Вчені раз за разом доводять, що фізична активність стимулює розумову активність.

Ми, велосипедисти,  завжди буди вдоволені собою і знали, що ми розумніші за інших. Інакше чому ми обрали найшвидший та найзручніший тип міського транспорту? Інакше чому теми постійно зростаючих цін на нафту та страхових полісів ніколи не ставали темою наших обідніх розмов?

Але якщо вам потрібно більше фактів, щоб задовольнити свій допитливий та жвавий розум, читайте далі. Засоби масової інформації висвітили цікаві дослідження, які показали, що їзда на велосипеді і мозкова діяльність йдуть пліч-о-пліч.

У кінці минулого року New York Times опублікував результат ірландського експерименту. Студентам чоловічої статі показали певну кількість фотографій незнайомих їм людей з підписаними іменами.  Добровольцям дали фотографії незнайомців та їх імена. Потім імена було прибрано і учасники експерименту мали згадати імена людей на кожній з фотографій. Тест повторили ще раз, цього разу, давши половині учасників експерименту покрутити педалі велотренажерів протягом 30 хвилин. За результатами тесту частина чоловіків, що співставляли фотографії та імена після навантаження, впоралися з завданням набагато краще. Результати тесту частини респондентів, що відпочивала, не покращились.

Ви можете сказати: «Гаразд. Тест стосувався чоловіків і не придатний для жінок».

Але регулярні фізичні навантаження також добре впливають і на жінок. Нещодавні дослідження Університету Грузії довели, що збільшення регулярних фізичних вправ може призвести до зменшення рівню неспокою у жінок. Під час експерименту, в якому взяли участь 30 жінок віком від 18 до 37 років, ті, які протягом 6 тижнів займалися силовими або аеробними тренуваннями,  помітили у себе значне скорочення симптомів занепокоєння і зменшення дратівливості, відчуття напруги, втомлюваності і болю.

«Наші результати тільки підтверджують докази позитивного ефекту від помірного фізичного навантаження», – заявив дослідник і докторант Метью Херрінг.

Отже, їзда на велосипеді не тільки зробить вас здоровішими, розумнішими, а й буде дуже корисною для психічного здоров’я.  Доктор Ренді Ржевніцкі (менеджер проекту та представник Європейської федерації велосипедистів у DG SANCO) розказала, що вона думає щодо синергії їзди на велосипеді та здоров’я:

«Ці дослідження допомагають більше дізнатися про переваги для здоров’я. Регулярна їзда на велосипеді на невеликі відстані надзвичайно корисна для організму, від контролю ваги до попередження серцевих хвороб, діабету, безсоння. Велосипед навряд чи може хоч трохи зашкодити здоров’ю».

«Велосипедисти живуть довше та якісніше життя. Поїздки на велосипеді додають не лише днів до нашого життя, а життя у наші дні».

Так, велосипедисти не лише розумніші, щасливіші та здоровіші, але й живуть довше. Деякі дослідження стверджують, що 30 хвилин «педалювання» на день додають 1-2 роки життя.

Ще однією важливою причиною, через яку ми в Європейській федерації велосипедистів обрали велосипед, є задоволення від їзди та зручність, з якою на ньому можна доїхати до будь-якої частини Брюсселю.  Краще здоров’я та когнітивні здібності є лише приємним побічним ефектом.

Джерело статті: Європейська федерація велосипедистів

Автор: Джуліан Фергюсон

Переклад: Юлія Блиндюк

Джерело фото: Flickr.com

інші цікаві матеріали

Вулична виставка «Велобум 1890-х» відкрилась 24 квітня на території Національного історичного музею України (вул. Володимирська, 2) з боку Десятинного провулку і триватиме до 29 травня

​Асоціація велосипедистів Києва оголошує конкурс на надання послуг з просування у соціальних мережах.​ Обов’язки: Участь у розробці та реалізації комунікаційних кампаній для соціальних мереж; Участь у розробці

На 21 з 22 вулиць Києва, де планується підвищити швидкість понад 50 км/годину, є ризик ДТП. Про це свідчать результати аналізу ризиків підвищення швидкості на