Велосипедна доріжка, яку проектують у рамках реконструкції на проспекті Перемоги, буде непридатною для проїзду велосипеду, якщо не змінити її конструкцію та місце розташування. Про це заявляють в Асоціації велосипедистів Києва.

Вивчивши проект реконструкції проспекту Перемоги, члени Асоціації визначили наступні проблеми:

– уздовж майже всього проспекту від площі Перемоги довиїзду за місто буде заборонена парковка автомобілів на проїжджій частині, внаслідок чого можна очікувати масової парковки на тротуарах та зелених зонах, та порушення Правил дорожнього руху;

– наявність конструктивних звужень проспекту (від чотирьох до двох смуг), внаслідок чого перед цими ділянками будуть постійні затори. Також відсутні заїзні кишені для зупинок громадського транспорту, внаслідок чого тролейбуси будуть зупинятися у першій смузі та також сприяти збільшенню заторів;

– велодоріжка, запроектована здебільшого біля тротуару з північної сторони проспекту, постійно переривається, „спускається” в підземні переходи, а на розв’язках взагалі зникає.

Задля вирішення цих проблем Асоціація пропонує виділити крайні праві смуги тільки для паркування машин, зупинок громадського транспорту та велодоріжки. Таким чином вдасться вирішити проблему заторів перед звуженнями, які є одними з найбільших генераторів заторів навіть на вулицях з великою кількістю смуг. Також пропозиції Асоціації вирішують питання паркування авто. Нагадаємо, що згідно зі Стратегією розвитку міста Києва-2025, у Києві планують збудувати надзвичайно недостатню кількість паркінгів, тому паркувати машини доведеться деінде.

„Якщо на проспекті Перемоги побудують таку велодоріжку, яку запроектували зараз, вона тільки погіршить ситуацію з велоінфраструктурою у Києві. По-перше, нею неможливо буде проїхати, а якщо велосипедисти логічно оберуть і надалі їхати по дорозі, а не по такій „вело доріжці”, то вийде, що вони порушують Правила дорожнього руху. Фактично, теперішній проект змушуватиме велосипедистів порушувати закон, і ми вимагаємо не віддавати цей проект далі, а переробити з урахуванням логічних вимог”, – каже член ради Асоціації Дмитро Александров.

Згідно з опитуванням, проведеним Асоціацією велосипедистів Києва, проспект Перемоги є найбільш популярним маршрутом для велосипедистів Києва. Саме тому велодоріжка на проспекті повинна вирішувати проблеми велосипедистів, а не створювати їм нові.

Асоціація велосипедистів Києва – громадська організація, члени якої вимагають створення безпечної та якісної велосипедної інфраструктури у Києві. Асоціація працює з 2004 року, та є членом Європейської федерації велосипедистів з 2010 року.

Завантажити зауваження Асоціації до реконструкції проспекту Перемоги

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:
Дмитро Александров,
Член Ради Асоціації велосипедистів Києва,
067 662 98 48
dmitro.alexandrov@www.avk.org.ua

Завантажити цей реліз у форматі .doc

 

інші цікаві матеріали

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для

Українських роботодавців запрошують взяти участь у конкурсі «Велопрацедавець 2019», який вперше проходить у 8 містах: Київ, Харків, Полтава, Кривий Ріг, Запоріжжя, Херсон, Вінниця та Одеса.

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») провела Bike Camp для велосипедних активістів та активісток у Карпатах. Дводенний тренінг відбувся 16-18 серпня 2019 року в смт Ворохта