Вчені раз за разом доводять, що фізична активність стимулює розумову активність.

Ми, велосипедисти,  завжди буди вдоволені собою і знали, що ми розумніші за інших. Інакше чому ми обрали найшвидший та найзручніший тип міського транспорту? Інакше чому теми постійно зростаючих цін на нафту та страхових полісів ніколи не ставали темою наших обідніх розмов?

Але якщо вам потрібно більше фактів, щоб задовольнити свій допитливий та жвавий розум, читайте далі. Засоби масової інформації висвітили цікаві дослідження, які показали, що їзда на велосипеді і мозкова діяльність йдуть пліч-о-пліч.

У кінці минулого року New York Times опублікував результат ірландського експерименту. Студентам чоловічої статі показали певну кількість фотографій незнайомих їм людей з підписаними іменами.  Добровольцям дали фотографії незнайомців та їх імена. Потім імена було прибрано і учасники експерименту мали згадати імена людей на кожній з фотографій. Тест повторили ще раз, цього разу, давши половині учасників експерименту покрутити педалі велотренажерів протягом 30 хвилин. За результатами тесту частина чоловіків, що співставляли фотографії та імена після навантаження, впоралися з завданням набагато краще. Результати тесту частини респондентів, що відпочивала, не покращились.

Ви можете сказати: «Гаразд. Тест стосувався чоловіків і не придатний для жінок».

Але регулярні фізичні навантаження також добре впливають і на жінок. Нещодавні дослідження Університету Грузії довели, що збільшення регулярних фізичних вправ може призвести до зменшення рівню неспокою у жінок. Під час експерименту, в якому взяли участь 30 жінок віком від 18 до 37 років, ті, які протягом 6 тижнів займалися силовими або аеробними тренуваннями,  помітили у себе значне скорочення симптомів занепокоєння і зменшення дратівливості, відчуття напруги, втомлюваності і болю.

«Наші результати тільки підтверджують докази позитивного ефекту від помірного фізичного навантаження», – заявив дослідник і докторант Метью Херрінг.

Отже, їзда на велосипеді не тільки зробить вас здоровішими, розумнішими, а й буде дуже корисною для психічного здоров’я.  Доктор Ренді Ржевніцкі (менеджер проекту та представник Європейської федерації велосипедистів у DG SANCO) розказала, що вона думає щодо синергії їзди на велосипеді та здоров’я:

«Ці дослідження допомагають більше дізнатися про переваги для здоров’я. Регулярна їзда на велосипеді на невеликі відстані надзвичайно корисна для організму, від контролю ваги до попередження серцевих хвороб, діабету, безсоння. Велосипед навряд чи може хоч трохи зашкодити здоров’ю».

«Велосипедисти живуть довше та якісніше життя. Поїздки на велосипеді додають не лише днів до нашого життя, а життя у наші дні».

Так, велосипедисти не лише розумніші, щасливіші та здоровіші, але й живуть довше. Деякі дослідження стверджують, що 30 хвилин «педалювання» на день додають 1-2 роки життя.

Ще однією важливою причиною, через яку ми в Європейській федерації велосипедистів обрали велосипед, є задоволення від їзди та зручність, з якою на ньому можна доїхати до будь-якої частини Брюсселю.  Краще здоров’я та когнітивні здібності є лише приємним побічним ефектом.

Джерело статті: Європейська федерація велосипедистів

Автор: Джуліан Фергюсон

Переклад: Юлія Блиндюк

Джерело фото: Flickr.com

інші цікаві матеріали

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») провела дводенний воркшоп з підготовки велосипедних адвокаційних кампаній для активних громадян України з різних міст. Участь у воркшопі 19-20 квітня

Сьогодні, 19 квітня, у День велосипеда жителі Києва взяли участь у флешмобі «Велосипедом на роботу». Флешмоб у столиці традиційно організувала U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»),

Велосипедна спільнота України обурена рішенням Міністерства інфраструктури України про заборону перевезення велосипедів у поїздах Інтерсіті та Інтерсіті+. Результати громадських обговорень проігноровані. Перевезення неможливе Оновлені Правила перевезення