді важливо робити все можливе, щоб наші авто стали хоча би трохи “чистішими”.

Якщо Ви спробуєте дотримуватись під час водіння всіх (або майже всіх) порад, які викладено нижче, це допоможе зекономити гроші на бензині. А також – знизити загальний обсяг викидів шкідливих газів, змусити працювати Ваш автомобіль більш ефективно і, можливо, подовжити його функціональну здатність.

1. Регулярно замінюйте автомобільне мастило. Це можна не робити кожні 5000 км, як, ймовірно, Вам радитимуть у місцевому сервісному центрі. Керуйтеся інструкціями до Вашого автомобіля (наприклад, середній вантажівці заміна необхідна приблизно кожні 10000 км).

2. Використовуйте круїз-контроль. Ця система стежить за Вашим керуванням і допомагає дотримуватися необхідних обмежень швидкості.

3. Стежте, щоб шини завжди були добре накачані. Величину оптимального  тиску, якої потрібно дотримуватися, вказано зовні на шинах. Дотримуйтеся її. Перевіряйте тиск у шинах кожні декілька тижнів.

4. Поповнюйте пальне у вечірній час. Це допомагає зменшити випаровування газів в результаті нагрівання, а отже, запобігає забрудненню повітря і руйнуванню озонового шару.

5. Не поповнюйте бак пальним з надлишком.  Це справді важливо!

6. Звільніть Ваш багажник від непотребу. Навіщо тягати за собою зайву вагу, яка не тільки буде коштувати Вам більше пального, а й призведе до передчасного зношування двигуна.

7. Не забувайте вимикати автомобіль. Якщо Ваша машина простоює на холостих обертах більше ніж 30 секунд, вимкніть її взагалі (наприклад коли Ви стоїте довго на червоному світлі світлофора, на залізничних переїздах, коли Ви на когось чекаєте). Всупереч поширеній думці, машини, що їздять на бензині, не використовують більше пального при старті, аніж при холостій роботі двигуна.

8. Як слід плануйте свої щоденні справи, що потребують пересування автомобілем. Складіть список місць, де Вам необхідно побувати і відвідайте їх одне за одним згідно зі списком. Таким чином, Ви будете  їздити набагато менше.

9. Придбайте шини, що економлять пальне. Так, така річ існує. Пошукайте їх в інтернет-магазинах наступного разу, коли Вам знадобляться шини для автомобіля.

10. Уникайте різких стартів та зупинок. Часто люди про це забувають.

11. Регулярно замінюйте повітряний фільтр. Можна також придбати фільтр багаторазового використання, який треба періодично виймати і мити. При дбайливому використанні він може довго Вам прослужити.

12. Зніміть багажник на даху, якщо Ви не використовуєте його: він лише створює опір,  який зовсім не сприяє економії пального.

13. Стежте за Вашим транспортним засобом, лише в такому разі машина працюватиме якнайкраще. Це не тільки заміна мастила – регулярне технічне обслуговування та зміна налаштувань може суттєво знизити шкідливі викиди і зекономити пальне.

Звичайно, для чистоти навколишнього середовища можна зробити ще більше: використовувати громадський транспорт, їздити на велосипеді або на скейтборді, ходити або навіть витратити гроші на електричний автомобіль. Але не всі можуть скористатися хоча б навіть однією з цих опцій, і саме тому так важливо зробити бодай щось, аби Ваш теперішній автомобіль став трохи більш екологічно дружнім. Дотримуймося простих порад — збережімо планету чистою зеленою!

Джерело: Поради з сайту Інформаційного центру зі зміни клімату “КліматІнфо”

інші цікаві матеріали

У 2019 році U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») запустила першу в Україні програму сертифікації бізнесу Bike Friendly Company. Першими учасниками сертифікаційної програми Bike friendly Company

У вихідний день на вулицях Києва стало на 15% більше велосипедистів за рік. Такі результати підрахунку велосипедистів навесні 2019 року, який провела U-Cycle (ГО «Асоціація

23 червня U-Cycle (громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва») організувала корпоративну велошколу для працівників «Дарниці». Велошколу з безпеки руху відвідали працівники офісу, виробництва та лабораторії фармацевтичної