21 червня 2012, Київ. – Велосипедисти виступають проти будівництва велодоріжки на Трухановому острові. Велодоріжка у цій рекреаційній зоні – не тільки зайве витрачання бюджетних коштів, а й перешкода для велосипедистів, оскільки саме у цьому місці велодоріжка змушуватиме їх порушувати Правила дорожнього руху, і автоматично робити винними у випадку дорожньо-транспортних пригод.

Труханів острів – пішохідна зона, про що свідчать дорожні знаки на в’їздах на острів. Відповідно, машини тут мають право рухатися не швидше 20 км/год. Це безпечна швидкість для спільного руху всіх учасників дорожнього руху: і для пішоходів, і для велосипедистів. Тому спільний рух у рекреаційних зонах – раціональне рішення і для користувачів дороги, і для міського бюджету.

Окрім того, що на таких ділянках велодоріжки взагалі не потрібні, вона ще й змусить велосипедистів порушувати Правила дорожнього руху, адже вони не уміщатимуться на ній, будуть змушені їхати дорогою та, відповідно, порушувати ПДР.

„На Трухановому традиційно їздить дуже багато велосипедистів, і однієї велодоріжки навіть шириною 4 метри для них буде недостатньо. По-друге, по велодоріжці будуть рухатися пішоходи, адже на острові немає пішохідного тротуару, тож, згідно з ПДР, пішоходи муситимуть іти по велодоріжці. В обох випадках  велосипедисти будуть виїжджати на дорогу – і відповідно, порушувати ПДР. Якщо при цьому станеться аварія, то велосипедиста автоматично визнають винним: адже він не їхав по велодоріжці. Навіть якщо нею неможливо було проїхати”, – пояснила координаторка Асоціації велосипедистів Києва Ірина Бондаренко.

У Європі на таких ділянках, як Труханів острів, усі учасники руху пересуваються разом. Це – досвід кількох десятиліть проектування велоінфраструктури. Такі велосипедно-пішохідні зони – одні з найприємніших місць для прогулянок та велопоїздок.

„Будівництво велодоріжки в умовах, де вона не потрібна і навіть шкідлива – це нераціональне використання коштів міського бюджету і криміналізація велосипедистів”, – прокоментувала Бондаренко.

Велосипедисти вимагають від проектантів дослухатися до їхніх вимог і зробити веломаршрут зручним, безпечним і комфортним: встановити ліхтарі уздовж маршруту та забезпечити реальне обмеження швидкості автомобілів до встановленого ліміту 20 км/год. Асфальт на маршруті уже був відремонтований перед приїздом шведів.

Нагадаємо, проектування п’яти веломаршрутів у Києві провадить фірма „Білтек”, яка виграла тендер улітку 2011. Замовником проектних робіт по веломаршрутах є КП „Київдорсервіс”. Проектні роботи розпочаті у травні 2012.

Контакти:

Ірина Бондаренко,

координаторка Асоціації велосипедистів Києва

097 699 10 38

isbondarenko (at) www.avk.org.ua

Новини з цієї теми у ЗМІ:

Коментарі Київ

Ліга. Новини

Українська правда. Київ

DNews

Громадський простір

Точка

інші цікаві матеріали

На вул.Труханівській у Києві затерли піктограми з велосипедом, знявши 1-2 мм верхнього шару асфальту. “Знищeння нeзаконних піктограм повeрнуло місту вeлопішохідну зону. Вирішeння питання поки що

У суботу, 24 червня, велосипедні та бігові спільноти Києва за участю Асоціації велосипедистів Києва провели мирну акцію “Зробимо Труханів безпечним”. Окрім АВК та ініціативної групи

Асоціація велосипедистів Києва вітає плани мерії збільшити кількість користувачів велотранспорту у 20 разів за 8 років, але звертає увагу, що за умови саботажу розвитку велосипедної інфраструктури