Перевозити незапакований велосипед у Києві можна у міській електричці, тролейбусі, трамваї та фунікулері. У метро та автобусах велосипед можна перевозити тільки в запакованому стані. Скільки це коштує, та інші деталі – у цій статті.

Міська електричка

Працює з 6:00 до 10:30 зранку та з 16:15 до 21:30 ввечері. Велосипед можна перевозити у будь-який час роботи електрички.

Третій або четвертий вагони електрички зазвичай позначені синіми наклейками “Велосипед”, тим не менш, велосипед можна перевозити в будь-якому вагоні, тому що незалежно від наклейки, спеціальних пристосувань для велосипедів у вагонах немає. Лише у восьми вагонах існують спеціальні пристосування для утримання велосипеда (а потягів міської електрички 10), тим не менш, навіть без цих стійок провозити велосипед тут дуже зручно.

Перевезення велосипеда безкоштовне. Ви платите тільки за себе – 1,70 гривень.

Мінуси: На деяких станціях міської електрички (наприклад, “Зеніт”, “Лівобережна”) відсутні рейки або пандуси для завезення велосипеда. Це мінус не тільки для велосипедистів, а і для пасажирів з валізами або дитячими візками та для людей з обмеженими фізичними можливостями, останні ніяк не зможуть потрапити на платформу.

Метро

Працює з 5:40 до 0:30.

Перевозити велосипед у метро заборонено “Правилами користування метрополітеном”. Правила приймалися у 90-х роках і уже застаріли, тому є шанс ініціювати та домогтися змін до них, вимагаючи дозволити перевезення велосипеда. Наприклад, у Лондоні, Берліні та інших великих містах світу можна перевозити велосипеди у метро, крім годин пік зранку та ввечері.

Навіть із запакованим у чохол велосипедом вас можуть не пустити в метро, тому що сума розмірів багажу не повинна перевищувати 200 см (велосипед у чохлі зазвичай перевищує на 20-40 см).

Якщо вас усе ж пускають із запакованим велосипедом у метро, за нього треба заплатити +2,00 гривень.

Трамвай та тролейбус

Працюють з 6:00 до 0:00.

Велосипед перевозити можна у будь-який час, у незапакованому вигляді, але за умови, що він не буде забруднювати одяг пасажирів, обшивку салону та сидіння (пункти 5.6 та 5.7 Правил користування трамваєм і тролейбусом у містах України).

Перевезення велосипеда безкоштовне. Ви платите тільки за себе – 1,50 гривень.

Автобус (у тому числі міжміський автобус), маршрутки

Працює з 6:00 до 0:00, або згідно з розкладом руху.

Велосипед можна перевозити у запакованому вигляді, якщо його розміри не перевищують 100*50*30 см (відповідно до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту). Зазвичай такі розміри по довжині та висоті має велосипед, з якого відкрутили обидва колеса, спустили крісло та кермо та відкрутили педалі. Із заднім колесом велосипед має більшу довжину – від 120 до 140 см.

Велосипед, запакований у вказані розміри, вважається одиницею багажу, і якщо це єдиний багаж (тобто, вантаж від 10 до 40 кг), то він перевозиться безкоштовно. Багаж має бути розміщений у салоні так, щоб не заважати вільному проходу пасажирів уздовж салону автобуса і не блокувати доступ до основних і аварійних виходів.

За кожну наступну одиницю багажу потрібно заплатити повну вартість 1,50 гривень, або іншу суму, якщо йдеться про міжміські перевезення.

Фунікулер

Працює з 8:00 до 23:00.

Велосипед можна перевозити у незапакованому вигляді, якщо він не заважає пасажирам.

Вартість перевезення велосипеда – 1,50 гривні.

Правила перевезення велосипеду у громадському транспорті роз’яснені у листі “Київпастрансу”. Ви можете завантажити і роздрукувати його на випадок незрозумілих ситуацій.

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») нагородила переможця конкурсу «Велопрацедавець 2019» у Києві та підбила підсумки національного конкурсу у 8 містах. Конкурс «Велопрацедавець року» відзначає найзручніші